Gracz West Hamu Diego Poyet nienawidzi West Hamu i jego piłkarzy

Andy Carroll to tłusta buła a West Ham to kanalie. Tak zawsze uważał Diego Poyet. Przestał, gdy trafił do West Hamu.
Piłkarze West Hamu gratulują swojemu bramkarzowi Adrianowi (Chelsea - West Ham) Piłkarze West Hamu gratulują swojemu bramkarzowi Adrianowi (Chelsea - West Ham) Fot. EDDIE KEOGH REUTERS

West Ham to kanalie

W czasach, gdy tak łatwo kilka razy machnąć kciukiem i zamieścić komunikat na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, coraz częściej popełniać będziemy takie błędy. Zwłaszcza jeśli jesteśmy młodzi i zdezorientowani jak 19-letni Diego Poyet - urodzony w Hiszpanii Anglik o urugwajskich korzeniach, który właśnie przeszedł z Charlton Athletic do West Hamu. Spójrzmy, co syn Gustava Poyeta, który właśnie podpisał czteroletni kontrakt z WHU, zdążył napisać wcześniej o swoim nowym klubie na Twitterze:

WHUTwitter

"Upton Park w sobotę, nienawidzimy west hamu nienawidzimy west hamu" (małymi literami, oczywiście), z pieszczotliwym hashtagiem "kanalie". Zaczyna się nieźle. Może przejdźmy do konkretnych piłkarzy?

Andy Carroll Andy Carroll Fot. Sean Dempsey AP

Tłusta buła Andy Carroll

Gdy w 2011 r. Carroll przeszedł z Newcastle do Liverpoolu za 35 mln funtów, by zastąpić Fernanda Torresa, stał się w nowym klubie "Torresem z Chelsea" do potęgi. Transfer napastnika był jednym z największych, najdroższych niewypałów w historii. Poyet postanowił więc sobie zażartować:

CarrollTwitter

"Poszedłem do subwaya i poprosiłem o najtłustszego, największego i najdroższego suba, jakiego mają. Dali mi Andy'ego Carrola" (Subway nazywa swoje kanapki "subami", ale "sub" to też skrót od "substitute", czyli rezerwowego).

Zabawna sprawa, ale Carroll od zeszłego roku jest zawodnikiem West Hamu. Czyli on i Poyet właśnie zostali kolegami...

Stewart Downing Stewart Downing Fot. PHIL NOBLE REUTERS

Stewart Downing najgorszym Liverpoolczykiem

O Stewarcie Downingu można pisać... różne rzeczy. Dwa lata temu młody pomocnik napisał o swoim starszym koledze po fachu tak:

DowningTwitter

"Stewart Downing jest jednym z najgorszych piłkarzy, jakich widziałem w koszulce Liverpoolu, są jakieś szanse, że chociaż raz utrzyma piłkę?".

Może szans nie było, może władze "The Reds" uważały tak samo, bo Downing trafił w 2013 r. razem z Carrollem do West Ham United. Poyecie, przywitaj kolejnego nowego kolegę! Na pewno się dogadacie!

Zemsta i przebaczenie

No i w końcu do West Hamu trafił również Poyet... Zrobiło się trochę niezręcznie, prawda?

Ale kto od Twittera ginie, ten Twitterem się wskrzesza!

PrzeprosinyTwitter

"Do tych, którzy wypominają mi tego tweeta sprzed dwóch lat to były żarty między mną a moimi kolegami gdy poszedłem na mecz i kibicowałem drużynie taty (Brighton). To jasne, że teraz tego żałuję, ale nie mogę nic z tym zrobić. Przepraszam. Miałem wtedy 16 lat i byłem naiwny. Będę się uczył na błędach. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w klubie i jak dotąd szalenie mi się tu podoba".

KawaTwitter

Wygląda na to, że sprawę udało się załagodzić i obrócić w żart. Teraz tylko Poyet musi przez miesiąc przygotowywać Carrollowi poranną kawę. Czego zażyczy sobie Downing? Tego jeszcze nie wiadomo.

Carroll i PoyetTwitter