Legia - Napoli, czyli Liga Europejska Z Czuba i na żywo

• czwartek, 01 października 2015
  • KONIEC MECZU

KONIEC

Legia przegrała z Napoli 0:2. O ile w pierwszej połowie można było liczyć na "jakiś" remis, tak w drugiej połowie różnica była już duża. Napoli po przerwie wyglądało jakby tylko delikatnie podkręciło tempo. To od razu pokazało różnicę. Dwie piękne bramki - najpierw Mertens, później Higuain i pozamiatane. Legia nie zaryzykowała, albo nawet nie wiedziała jak zaryzykować.

• 90. min. + 3

Koniec spotkania! Legia przegrywa z Napoli 0:2.

• 90. min. + 2

Lewczuk jeszcze uchronił Kuciaka od bronienia kolejnej akcji sam na sam

• 90. min.

Trzy minuty doliczone.

• 89. min.

Jeszcze zmiana w Legii - Makowski zmienia Pazdana

• 88. min.

Ale parada Kuciaka! Piłka po strzale Gabbialdiniego odbiła się od obrońców i leciała 'za kołnierz' bramkarzowi Legii, ale Kuciak jakimś cudem sięgnął ją końcami palców i przeniósł nad poprzeczką.

• 86. min.

Allan opuścił boisko. Teraz na prawym skrzydle Brzyskiego męczyć będzie Chalobah

• 84. min.

Higuain dostał piłkę w okolicach pola karnego. Złamał akcję do środka, okiwał kilku obrońców Legii jak tyczki i uderzył w okienko!

• GOOOOOOL

84. min.

CO ZA GOL! HIGUAIN!

• 81. min.

Dwa celne strzały Napoli, dwa razy broni Kuciak. Najpierw Allan bardziej podaje niż strzela, chwilę później bomba z dystansu Gabbiadiniego.

• 79. min.

Prostopadła piłka w kierunku Nikolicia, ale obrońca Napoli wślizgiem wybija piłkę na aut.

• 77. min.

Na boisku pojawia się Higuain i zastępuje Callejona

• 76. min.

Uff Kuciak złapał piłkę po strzale Gabbialdiniego.

• 74. min.

Allan uciekł Brzyskiemu, powiększał dystans z każdym krokiem, był sam na sam z Kuciakiem, ale trafił w Słowaka

• 72. min.

Zmiana w składzie Napoli. Boisko opuszcza Martens, a w jego miejsce wchodzi El Kaddouri.

• 71. min.

Prijović znalazł się na prawym skrzydle i szukał swojego najlepszego kolegi - Nikolicia, ale we wszystko wmieszał się Koulibaly i wybił na róg

• 70. min.

Udana akcja Legii zakończona strzałem na bramkę Napoli. Prijović dograł w pole karne do Nikolicia, a ten strzela z pierwszej piłki w stronę bliższego słupka. Broni Gabriel.

• 68. min.

Trochę ironizowaliśmy z wariantów stałych fragmentów, ale teraz było groźnie. Koulibaly zgrywał w kierunku Mertensa, ten z dwóch metrów trafił w rzucającego się na piłkę Kuciaka

• 66. min.

Przechwyt Dudy i błyskawiczne podanie w kierunku wychodzącego na wolne pole Prijovicia. Wszystko jednak przeczytał obrońca napoli, który przeciął to podanie wślizgiem.

• 64. min.

Rzeźniczak fauluje tuż za polem karnym. Napoli miało szansę na zaprezentowanie jednego z trzydziestu trzech wariantów stałych fragmentów gry. Akurat ten celował w nogi legionistów

• 62. min.

Dwie zmiany w składzie Legii. Berg wprowadza na boisko Dudę i Nikolicia. Na ławce siadają Trickovski i Kucharczyk.

• 60. min.

Dwie akcje Legii! Najpierw udane prostopadłe podanie Guilherme do Prijovicia, ale strzał Szwajcara w ostatniej chwili zablokowany. Po chwili centra z rzutu rożnego, piłkę odbija Maggio... a ta trafia w poprzeczkę

• 58. min.

Teraz do akcji ofensywnej włączył się Pazdan. Odegrał na prawą flankę do Trickovskiego, a ten próbował dośrodkować, ale został zablokowany.

• 56. min.

Legia pod presją rywala już na jej połowie, ale tym razem udało się wyjść - Triczkowski znalazł trochę miejsca na 20. metrze i strzelił. Wysoko nad bramką

• 53. min.

Długie podanie w pole karne Legii. Callejon doszedł do piłki i zagrał ją przed bramkę Kuciaka. tam świetnie w tempo nabiegał Mertens, który strzałem głową pokonał Kuciaka.

• GOOOOOOL

53. min.

0:1! Mertens!

• 52. min.

Legia dwukrotnie wychodziła z kontrami, ale kiedy tylko wchodziła na połowę Napoli, to wracali już obrońcy

• 50. min.

Lopez dostał piłkę w pole karne i uderzył z woleja! Obrońcy Legii zaskoczeni, ale nie Kuciak, który łapie piłkę po jego strzale.

• 49. min.

Legia wyszła z kontrą, ale Kucharczyk nie miał komu zagrać i dośrodkował w puste miejsce na boisku

• 47. min.

Zaatakowała Legia. Dośrodkowywał Trickovski, ale obrońcy Napoli poradzili sobie z jego zagraniem. W odpowiedzi Maggio próbował rozpędzić się prawą flanką, ale zatrzymał go Kucharczyk.

• 46. min.

Gramy!

• PRZERWA

Masterplan Berga jak na razie działa. Legia ustawiła się gęsto na 30. metrze, może nie grała perfekcyjnie, może czasami irytowała stratami, ale - co najważniejsze - nie pozwoliła Napoli na wiele. Trochę za mało w ofensywie: Kucharczyk i Prijović czasami starają się coś zagrać, ale ich pomysły odbijają się od Koulibaly'ego. 0:0.

• 45. min. + 1

Przerwa. Bezbramkowy remis przy Łazienkowskiej.

Ajj ładnie poklepali teraz gracze Legii i wydawało się, że będzie groźnie pod bramką Napoli, ale zabrakło ostatniego podania.

• 45. min.

Sędzia doliczył jedną mintuę/ Kucharczyk wychodził z kontrą, ale był szybszy od piłki. Przejęli ją gracze Napoli, ale nic z tego nie było

• 44. min.

Żółta kartka dla Rzeźniczaka.

• 43. min.

Legia już nie taka aktywna na połowie Napoli. Drużyna Berga przesuwa się z prawej na lewą, z lewej na prawą. Napoli bez sytuacji bramkowej

• 41. min.

Jeden z graczy Legii wycofywał teraz piłkę do bramkarza ze znacznej odległości i mogło go to dużo kosztować. Na szczęście napastnik Napoli, który wracał ze spalonego nie zorientował się w sytuacji i piłkę szybko wybił Kuciak.

• 39. min.

Napoli w ataku pozycyjnym, Legia ustawiła całą ekipę przed polem karnym. Chiriches nie miał innej opcji, strzelał z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką

• 38. min.

Guilherme dostał piłkę od Kucharczyka, trochę szczęśliwie ograł rywala i uderzył na bramkę. Blisko krótszego słupka, ale niestety obok.

• 37. min.

Ghoulam pędził sobie lewym skrzydłem, najpierw wyprzedził Bereszyńskiego, za chwilę chciał Pazdana, ale ten w ostatniej chwili wślizgiem na rzut rożny

• 36. min.

Kucharczyk podprowadził piłkę prawą flanką. I co? Nic niespodziewanego - zejście na prawą nogę i strzał. Jaki? W środek, prosto do koszyczka bramkarza. Ale... dzięki temu jest 2:2 w strzałach.

• 35. min.

Legia zyskała trochę pola po ładnej klepie Kucharczyka i Prijovicia. Kuchy za chwilę na spalonym

• 32. min.

Rzut wolny dla Legii. Trickovski podszedł do piłki, dośrodkowuje, ale chyba trochę zbyt głęboko... Walczą o piłkę Legioniści, ale wszystko wyjaśnia bramkarz Napoli, który wychodzi z linii i łapie piłkę.

• 30. min.

Ała, Brzyski zderzył się z Callejonem

• 28. min.

Pazdan ratuje teraz Legię! Wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Manolo Gabbiadiniego.

• 27. min.

Okres, w którym Legia posiada piłkę na połowie rywala jest coraz dłuższy. Nieśmiało zaatakowała, miała rzut rożny. Strzelał Triczkowski obok bramki

• 25. min.

Ładna szarża Kucharczyka lewą flanką, niestety bez strzału. Po chwili Lewczuk świetnie wyprowadził atak swojej drużyny, ale brakowało kogoś w polu karnym kto mógłby zamknąć tą ofensywną akcję.

• 23. min.

Legia miała swoją jedną minutę, kiedy była na połowie rywala. Strzelał Prijović z baaardzo daleka. Prosto w Gabriela

• 20. min.

Gabbialdini dostał piłkę w pole karne, ładnie się obrócił i oddał strzał z powietrza. Obok bramki, ale nawet gdyby strzelił to i tak sędzia bramki by nie uznał, bo gracz Napoli był na spalonym.

• 18. min.

Wszystkie podania do Mertensa. Tym razem podawał Valdifiori, ale Belg znowu nie trafił czysto w piłkę

• 16. min.

Pomylili się teraz defensorzy Napoli. Prijović przejął piłkę, wpadł w pole karne i podał do wbiegającego Trickovskiego. Gracz Legii uderzył z ostrego kąta w stronę dalszego słupka, ale nie trafił w bramkę.

• 14. min.

Maggio na prawym skrzydle ładnie wyłożył piłkę Mertensowi, ale ten nieładnie trafił w piłkę i Kuciak nie musiał się wysilać

• 13. min.

Długa piłka w pole karne Legii, ale tam bardzo dobrze ustawił się Rzeźniczak, który wyskakuje najwyżej do główki i wybija piłkę.

• 11. min.

Triczkowski wychodził z kontrą, zagrał do Kucharczyka, ale jego centra była bardzo niecelna

• 9. min.

Dużo niedokładności wśród graczy Legii. Allan dostał piłkę przed pole karne, ale wślizgiem ładnie zatrzymał go Jodłowiec.

• 7. min.

Mertens kiedyś już Legii strzelił i teraz chciał to powtórzyć, ale jego płaskie uderzenie z lewej strony broni Kuciak

• 5. min.

Bardzo ładna akcja Legii. Prijović ruszył prawą stroną boiska, klepka z kolega z drużyny i dośrodkowanie w pole karne. Guilherme starł się z obrońcą Napoli i nie było z tego strzału.

• 3. min.

Teraz zgranie do Gabbiadiniego, ale ten był na spalonym

• 1. min.

Napoli szybko przedostało się pod bramkę Legii, było groźnie, ale tak samo odpowiedziała Legia. Kucharczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, lobuje go... ale spalony.

• 1. min.

Gramy!

• "Żyleta" przed meczem z Napoli

• Jeśli uznaliście, że macie już w tym sezonie dość patrzenia na grę Legii Warszawa, to nadal możecie śledzić wydarzenia boiskowe dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Czy mecz z Napoli będzie ostatnim dla Henninga Berga w Legii? Białych chusteczek na trybunach raczej nie zobaczymy, ale atmosfera towarzysząca temu spotkaniu jest dziwna. Niektórzy twierdzą, że dziwny też jest warszawski skład na to spotkanie... z Nemanją Nikoliciem na ławce. Ci, którzy przyszli na Łazienkowskiej oglądać Gonzalo Higuaina są trochę rozczarowani. Zgodnie z przypuszczeniami Argentyńczyk na ławce rezerwowych.