Euro 2016. Kontrowersyjna okładka "Charlie Hebdo". Niesmaczny żart w obronie selekcjonera?

Satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo" znów opublikował kontrowersyjną okładkę, odnoszącą się do rzekomego rasizmu selekcjonera Didiera Deschampsa i śmierci Muhammada Alego.

Na okładce znajduje się hasło "'Deschamps, rasisto! Nie powołałeś Muhammada Alego na Euro 2016!'. Ilustruje są czarnoskóra postać biegająca po boisku w zamkniętej trumnie i rękawicach bokserskich.

Kontekst jest jasny. Po tym, jak Deschamps nie zdecydował się powołać do kadry na Euro Karima Benzemę i Hatema Ben Arfę, były napastnik reprezentacji Eric Cantona oskarżył go o rasizm. Jest to zarzut o tyle bezpodstawny, że mimo braku tych dwóch piłkarzy w reprezentacji Francji nie brakuje czarnoskórych piłkarzy.

Oficjalnie Ben Arfa i Benzema nie zostali powołani na Euro, bo pierwszy długo miał problem z kontuzjami, a drugi szantażował sekstaśmą swego kolegę z reprezentacji Mathieu Valbuenę.

Reprezentacja "Charlie Hebdo" postanowiła zakpić sobie z krytyków selekcjonera, ale czy musiała to robić wykorzystując śmierć tak wybitnego sportowca jak Muhammad Ali?

Zobacz wideo

Euro wyczerpanych piłkarzy? Ci zawodnicy grali w tym sezonie najwięcej. Robert Lewandowski oczywiście w czołówce [RANKING]

Czy jesteś oburzony okładką