Chelsea - PSG, czyli 1/8 finału Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

• środa, 11 marca 2015
  • KONIEC

Paryż w Londynie był dziś wielki i w takie wieczory piszę się historia. No dobra, może i historia pisze się też w inne wieczory, ale w ten było wyjątkowo wiele elementów pod Wielkie Narracje: czerwona i raczej niezasłużona kartka dla Ibrahimovicia w pierwszej połowie, bramka dla Chelsea, konieczność odrabiania, bramka wyrównująca na cztery minuty przed (planowanym) końcem spotkania, potem karny dla Chelsea na początku dogrywki i wspaniały zryw PSG zwieńczony golem, nie tak znowu cichego, bohatera spotkania - Thiago Silvy. A więc było pięknie, było epicko, inna sprawa, że drużyna Jose Mourinho tracąca dwa gole po dwóch rzutach rożnych to jest trochę end of the world as we know it, ale to może temat na zupełnie inną opowieść. Dobranoc!

• 120. min. + 2

Koniec meczu! PSG gra dalej!

• 120. min.

Rabiot wykonuje teraz fantastyczną pracę dla swojego zespołu. Sprytnie przetrzymuje piłkę na prawej flance i daje się faulować rywalom przez co kradnie cenne sekundy.

• 120. min.

Thiago Silva przejmuje piłkę i podaje do Rabiota, ten pędzi, przy nim pędzi Azpilicueta i fauluje go, PSG korzysta z cennych sekund, Van der Wiel wykonuje rzut wolny, Luiz biegnie na bramkę, po chwili znów Rabiot daje się sfaulować, tym razem bliżej pola karnego, kibice Chelsea opuszczają stadion, sędzia dolicza dwie minuty, paryżanie umiejętnie kradną czas.

• 118. min.

Zmiana w PSG. Van der Wiel zmienił Pastore.

• 117. min.

Cahill posyła dlugie podanie, przejmuje je Pastore, PSG pędzi z kontrą, Chelsea rekontruje, Costa strzela, Sirigu broni.

• 114. min.

Przy pierwszym rożnym Courtois kapitalnie obronił strzał Silvy. Przy jego drugim uderzeniu głową był już bez szans. Kapitalne trafienie obrońcy PSG.

• GOOOOOOL

114. min.

2:2! Thiago Silva!

• 113. min.

Piłka Marquinhosa wpada w pole karne, zasadza się na nią Lavezzi, ale w obronie interweniuje Drogba! Pastore wrzuca piłkę ponownie, będzie rzut rożny dla PSG, a chwilę później kolejny, Lavezzi dośrodkowuje, Silva wyskakuje i uderza czołem, a Cortois świetnie broni!

• 112. min.

Szybki kontratak Chelsea. Willian dostał piłkę na prawej stronie, chwilę popatrzył i dograł pod pole karne do Costy. Ten strzelił na bramkę, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Mógł podawać do Hazarda, który był lepiej ustawiony. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Cavani, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

• 110. min.

Ofiarna interwencja Cahilla tyleż malownicza (szczupak) co bezsensowna (pod nogi Luiza). Gra się rwie, wrzutki z autu się mnożą, inne stałe fragmenty również, będzie rzut wolny dla PSG, Lavezzi dośrodkowuje na mur Chelsea.

• 107. min.

Ładnie teraz piłkarze Chelsea operują piłką na połowie rywala. Futbolówkę w końcu dostał Drogba, ale Luiz szybko mu ją odebrał.

• 106. min.

Początek drugiej połowy dogrywki.

• 105. min.

Koniec pierwszej części dogrywki.

• 104. min.

Ivanović wrzuca z autu, Fabregas pasa w towarzystwie zawodników PSG, Hazard wbiega w pole karne, piłka z niego wypada, ale ciągle jest pod nogami londyńczyków, szybki rajd Diego Costy, który przedtem jednak faulował Marquinhosa i sędzia kazał mu przestać biec.

• 103. min.

Piłkarze Chelsea długo rozgrywali tą akcję szanując piłkę. Wreszcie Hazard zagrał prostopadle w pole karne. Costa próbował jeszcze oddać strzał wślizgiem, ale bramkarz złapał piłkę.

• 102. min.

Gra Lavezziego z Pastorem, chwilowa strata, szybkie odzyskanie, faul Williana i Luiz podchodzi do rzutu wolnego. Uderza kapitalnie, a do bramki jest 40 metrów, piłka spadała w światło bramki, ale świetnie interweniuje Cortois.

• 99. min.

Znakomita akcja Chelsea. Podanie w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Hazarda, ale Belg przegrał pojedynek z bramkarzem PSG, który wyszedł z bramki i skrócił kąt.

• 98. min.

Wspaniały łuk zatoczyła kopana przez Lavezziego z rzutu wolnego piłka i dostojnym, wolnym lotem opadła w ramiona Thibauta Cortoisa.

• GOOOOOOL

96. min.

2:1! Hazard wykorzystał rzut karny! Strzelił płasko w sam środek bramki, a bramkarz poszedł w prawą stronę.

• 95. min.

Diego Costa dośrodkowuje w pole karne, o piłkę walczy David Luiz, podbija ją, Silva wyciąga rękę wysoko, nabija piłkę i będzie rzut karny.

• 94. min.

Lavezzi wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Chelsea, ale niedokładnie dogrywał w pole karne i piłkę przejęli rywale. Akcję Chelsea strzałem zakończył Willian.

• 93. min.

Zaczyna się wcale bez pośpiechu, jakby każda ze stron trochę się bała, w końcu Willian dla zachowania pozorów biegnie z piłką w kierunku bramki i oddaje strzał na alibi.

• 91. min.

Zaczynamy dogrywkę, a na boisku pojawia się... Didier Drogba! Zmienia Ramiresa.

• 90. min. + 3

Koniec drugiej połowy spotkania. Czekamy na dogrywkę.

Najpierw Costa, ale nie strzelał, tylko podawał, potem seria podań, każdy boi się uderzyć, w końcu uderza Costa, bo ktoś musi i jest to strzał bardzo taki sobie, po którym następuje równie taki sobie rzut rożny. Chyba będziemy mieli dogrywkę.

• 90. min. + 1

Costa padł w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka. Gracz Chelsea wyładował swoją złość na Marquinhosie, którego popchnął i przewrócił. Sędzia jednak tego nie widział.

• 90. min.

Pastore do Cavaniego i wielki zryw PSG, ale Hazard naciska na Cavaniego, zabiera mu piłkę, Cavani goni go i fauluje, będzie rzut wolny dla Chelsea. Jest 90. minuta meczu, Fabregas przy piłce... i Thiago Silva wybija na rzut rożny.

• 88. min.

Gracze Chelsea ruszyli do ataku, chcąc rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie gry. Nic z tego bo defensorzy PSG dobrze się ustawiają i nie pozwalają na strzał.

• 87. min.

Jeden rzut rożny, drugi rzut rożny i po zdeterminowanym nacieraniu PSG zdobywa wreszcie wyrównującego gola. Lavezzi wrzuca z rogu, Luiz odnajduje się najlepiej i strzela.

• GOOOOOOL

86. min.

1:1 Luiz!

• 84. min.

Zmiany w obu zespołach. W PSG zszedł Verratti i Matuidi, a wszedł Lavezzi i Rabiot. W Chelsea Zouma zastąpił Maticia.

• 83. min.

PSG odpowiada szybką, ładną akcją z rozmachem Marquinhos ładnie dośrodkowuje, Lavezzi nadbiega i strzela, Cortois broni.

• 81. min.

Zamieszanie w polu karnym PSG po rzucie rożnym. Terry wygrał pojedynek główkowy. Costa nie trafił w piłkę, ale dopadł do niej Cahill, który mocnym strzałem pokonał bramkarza PSG.

• GOOOOOOL

81. min.

1:0! Cahill!

• 80. min.

Zrobiło się szybko i dynamicznie, Chelsea wymienia podania, jest w ruchu, te podania są nawet wzdłuż, a nie w poprzek, Ramires nie decyduje się na strzał z dystansu, podaje do Williana i zbiega na skrzydło, Willian mu odgrywa, Ramires biegnie na bliższy słupek, uderza,wślizguje mu się Luiz, Sirigu broni, ogólne zamieszanie, ale słupek.

• 78. min.

Na murawie tym razem leży Motta. Musiał się jednak szybko z niej podnosić bo sędzia nie przerwał gry. Cavani dostał prostopadłe podanie i przelobował bramkarza, ale piłka nie wpadła do bramki. Nawet gdyby, to i tak bramki by nie było, bo Urugwajczyk był na spalonym.

• 76. min.

Willian zagrywa z wolnego do Costy, przy którym wiernie jest Thiago Silva i będzie jeszcze jeden rzut wolny, znów dośrodkowuje Willian i bardzo spokojnie broni Sirigu.

• 75. min.

Znów zrobiło się bardzo nerwowo na boisku. Verratti ukarany żółtą kartką.

• 73. min.

Za mocny przerzut Pastore, Chelsea znów w posiadaniu piłki, doskonałe podanie Costy na prawą storonę, dobre dośrodkowanie Ivanovicia i interweniuje Matuidi, ale po chwili znów Chelsea i znów odbiera Thiago Silva, goni za nim Costa, fauluje Silvę nawet nie próbując atakować piłki, za co dostaje tylko żółtą kartkę. Żółtą dostaje też Luiz za próbę dyskutowania z tą decyzją.

• 71. min.

Pastore z łatwością przedarł się pod bramkę Chelsa i oddał płaski strzał. Courtois wypluł piłkę przed siebie, a pierwszy dopadł do niej Cavani, ale nie miał miejsca na oddanie strzału. Akcję niecelnym strzałem zakończył jeszcze Matuidi.

• 70. min.

Ładny przerzut Thiago Silvy przez duże ilości na raz osób, ale Maxwell nie dociera do piłki. Chwilę potem Matuidi podaje do Cahilla (tak, tak) i Chelsea rozgrywa. Cavani przejmuje piłkę, a Matić bardzo nieładnie go fauluje.

• 67. min.

Paryżanie odebrali rywalom piłkę w okolicy ich pola karnego i zaatakowali kilkoma zawodnikami. Verratti rozsyłał piękne podania, ale Maxwell zepsuł akcję i grę wznowi bramkarz Chelsea.

• 65. min.

Bląd Pastore, Chelsea rzuca się na piłkę, Willian z rozpędu i wrażenia pędzi w przeciwną stronę, Chelsea gra byle nie stracić, ale świetnie ustawiony Thiago Silva udaremnia te pragnienia, Teraz PSG wymienia spokojnie piłkę, dośrodkowanie Marquinhos i wespół w zespół interwencja Cahilla i Cortoisa.

• 62. min.

Piłkarze Chelsea przenieśli akcję z lewej strony na prawą, potem znów na lewą, potem próbowali zaatakować środkiem, aż Matić stracił piłkę...

• 60. min.

Błyskawiczna odpowiedź Chelsea, tylko, że nie bo Pastore dusi kontrę w środku pola i znów zagrywa do Cavaniego. Chelsea odzyskuje piłkę, ale teraz już nie śpieszy się tak bardzo, gra jednak trochę nerwowo. Willian do Maticiia, ten do Ivanovicia i z powrotem, potem Costa i Hazard, ale nie jest teraz łatwo rozklepać obronę PSG.

• 58. min.

Verratti zagrał prostopadłe podanie na wolne pole do Cavaniego. Urugwajczyk minął bramkarza Chelsea, ale był ostry kat do bramki i trafił tylko w słupek...

• 57. min.

PSG sobie popykało, ale skończyło się na Cavanim na spalonym. Więc teraz to Chelsea sobie pyka, Ramires zagłębia się nawet samotnie w pole karne, ale z łatwością odbiera mu piłkę Thiago Motta. Tylko na chwilę, bo znowu Chelsea zakłada hokejowy zamek, ale bez specjalnej presji na rywalach i na sobie. Z rzutu rożnego też niewiele wynika, poza następnym rzutem rożnym, po którym piłka zostaje wreszcie oddalona od bramki Sirigu.

• 54. min.

Paryżanie mimo gry w osłabieniu wcale nie składają broni. Maxwell uderzył z ostrego kąta, ale piłkę zablokowali obrońcy. Potem zawodnicy PSG mieli dwa rzuty rożne, ale nie zagrozili bramce Chelsea.

• 52. min.

Ramires z Pastorem walczą o piłkę przy linii boczne, Pastroe górą, ale niewiele z tego wynika, po akcja przerwana po faulu Ramiresa na Mottcie. I żółta kartka dla Ramiresa.

• 51. min.

Cahill dopadł do piłki wrzuconej z wolnego przez Williana, ale jego strzał zablokowali obrońcy PSG.

• 49. min.

Aaaaależ piękna obrona Sirigu po równie piękny strzale Williana z rzutu wolnego. Ale piłka ciągel w grze i ciągle w posiadaniu Chelsea, Costa próbuje z przewrotki, Sirigu broni jeszcze raz i PSG przechodzi do kontry.

• 47. min.

Ivanović wrzucał piłkę przed bramkę PSG. Piłkę dostał Hazard, ale faulował go Cavani. Sędzia odgwizdał przewinienie, ale obyło się bez kartki.

• 46. min.

Gramy!

• PRZERWA

Zmiana w Chelsea. Z boiska zszedł Oscar, a jego miejsce zajął Willian.

• PRZERWA

Wiele ciekawych akcji w pierwszej połowie, ale sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Na murawie było tez dużo negatywnych emocji za co w dużej mierze można obwiniać arbitra tego spotkania. Sędzia najpierw wyrzucił z boiska Ibrahimovicia, ale to zdecydowanie za duży wymiar kary dla Szweda. Co prawda był spóźniony podczas wślizgu, ale wyraźnie cofał nogi, chcąc uniknąć brutalnego faulu. Później arbiter nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Chelsea. Po krótkiej przerwie zapraszamy na druga połowę spotkania. Emocji na pewno nie zabraknie.

• 45. min. + 2

Jeszcze jeden szybki atak Chelsea na bramkę i rzut... a nie, nie ma rzutu rożnego, bo sędzia kończy pierwszą połowę.

• 45. min. + 1

Sędzia doliczył dwie minuty. Oscar wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Cahill był bliski oddania strzału, ale ostatecznie przegrał pojedynek główkowy z obrońcą PSG.

• 44. min.

No więc, Oscar podał do Costy, a Costa: przejął, poprowadził, minął jednego, drugiego, osiemnastego obrońcę, zakiwał się na śmierć, zamarkował strzał, kiwał dalej, a przy nim było już coraz więcej i więcej różowych koszulek, w końcu padł, podcinany przez wystające z nich nogi, sędzia stwierdził jednak, że jedenastka się nie należy, na co Costa zareagował słuszną furią i waleniem ręką w trawę.

• 42. min.

Oscar dostał piłkę przed polem karnym i bez zbytniego kombinowania uderzył na bramkę. Sirigu nie miał problemu z obroną tego strzału. Znów przerwa w grze bo podczas tej akcji w starciu z Luizem ucierpiał Costa. Znów potrzebował pomocy medycznej, ale szybko wrócił do gry.

• 40. min.

Rzut rożny dla PSG wykonywany przez Mottę ląduje w rękach Cortoisa, kontra Chelsea, która wprawia Matuidiego w taki popłoch, że aż chwyta Oscara za rękę (albo rękaw), sędzia chwyta zaś za żółtą kartkę.

• 39. min.

Verratti pociągnął akcję swojego zespołu i dośrodkował w pole karne w kierunku Cavaniego. Snajpera PSG uprzedził jednak w ostatniej chwili Terry.

• 37. min.

No i jeszcze jedna kartka - tym razem dla Oscara.

• 35. min.

Nerwowo na boisku. Teraz Verratti został sfaulowany podczas wyprowadzania piłki z okolic własnego pola karnego. Obyło się tym razem bez kartki.

• 33. min.

Emocje na boisku nie ustają i teraz zamiast grać piłkarze obu drużyn urządzają gorący wiec, w wyniku którego jeszcze żółtą obrywa Motta.

• 32. min.

Ibrahimovic ukarany czerwoną kartką! Szwed był wyraźnie spóźniony i wszedł wślizgiem w nogi Oscara. Sędzia bez wahania wyrzucił go z boiska.

• 30. min.

Rzut wolny dla PSG, Cavani nie sięga do zagrywanej piłki, Chelsea wychodzi z akcją, Hazard ogrywa obrońców, przyspiesza, gubi dwóch rywali, podaje do Ramiresa i jest faulowany. Ale to już historia, bo Ibrahimović głową dopada do piłki, strąca ją, ale Pastore spóźnia się na to strącenie. Więc znów Chelsea w natarciu, Fabreags kiwa się z Verattim i w końcu traci piłkę.

• 28. min.

Pastore zagrał prostopadłe podanie między dwoma obrońcami Chelsea, ale przy piłce był pierwszy bramkarz. Zespół Chelsea szybko odpowiedział, ale znów nie było strzału na bramkę.

• 26. min.

Seria strat i przejęć, ale ruchem konika szachowego to PSG bliżej bramki rywali. Tylko, że Matuidi na spalonym, więc Chelsea przejmue piłkę, Oscar podaje do Costy, potem przy piłce Ramires, potem Ivanović długim podaniem do Hazarda i... kontra PSG>

• 23. min.

Ależ zapowiadała się groźna akcja Chelsea. Costa odgrywał w pole karne do Hazarda, ale za piłką ruszył Oscar, który był na minimalnym spalonym i sędzia przerwał grę.

• 21. min.

Rzut rożny dla PSG, Motta z rozmachem, ale prosto w Cortoisa, szybka kontra Chelsea, ale Costa źle przyjmuje piłkę i, że tak powiemy, figa. Figa z tej kontry, ale za chwilę jest jeszcze akcja skrzydłem, prowadzi Azpilicueta, ale nastręcza mu się z towarzystwem Pastore i udaremnia dobre rozegranie.

• 18. min.

Gracze Mourinho ruszyli z szybkim kontratakiem. hazard przerzucił piłkę na prawą flankę gdzie wbiegał Ivanović, ale obrońca Chelsea nie zdołał opanować piłki i grę wznowi bramkarz PSG.

• 18. min.

Ładna gierka PSG w środku pola, Pastore posyła w bój na skrzydło Matuidiego, ale szybszy jest Ivanović. Za chwilę jeszcze jedna próba, jeszcze jedna ładna akcja z prawej na lewą, Maxwell, dośrodkowanie i tym razem wybija Cahill. Jeszcze walka o rzut rożny, ale Fabregas udaremnia marzenia PSG o kornerze. Generalnie PSG atakuje, ale Chelsea broni się umiejętnie.

• 14. min.

Pastore wrzucił piłkę w pole karne nad obrońcami Chelsea, a na murawę padł Verratti. Włoch domagał się odgwizdania faulu, ale sędzia był innego zdania.

• 12. min.

Chelsea w posiadaniu, nagle Azpilicueta przyspiesza na skrzydle, ślicznie mija obrońców i dużo mniej ślicznie, a nawet niecelnie, podaje do Ramiresa, który ustawia się pod bramką.

• 10. min.

Hazard znów rozpędził się prawą stroną boiska i po raz kolejny z łatwością ograł Marquinhosa. Z pomocą przyszedł mu jednak Verratti, który odebrał piłkę Belgowi i rozpoczął kontratak swojego zespołu. Piłkę z przodu dostał Cavani, ale nie miał komu podać i szybko stracił futbolówkę.

• 8. min.

PSG przejmuje piłkę i zajmuje się jej posiadaniem. Otacza ją głębokim szacunkiem, ale do czasu - jedno niefrasobliwe podanie do przodu i teraz to Chelsea posiada, grając przez Courtoisa. Ale oto znowu PSFG, znowu granie przez obronę, spokojne, niespieszne podania, które nie pasują jakoś do zażywnych śpiewów kibiców. Matuidi podaje do Pastore, ale Azpilicueta jest szybszy.

• 6. min.

Hazard przedarł się ładnie prawą stroną boiska, ale do jego dośrodkowania nie doszedł żaden z graczy Chelsea. Przerwa w grze bo w starciu z rywalem ucierpiał Costa. Potrzebował pomocy medycznej, ale już wrócił do gry.

• 4. min.

Rzut rożny dla PSG, po którym piłka ląduje w rękach Courtoisa i Chelsea już szybciutko, w trzech susach, pod bramką PSG, gdzie zaczyna się szybka klepanka, która niepostrzeżenie przechodzi w klepankę PSG w środku pola. Ze środka pola pod bramkę, dośrodkowanie i... i nic.

• 2. min.

Znakomicie w pole karne Chelsea zagrał Verratti. Do piłki doszedł Cavani, ale Terry w ostatniej chwili zablokował jego strzał.

• 1. min.

Gramy!

• Pamiętajcie o aplikacji Sport.pl Live!

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn:

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Terry, Cahill, Azpilicueta, Matic, Fabregas, Ramires, Hazard, Oscar, Diego Costa.

PSG: Sirigu, Marquinhos, Luiz, Thiago Silva, Maxwell, Motta, Veratti, Matuidi, Pastore, Cavani, Ibrahimovic.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu Chelsea - PSG to z pomocą nadchodzi darmowa aplikacja Sport.pl Live, dostępna na smartfony z Androidem i Windows Phone, a także na iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Spotkanie w Londynie będzie wyjątkowe dla brazylijskiego obrońcy Davida Luiza, który w Chelsea spędził trzy lata. W pierwszym spotkaniu padł remis po bramkach Branislava Ivanovicia dla "The Blues" i Edinsona Cavaniego dla PSG, dla którego było to szóste trafienie w tej edycji Champions League.