Gerard Pique o Robercie Lewandowskim: On potrafi niemal wszystko! [WIDEO]

- Bardzo ciężko kryje się piłkarzy, którzy potrafią niemal wszystko. Tacy zawodnicy są nieprzewidywalni - powiedział Gerard Pique m.in. o Robercie Lewandowskim zapytany o wymienienie zawodników, przeciwko którym grało mu się najtrudniej.

Gerard Pique w swojej karierze grał przeciwko najlepszym drużynom i piłkarzom świata. Zarówno jako młody chłopak w Manchesterze United czy już jako doświadczony obrońca w barwach FC Barcelona musiał mierzyć się z zawodnikami o różnych charakterystykach. Zapytany o najtrudniejszych rywali, przeciwko którym grał wymienił m.in. Roberta Lewandowskiego.

- Jednym z najtrudniejszych moich rywali był Didier Drogba - odpowiedział Pique. - Jeden z najlepszych napastników jakich widziałem. On miał wszystko - był szybki, bardzo silny, dobry w powietrzu i świetnie dryblował. Potrafił też strzelać obiema nogami. Po prostu niesamowity.

W drugiej kolejności obrońca "Dumy Katalonii" wymienił zawodnika największego rywala.

- Kolejny to Cristiano Ronaldo. Oczywiście dlatego, że musiałem wiele razy z nim rywalizować. To zdecydowanie jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. To zawodnik kompletny, strzela dużo goli, notuje sporo asyst. Zdobywa gole z rzutów wolnych, karnych - po prostu potrafi wszystko.

Na trzecim miejscu znalazł się właśnie kapitan reprezentacji Polski. Doświadczony defensor FC Barcelona o napastniku Bayernu Monachium wypowiedział się w samym superlatywach.

- Robert Lewandowski to kolejny z trudnych rywali. Jest wysoki, gra obiema nogami, dobrze radzi sobie w walce o górne piłki. Bardzo ciężko kryje się właśnie piłkarzy, którzy potrafią niemal wszystko. Tacy zawodnicy są nieprzewidywalni i nigdy się nie spodziewasz co zrobią. Dlatego wybrałem Drogbę, Cristiano i Lewandowskiego.

Zobacz wideo

Stadiony Z Czuba, czyli najładniejsze gole weekendu, których nie widzieliście [WIDEO]