Najgorsze piłkarskie stroje w historii

Wiadomo, nie szta zdobi piłkarza, ale, jak pokazuje doświadczenie, może go za to czasem nieźle oszpecić. Zapraszamy na przgeląd najbrzydszych, najdziwniejszych, najbardziej kuriozalnych piłkarskich koszulek w historii.

Mięso

q

Daensports2015

Hiszpański klub CD Guijuelo, grający w jednej z niższych lig hiszpańskich zaprezentował niedawno stroje na nowy sezon. Piękne, prawda? No cóż, region słynie z mięsa, więc mięso na koszulkach, gra też będzie do mięsa i w ogóle rzeźnia... Lady Gaga już zapowiedziała występ na inauguracji sezonu, a nas hiszpańskie okropieństwo zainspirowało do przypomnienia najgorszych strojów piłkarskich w historii.

qDaensports2015

Piwo i owoce morza

 s

Fot. Twitter.com

sjw3io2opo

 sFot. Twitter.com

Inny z kolei region w Hiszpanii słynie z piwa i owoców morza... Browar Estrella Galicia to sponsor drugoligowego CD Lugo, a owoce morza są popularną lokalną potrawą. Niestety, władzom i graczom klubu starczyło humoru tylko na przedsezonowe sparingi w tych koszulkach, ale i tak zasługują na miejsce w naszym zestawieniu.

Cudowne lata dziewięćdziesiąte

s

zczuba.sport.pl

Ale prawdziwe szaleństwo kolorystyczno-tekstylne miało miejsce w latach 90-tych. Starszym przypominamy, młodszych pouczamy o tych strasznych czasach: fluorescencyjne kolory, okropne maziaje, trójwymiarowe wzory. No i te legendarne bramkarskie bluz reprezentacji Anglii, do których, na fali retronostalgii, nawiązał podczas ostatniego mundialu Joe Hart...

xFacebook.com

Zdarzały się też i takie perełki:

Ognisty bramkarzFacebook.com/La-sobrieta-delle-divise-anni-90

Presja psychologiczna, zastraszenie przeciwnika.facebook.com/La-sobrieta-delle-divise-anni-90

The one and only Jorge Campos

s

https://www.facebook.com/pages/La-sobriet%C3%A0-delle-divise-anni-90/419411428200003

Na osobne wyróżnienie zasługuje meksykański bramkarz Jorge Campos, który zasłynął nie tylko fantastycznymi interwencjami, ale także całą paletą niesamowicie jaskrawych, ne występujących w naturze kolorów, które nosił na sobie

sfacebook.com/pages/La-sobrieta-delle-divise-anni-90

Estonia 1996

Wśród morza strasznych koszulek z lat 90-tych również koszulka reprezentacji Estonii z 1996 zasługuje na osobne wyróżnienie.

Estonia 1996shortlist.com

Derby County 1949

Ale i w dawnych latach bywało bardzo dziwnie, o czym może świadczyć strój (koszula?) Derby County z sezonu 1949/50 - nie ma to jak pokazać trochę męskiej, twardej klaty...

Derby Countycomplex.com

...lub Dundee z sezonu 1953/54 - gustowna kratka zawsze w modzie...

Dundeeshortlist.com

Reggina 2012

 

Regginareginacalcio.it

 

Jak byście mieli wątpliwość, że w piłkę nożną grają tylko najbardziej męscy z meskich mężczyzn - projektanci koszulek Regginy na sezon 2012/13 przypomną Wam o tym. To także dobra propozycja dla piłkarzy w typie Macieja Iwańskiego, albo Tego Prawdziwego Ronaldo, którym ciągle zazdrośnie wypomina się jakieś nieprzepisowe krągłości.

Wrrrrr!

 

Hear me roarshortlist.com

Jakbyście mieli wątpliwości, że w piłkę nożną grają nie tylko najbardziej męscy z męskich, ale także najbardziej drapieżni i waleczni z walecznych - oto koszulki Hull City 1992 roku i równie drapieżnego Liverpoolu z roku 1995. To też kolejna wycieczka w lata 90-te, kiedy zwierzęce patterny były bardzo w modzie, jak widać, nie tylko na legginsach.

Athletic Bilbao poplamił się keczupem

Tak właśnie sobie to wyobrażamy. Samolot z ładunkiem keczupu przelatywał nad magazynami z przygotwanymi już na nowy sezon koszulkami Athletiku Bilbao i zmuszony do gwałtownego lądowania pozbył się swojego krwawego keczupowego ładunku. A, że było już za pięć dwunasta, klubowi pracze nei zdążyli uprać i Baskowie musieli przez cały sezon udawać frytki. Taki lajf.

Ale plamazczuba.sport.pl

Dżins zawsze stylowy

 

Tuż przed ostatnią kolejką ligową Napoli zaprezentowało swój wyjazdowy komplet strojów na sezon 2014/15. Neapolitańczycy bardzo lubią zaskakiwać - tym razem również nie zawiedli. Ich najnowsze koszulki są... jeansowefootyheadlines.com

Tak twierdzą Włosi, a Włosi się znają na modzie, wiec nie dyskutujcie. W dodatku dżins to także, poniekąd, odzież robocza, stroje Napoli na sezon 2014/15 nawiązują więc nie tylko do ponadczasowej elegancji, ale i do szlachetnych tradycji. 

Colorado Caribous

 

Kowboje z Coloradozczuba.sport.pl

No cóż, jeśli jesteś drużyną Colorado Carobous, a twój włąściciel oprócz ciebie, posiada także ranczo i fantazję, to musisz godzić się z pewnymi, ekhm, ekstrawagancjami, typu frędzle. W koszulkach z frędzlami drużyna z Colorado grała w sezonie 1978/79 i stały się one jej głównym znakiem rozpoznawczym. W zeszłym roku piłkarze drużyny Colorado Rapids postanowili uhonorować swoich poprzedników, zakłądając słynne koszulki na jedno ze spotkań.

Barcelona, czyli najlepszym zdarzają się wpadki

 

koszulki barcelonyhttp://www.shortlist.com/

W ostatnich sezonach Barcelona raczyła nas różnymi wariacjami na temat owoców egzotycznych, ale i wcześniej zdarzały się projektantom jej strojów pomysły już nie kuriozalne, ale po prostu straszne. Z drugiej strony - czyż Andres Iniesta jako lód wodny nie jest uroczy?

aCiacha.net