Polska - Irlandia, czyli walka o Euro 2016 Z Czuba i na żywo

• niedziela, 11 października 2015
  • KONIEC

Reprezentacja Polski wystąpi na Euro 2016, którego pełen skład poznamy dopiero po barażach. Robert Lewandowski z kolegami już jednak wiedzą, że nie zabraknie ich na turnieju we Francji. To był niesamowity mecz, w którym biało-czerwoni ponownie wykazali się dużą dojrzałością i dobrym podejściem taktycznym. Teraz jest czas na świętowanie, a jutro idziemy do pracy rozpoczynamy ulepszanie ekipy przed przyszłorocznym turniejem (10 czerwca-10 lipca). Dziękujemy za udział w relacji!

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

Panie Turek, kończ pan ten mecz!!! JEST! SKOŃCZYŁ!!! Jedziemy na Eurooooooooooooo!!!!!!!

• 90. min. + 5

Lewandowski, zamiast do przodu, biega do boku. I poluje na nogi, które chciałyby go upolować. Złowił! Żółta kartka dla Waltersa.

• 90. min. + 4

Jeszcze szansa dla Polski! Błaszczykowski wrzuca do Lewandowskiego, napastnik Bayernu dochodzi do główki, ale Randolph wychodzi z bramki i broni!

• 90. min. + 3

Keogh faulowany przez wybiegającego znów na wolne pole Lewandowskiego, choć polski napastnik twierdzi, że prędzej było odwrotnie i chyba ma rację. Jest wściekły. Irlandczycy zaczynają rzucać się na murawę w okolicy polskiego pola karnego.

• 90. min. + 2

Czerwona kartka dla O'Shea! Uciekł mu Lewandowski, a irlandzki obrońca nie miał innego wyjścia - musiał faulować. Sędzie też nie miał wyjścia - dał O'Shea żółtą kartkę. Drugą już dziś, więc za chwilę Irlandczyk zobaczył czerwoną.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza pięć minut.

• 89. min.

Hoolahan niebezpiecznie blisko znalazł się przed naszą bramką. Co gorsza, miał ze sobą piłkę. Zablokowaliśmy strzał, a dośrodkowanie McGeady'ego wylądowało na aucie bramkowym.

• 88. min.

Wy też odliczacie na głos?

• 87. min.

Peszko już się pokazał. Najpierw Irlandczycy złapali go na spalonym, a potem sędzia pokazał mu żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku.

• 86. min.

Brady z rzutu wolnego. Wrzucona piłka odbiła się tak, że zmierzała na 15. metr, do dwóch chwilowo niepilnowanych Irlandczyków. Na szczęście, piłka po uderzeniu Hoolahana odbiła się od zaimprowizowanego muru i Fabiański dobrze ją złapał.

• 85. min.

Ostatnia zmiana u Polaków - Grosicki schodzi, za niego Sławomir Peszko.

• 84. min.

Grosicki w pojedynku z obrońcą. Nie wierzył, że uda mu się go minąć, ale próbował uderzyć obok. Został zablokowany. Zdołał odegrać Krychowiakowi przed pole karne. Niestety, gracz Sevilli fatalnie skiksował.

• 83. min.

Znów dobre wyjście z kontrą Polaków, Lewandowski mógł podać do Pazdana, ale wybrał Błaszczykowskiego. Szkoda, bo okazało się, że to zły wybór - Irlandczycy przejęli piłkę.

• 82. min.

Keogh z rozbitym nosem poza boiskiem, teraz Irlandczycy będą grać w osłabieniu. McCarthy szarpie się z Lewandowskim o rzut sędziowski. Atmosfera napięta. Po chwili, wychodzimy ze świetną kontrą, ale Lewandowski niepotrzebnie zabiera piłkę Linettemu i spowalnia akcję.

• 81. min.

Sędzia znów się zaplątał - najpierw pokazał, że od bramki, potem przyznał Irlandczykom rzut rożny. I było bardzo groźnie! Hendrick i McGeady posłali kolejno dwa bardzo nieprzyjemne dośrodkowania w pole karne - przy tym drugim Keogh doszedł do główki, na szczęście - i na raty - broni Fabiański.

• 79. min.

Irlandczycy przez chwilę w 12 - pomógł im sędzia, w którego nogi zaplątała się piłka. Dopadł do niej Robbie Keane i uderzył - w swoim stylu - wysoko nad bramką.

• 78. min.

Druga zmiana w reprezentacji Polski. Mączyńskiego zastępuje Szukała.

• 76. min.

Baterie Irlandczyków jakoś nie chcą się rozładować - biegają od jednego do drugiego polskiego piłkarza, ale biało-czerwoni wymieniają spokojnie podania i nie tracą piłki. Mało tego - uznają, że same podania ich nie satysfakcjonują, więc Lewandowski uderza na bramkę - niecelnie.

• 75. min.

Znowu bardzo gorąco w polskim polu karnym, bo choć żaden Irlandczyk nie trafia głową w te nisko latające piłki, to i żadnemu Polakowi też się to nie udaje i nie wybijamy. W końcu, jakoś sobie radzimy.

• 74. min.

Glik ostro potraktował Robbiego Keane'a. Za ostro zdaniem sędziego. Ale tylko jego - Glik się z karą bardzo nie zgadza.

• 73. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Irlandii. Hoolahan za McCleana.

• 72. min.

Znów świetna akcja Polaków - Mączyński zgrał do Błaszczykowskiego, ten od razu pięknie i celnie do Lewandowskiego, ale w ostatniej, najostatniejszej chwili wybił mu piłkę spod nogi irlandzki obrońca. Mamy rzut rożny i kolejny strzał - Krychowiak głową obok bramki.

• 71. min.

Glik przerywa kontrę Irlandczyków dobrym wślizgiem. Piłka wraca do naszych przeciwników, ale że sami nie mają już za bardzo pomysłu, zrzekają się jej i grają na aut.

• 69. min.

Nerwowo - Irlandczycy wykonywali rzut wolny na swojej połowie, Lewandowski uznał, że już go wykonali, zgarnął piłkę i popędził na bramkę. Okazało się, że Irlandczycy wolnego jeszcze nie rozegrali. Za to mieli sporo pretensji do naszego kapitana.

• 67. min.

Wreszcie coś się ruszyło, bo przez kilka ostatnich minut wyglądało to naprawdę źle. Na szczęście, Polacy przerwali irlandzkie oblężenie i wyrwali do przodu. Z tego rzutu rożnego nic nie wyszło, ale morale znowu rosną.

• 65. min.

Ajezusmaria! Świetna kontra Polaków, rozpoczęta od Lewandowskiego (którego chwilę potem ostro potraktował Whelan), Krychowiak podholował piłkę pod pole karne i podał w uliczkę do Grosickiego - ten w uliczkę wbiegł, ale strzałowi zdecydowanie zabrakło siły - interwencja Randolpha ratuje Irlandczyków.

• 63. min.

Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Błaszczykowski zastąpił Olkowskiego.

• 62. min.

Niebezpieczna strata Linetty'ego, lewą stroną ruszył Hendrick i groźnie dośrodkował w pole karne. Zamieszanie w polu karnym wyjaśniają obrońcy.

• 61. min.

Mączyński pada na murawę, łapie się za nogę. Wygląda na to, że wysiadł mu jakiś mięsień. Szukała się rozgrzewa, ale jeszcze nie ma decyzji o zmianie. Możliwe, że Mączyński wróci do gry. Na razie Polaków jest dziesięciu.

• 59. min.

Keane znów się pokazał - tym razem z lepszym skutkiem dla Irlandczyków, bo Krychowiak go sfaulował i rywale mają rzut wolny. Dośrodkowanie Brady'ego dobre, w sam raz na to, by zacząć polską kontrę, którą jednak przerywa złym zagraniem Grosicki.

• 58. min.

Druga zmiana w reprezentacji Irlandii. McGeady za Whelana. Robi się naprawdę ofensywnie!

• 57. min.

Robbie Keane już się pokazał. Ale niech się tak pokazuje już dziś do końca - moooocno niecelny strzał.

• 56. min.

Long oberwał od Glika tak bardzo, że musiał zostać zniesiony. Zastąpił go już Robbie Keane!

• 55. min.

Ostre wejście Glika, Long pada na murawę, ale nie ma faulu. Czysty odbiór. Lewandowski wypuszcza w pole karne Grosickiego, ale podanie trochę za plecy. A tymczasem Long już dziś nie pogra. Za chwilę na boisko wejdzie Robbie keane.

• 54. min.

Tak Polacy gratulowali sobie drugiego gola a Mączyńskiemu córki:

• 52. min.

Niefajnie, bo Irlandczycy rozgościli się pod naszym polem karnym. Brady ruszył na przebój, minął dwóch naszych obrońców i wyłożył piłkę Whelanowi - jego uderzenie broni pewnie Fabiański.

• 50. min.

Pazdan zaskoczył wszystkich kolegów i rywali próbą sprytnego podkręcenia piłki z ostrego kąta. Niestety, minęła się z celem.

• 48. min.

Randolph zrobił Neuera, ale z niego gorszym skutkiem - Polacy przechwycili piłkę, ale za długo zwlekaliśmy z decyzją o strzale i straciliśmy piłkę.

• 47. min.

Olkowski ładnie rozklepał rywali w polu karnym z Grosickim, ale za bardzo Polakom spodobały się podania, a za mało myśleli o strzelaniu.

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Jeśli te emocje nas nie wykończą, to jako naród wyjdziemy z tego meczu zdecydowanie wzmocnieni. Polscy piłkarze też - wzmocnieni paroma metalowymi śrubami, bo Irlandczycy z Whelanem na czele nie oszczędzają naszych reprezentantów. Na razie mamy awans. I to z pierwszego miejsca w grupie - Niemcy do przerwy remisują bezbramkowo z Gruzinami.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Ale co się odwlecze... Bardzo ostre wejście Whelana w nogi Lewandowskiego. Sędzia nie zgadza się z Irlandczykiem, który przekonuje, że nie faulował aż tak mocno, by zasłużyć na kartkę.

• 44. min.

Whelan zlikwidował Wawrzyniaka i gdy już mieliśmy wklejać ikonkę żółtej kartki, okazało się, że sędzia kartki Irlandczykowi nie dał. Niezbadane są wyroki sędziowskie.

• 42. min.

Cała akcja Polaków była palce lizać! Piękne podanie Olkowskiego do Linetty'ego, piłkarz Lecha przyjął piłkę, ściągnął na siebie dwóch obrońców Irlandii, odegrał do Mączyńskiego, który dośrodkował w pole karne. Tam czekał już Lewandowski, który fantastycznym szczupakiem załadował piłkę do bramki Irlandii!

• GOOOOOOL

42. min.

GOOOOOOOLLL! Lewandowski!!!!

• 41. min.

A tak ze swojej bramki z rzutu karnego cieszył się Walters:

• 40. min.

Grosicki dokonał niezwykłego wyczynu - z rzutu wolnego trafił w jednoosobowy mur Irlandczyków. Lepiej spisał się Wawrzyniak - prostopadła, półgórna piłka w pole karne omal nie trafiła do Olkowskiego.

• 38. min.

Grosicki wrzucił z rzutu rożnego. Za mocno. Miał szczęście, że Krychowiak ustawił się bardzo daleko, ale nie miał szans na trafienie główką w bramkę. Polacy szybko ruszyli z kontrą, ale McClean ostro wyciął Olkowskiego. Sędzia nie odważył się, by dać Irlandczykowi kartkę.

• 37. min.

Grosicki odzyskał piłkę przed polem karnym Irlandczyków, podciągnął kilka metrów, uderzył na bramkę, ale obrońcy zablokowali strzał - rzut rożny dla Polski, bez efektu.

• 35. min.

Grosicki świetnie rozpoczął kontrę reprezentację Polski, Grosicki zakończył ją też beznadziejnym strzałem. Ale wcześniej długo piłkę miał też m.in. Lewandowski, który nie mógł zdecydować się na strzał i Krychowiak, który dostał piłkę od napastnika Bayernu dokładnie na tę samą pozycję, z której zdobył bramkę, ale też nie odważył się na uderzenie.

• 34. min.

Aaaaaajj, ładnie wypuszczony Olkowski na skrzydle, ale O'Shea zdążył go dopaść i odebrać piłkę.

• 33. min.

Krychowiak łatwo dał się trafić Colemanowi, będzie rzut rożny. Na szczęście, Fabiański szybko wychodzi w powietrze, rywale niespecjalnie mu zagrażają.

• 31. min.

Ryzykowne podanie Piszczka, Irlandczycy blisko przechwytu, na szczęście nad wszystkim czuwa gospodarz domu Kamil Glik. Ale Piszczek nie zrażony w kolejnej akcji ładnie wyszedł spod pressingu - piłkę stracił jednak Olkowski.

• 29. min.

Goście nie radzą sobie z wykonaniem rzutu wolnego, w tym czasie przyjrzyjmy się więc radości Krychowiaka z gola. Asystował mu (w celebracji) Wawrzyniak.

• 28. min.

Znów młócka w środkowej strefie boiska, Linetty próbował się wyłamać, ale piłka za bardzo mu uciekła. Potem wyłamywał się Olkowski, którego na raty powstrzymali Brady z O'Shea.

• 26. min.

Chwila spokoju. Przez ostatnią minutę piłkę miał prawie tylko Glik. I niewiele z nią robił.

• 24. min.

Wawrzyniak show na Narodowym. Obrońca Lechii drybluje przy linii bocznej, wywalczył aut. Efektem całej akcji był jednak tylko niecelny strzał Mączyńskiego. Bardzo niecelny.

• 22. min.

Jak doszło do rzutu karnego? Tak:

• 21. min.

Irlandczycy powalili Krzychowiaka. Na krótko. Grosicki z rzutu wolnego, mone dośrodkowanie w pole karne, ale Randolph łapie piłkę.

• 19. min.

Trzeba było nie rozsierdzać Lewandowskiego! Napastnik Bayernu biega teraz wzdłuż i wszerz, próbuje uderzać, ale cały czas jest blokowany. Teraz to Polacy są wściekli i atakują jak szaleni! O'Shea też jest zły, ale to przez żółtą kartkę, którą dostał za faul na kapitanie reprezentacji Polski.

• 17. min.

Gooooooooooll.... a nie ma. Mączyński do pustej bramki, ale sędzia macha chorągiewką - spalony...

• 16. min.

Walters uderza tuż przy lewym słupku bramki Fabiańskiego. Polak rzucił się świetnie, ale zabrakło mu paru centymetrów.

• GOOOOOOL

16. min.

KLOPS. 1:1.

• 15. min.

KARNY! Dla Irlandii... Pazdan zaatakował wysoko uniesioną nogą szarżującego Longa...

• 13. min.

Grosicki z rzutu rożnego przed pole karne do Krychowiaka, który świetnie przyjmuje sobie piłkę i natychmiast uderza. Tuż przy słupku!

• GOOOOOOL

13. min.

1:0! Krychowiak!

• 12. min.

Wawrzyniak (tak, Wawrzyniak!) z kolejnym przechwytem! Piłka wędruje do Mączyńskiego, ale ten za mocno do Olkowskiego. Kilkadziesiąt sekund później Piszczek przedarł się w pole karne, wycofał do nadbiegającego Grosickiego - strzał! - zablokowany.

• 10. min.

Nie ma wątpliwości: jedni i drudzy wiedzą, o co w tym meczu chodzi. I jedni i drudzy chyba nie najlepiej się z tym czują. Nerwy z boiska czuć chyba kilka dzielnic dalej. Oby nie wynikło z tego nic przykrego.

• 8. min.

Ależ tu trzeba uważać! Irlandczycy mocno pressingiem, tracimy piłkę na naszej połowie, ale odzyskujemy ją jeszcze szybciej, bo mamy Krychowiaka.

• 6. min.

Moglibyśmy napisać, że Polacy są zaskoczeni tym, jak bardzo Irlandczycy naciskają na nich od pierwszej minuty, gdyby nie to, że pewnie nie są tym zaskoczeni. Mamy nadzieję. W każdym razie, rozumiecie, jakie jest przesłanie tego meldunku.

• 4. min.

Uuuu... Brady ostro potraktował Lewandowskiego. Ale Lewandowskiego pewnie będą tak traktować przez cały mecz. Po chwili Glik z Longiem potraktowali się wzajemnie.

• 2. min.

Zaczyna się chaotycznie. Ale spokojnie, z obu stron. To jeszcze z rozgrzewki, ale za chwilę to samo będziemy oglądać w trakcie meczu:

• 1. min.

Gramy.

• W Sport.pl jest też osobna relacja z drugiego meczu, mającego decydujący wpływ na losy Grupy D. Grają mistrzowie świata:

• A tutaj możecie przypomnieć sobie, ile pamiętacie z meczu Polski ze Szkocją. Nie wiemy, po co mielibyście to robić właśnie teraz, ale może właśnie dlatego powinniście?

Szkocja - Polska. Jak uważnie oglądałeś mecz i co z niego pamiętasz? [QUIZ]

Od meczu Szkocja - Polska (2:2) w eliminacjach Euro 2016 minęło już kilkanaście godzin. Ile pamiętasz z tego, co wydarzyło się w trakcie spotkania? Czy oglądałeś mecz uważnie? Sprawdź to w naszym quizie!

• Czy Lewandowski strzeli? No, raczej tak... Skąd? Skądkolwiek.

Lewandowski potrafi strzelić z każdej pozycji [WIDEO]

Robert Lewandowski potrafi strzelać gole z każdej pozycji, co udowodnił na treningu

• Jeśli z niezrozumiałych przyczyn nie oglądacie meczu, zrozumiałe będzie, jeśli postępy naszych reprezentantów prześledzicie w naszej relacji. A ją z kolei podglądać możecie w darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Niestety, kilku ważnych piłkarzy - z Arkadiuszem Milikiem na czele - zepsuło się w ciągu ostatnich paru dni. Skład trzeba było załatać i już wiadomo, w jaki sposób dokonał tego selekcjoner Adam Nawałka:

Eliminacje Euro 2016. Polska - Irlandia. Jest skład! Linetty i Olkowski od początku!

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Paweł Olkowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Karol Linetty, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski - oto wyjściowy skład reprezentacji Polski na decydujący o awansie mecz z Irlandią

• Ten dzień to dzisiaj, ten mecz to już za 45 minut! Polska zagra z Irlandią w meczu o niezawracanie sobie głowy barażami w procesie kwalifikacji na mistrzostwa Europy we Francji! Żeby awansować, biało-czerwoni muszą wygrać lub zremisować 0:0 albo 1:1. Wyższe remisy dadzą już drugie miejsce Irlandii. Oczywiście, jeśli z góry założymy, że Niemcy nie przegrają z Gruzinami, bo wtedy to oni mogą zająć trzecie miejsce. Jeśli jednak spadnie rzęsisty deszcz, może się okazać... No, sami rozumiecie. Futbol "na tak" i gramy swoje!