Dziesięciu najszybszych piłkarzy Premier League

Wyniki badań EA Sports mogą was zadziwić...
Joey O'Brien Joey O'Brien skysports.com

10. Joey O'Brien (West Ham) - 35,46 km/h

EA Sports bardzo blisko współpracuje z Premier League. Na tyle blisko, żeby dokonać pomiaru prędkości rozwijanych przez jej zawodników. Podobno wiarygodnego. Trzeba to zaznaczyć, bo wyniki badań zespołu pracującego nad serią FIFA mogą wielu zadziwić (dane dotyczą tego sezonu, zbierane były w trakcie każdej sekundy każdego spotkania dotychczasowych dziewięciu kolejek)... Uwaga: zawodnik nie musiał być przy piłce!

Na miejscu dziesiątym - grający z lewej lub prawej strony obrony 28-letni Irlandczyk z rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie West Hamu. Udało mu się rozwinąć prędkość 35,46 km/h.

Craig Gardner Craig Gardner footballfansonline.net

9. Craig Gardner (West Bromwich) - 35,49 km/h

Czy na liście jest Eden Hazard? Nie. Może Alexis Sanchez? Też nie. Jest za to 24-letni pomocnik WBA, który przez ostatnie trzy lata grał w Sunderlandzie. Gardner jest o 0,03 km/h szybszy od O'Briena.

Nathan Dyer Nathan Dyer pesfaces.co.uk

8. Nathan Dyer (Swansea) - 35,53 km/h

To może Raheem Sterling? Nie, jego też tu nie znajdziecie. Na liście jest za to 26-letni skrzydłowy Nathan Dyer, wychowanek Southamptonu, który swój dom odnalazł pięć lat temu w Swansea.

Robert Lewandowski i Alan Hutton Robert Lewandowski i Alan Hutton KACPER PEMPEL / REUTERS / REUTERS

7. Alan Hutton (Aston Villa) - 35,54 km/h

Co ciekawe, żaden z zespołów nie wcisnął na listę dwóch piłkarzy. Kluby angielskiej ekstraklasy są więc prędkością obdzielone sprawiedliwie. 29-letniego prawego obrońcę widzimy na zdj. z niedawnego meczu el. Euro 2016 Polska - Szkocja (2:2) w towarzystwie Roberta Lewandowskiego.

Mohamed Diame Mohamed Diame Alastair Grant (AP Photo/Alastair Grant)

6. Mohamed Diame (Hull City) - 35,68 km/h

Środkowy pomocnik i kapitan reprezentacji Senegalu właśnie przeszedł do Hull z West Hamu. W lidze zdążył w tym sezonie rozpędzić się już do 35,68 km/h.

Connor Wickham Connor Wickham skysports.com

5. Connor Wickham (Sunderland) - 35,80 km/h

Rodzynek na liście - reprezentant Anglii do lat 16, 17, 19 i 21 jest snajperem! Mierzący 191 cm 21-latek potrafi rozwinąć imponującą szybkość.

Steven N'Zonzi Steven N'Zonzi football365.com

4. Steven N'Zonzi (Stoke) - 35,82 km/h

25-letni defensywny pomocnik reprezentacji Francji U21 (kiedyś) o kongijskich korzeniach. Zaczynał w lidze francuskiej, ale aktualnie gra w Stoke.

Joe Ledley Joe Ledley teamtalk.com

3. Joe Ledley (Crystal Palace) - 35,91 km/h

27-letni środkowy pomocnik reprezentacji Walii. Po czterech latach spędzonych w Celticu, trafił właśnie do Crystal Palace.

Ritchie de Laet Ritchie de Laet skysports.com

2. Ritchie de Laet (Leicester) - 35,94 km/h

Uczestnik Najszybszego Meczu Premier League, Leicester - Everton (2:2), który odbył się w kolejce inaugurującej sezon. Może piłkarze mieli wtedy jeszcze najwięcej siły, by mocno się rozpędzić?

25-letni obrońca Leicester rozwinął w pierwszej kolejce prędkość 35,94 km/h. Szybszy od niego był ścigający się z nim w tym meczu...

Phil Jagielka Phil Jagielka skysports.com

1. Phil Jagielka (Everton) - 35,99 km/h

...środkowy obrońca Evertonu Phil Jagielka! Najstarszy w zestawieniu, 32-letni reprezentant Anglii.

Czy w grze FIFA 16 statystyki zawodników będą zatem bardziej zgodne z ich zaskakującymi odpowiednikami z prawdziwego życia?