Manchester City - Chelsea, czyli Premier League Z Czuba i na żywo

• niedziela, 21 września 2014
  • KONIEC

"Można zobaczyć swoją dziewczynę z innym za rękę, ale serce zawsze gdzieśtam za boli" powiedział Przemysłąw Rudzki po meczu idealnie go podsumowując. City od początku atakowało, starało się, miało więcej okazji (i rzutów rożnych), ale sprawy skomplikowała czerwona kartka Zabalety. Pięć minut później Andre Schurle strzelił gola, a trzy minuty później trener Pellegrini wypuścił w bój Franka Lamparda. I to właśnie on zdobył wyrównującą bramkę - nie wyglądał na przesadnie szczęśliwego z tego powodu, wszystkim zrobiło się nagle jakoś nieswojo, niezręcznie i trochę głupio, no ale Lampard sam się z Chelsea nie sprzedał, więc jest w tym jakiś chichot historii. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 4

Chelsea próbowała jeszcze przeprowadzić akcje, która dałaby bramkę na wagę trzech punktów, ale bramka Laparda pobudziła graczy Manchesteru, którzy w końcówce nie odpuścili. Koniec spotkania.

• 90. min. + 2

Rzut wolny dla Chelsea, przy piłce Drogba i Schurle, strzela Drogba, ale baaaaardzo niecelnie. City rusza na połowę gości, Lampard decyduje się na strzał z dystansu, piłka mija słupek o kilka..., no powiedzmy, dziesiąt, centymetrów.

• 89. min.

Kolejna okazja Manchesteru! Milner zagrał w pole karne, piłkę wybili obrońcy, ale dopadł do niej Lapard i uderzył. Tym razem niecelnie.

• 86. min.

Jose Mourinho dostał cios od swojego ulubieńca, na włąsnej piersi wyhodowanego Lamparda, więc posyła w bój innego "syna" - Didiera Drogbę. Zmienia on Diego Costę.

• 85. min.

City musiało się doczekać na tę bramkę, ale, że nóż wbija sam Lampard? No cóż, co miał zrobić, Silva zaczął akcję, Milner świetnie podał do Lamparda, a ten wykończył z kamienną, trochę smutną twarzą. I oczywiście nie cieszył się z bramki.

• GOOOOOOL

85. min.

1:1! Lampard!

• 84. min.

Czternasty rzut rożny dla Manchesteru, ale znów bez zagrożenia pod bramką Chelsea.

• 81. min.

Zrobiło się szybko, dynamicznie, i trochę niedokładnie. Silva dostaje dobrą piłkę, uderza bez zbędnych namysłów, ale tylko w boczną siatkę.

• 80. min.

Costa w słupek! Toure stracił piłkę i z kontratakiem ruszył zespół Mourinho. Fabregas dograł do Costy, a ten uderzył bez zastanowienia na bramkę. Trafił tylko w słupek.

• 78. min.

Ostatnia zmiana w City: schodzi Kolarov, a na boisku pojawia się Frank Lampard. Robi się trochę niezręcznie.

• 77. min.

I znowu kartka, tym razem dla Ivanovica za powalenie Toure. City konstruuje atak pozycyjny, ale nie bardzo mu to wychodzi - do braki zaczyna Courtois.

• 76. min.

Diego Costa pognał na bramkę Manchesteru, ale momentalnie osaczyli go obrońcy Manchesteru i odebrali piłki. Dodatkowo snajper Chelsea zebrał porcję gwizdów od fanów Manchesteru.

• 74. min.

A teraz z kolei Pellegrini musi zmienić bardziej ofensywnie: schodzi Fernandinho, wchodzi Jesus Navas.

• 71. min.

Diego Costa rozegrał piłkę na prawo do Hazarda, a Belg posłał piłkę wzdłuż bramki. Schuerrle wbiegł na dłuższy słupek i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Manchesteru.

• GOOOOOOL

71. min.

0:1! Schuerrle!

• 70. min.

No i musi być zmiana w City - schodzi Edin Dżeko, wchodzi Bacary Sagna.

• 69. min.

Teraz Chelsea mozolnie buduje atak pozycyjny. Wreszcie Fabregas próbował zagrać prostopadłe podanie między obrońcami, ale to mu się nie udało bo obrońcy odczytali jego intencje i nie przepuścili piłki pod bramkę.

• 66. min.

City w natarciu, Mangala szaleje, Aguero posyła śliczne podania, ataki pozycyjne budowane z precyzją i cierpliwością, z determinacją i pomysłem, tylko, ze ciągle nic z tego nie wychodzi. Cierpliwości nie ma za to Diego Costa, który łapie Zabaletę za gardło po tym, jak był przez niego faulowany. Zabaleta sugeruje, że Costa ma coś z głową, a sędzia sugeruje, że Zabaleta powinien się przejść na trybuny. W sumie to nawet nie sugeruje, tylko nakazuje, druga żółta kartka dla Zabalety i City będzie musiało sobie radzić w dziesiątkę.

• 62. min.

Dwie zmiany w składzie Chelsea. Na boisko wchodzi Schuerrle i Obi Mikel, a schodzi Willian i kontuzjowany Ramires.

• 59. min.

Rzut wolny dla Chelsea . Fabregas prosto w mur. A potem zaczyna się takie nie do końca zdecydowane natarcie gości, którzy nie mogą podejść zbyt blisko pod bramkę, ale też nie dają się zbyt daleko od niej odrzucić. Do czasu, bo City w końcu urywa się z kontrą.

• 58. min.

Doskonała akcja Manchesteru - szybka wymiana krótkich podań i piłkę w polu karnym dostał Aguero. Obrócił się i strzelił na bramkę. Courtois odbił piłkę, a po chwili wybili ją obrońcy.

• 56. min.

Kolarov przedziera się przez Williana, chce chyba rzutu rożnego, ale dostaje wolny, piłka w polu karnym odbija się od dużej ilości na raz osób, wypada za szesnastkę, ale dopada od niej nadbiegający skądś Fernandinho, uderza w biegu iiiii... nie ma gola.

• 53. min.

Toure ograł Ramiresa i wypuścił sobie piłkę w pole karne. Walczył z nim jeszcze Ivanović i Toure padł na murawę. Domagał się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia słusznie nie użył gwizdka.

• 51. min.

Świetne podanie Silvy do Dżeko, ten robi rajd z piłką, świetnie podaje do Fernandinho, który jest przed bramką, Fernandiho odgrywa do Aguero, ale niedokładnie i trzeba teraz gonić Chelsea, bo ta ucieka z kontrą.

• 49. min.

Aguero dostał piłkę przed polem karnym i nie komplikował sobie sprawy - podprowadził i uderzył na bramkę. Courtois pewnie złapał.

• 48. min.

City atakuje, wrzutka Kolarova, wybija Terry, będzie dziesiąty rzut rożny. Ale Chelsea już wybiega z kontrą, Mangala zatrzymuje jednak Hazarda.

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę.

• PRZERWA

Urazu doznał Willian i pierwsza połowa jeszcze trochę się przeciągnęła. Wreszcie Courtois wykopał piłkę, a sędzia wysłał piłkarzy do szatni na przerwę.

• 45. min. + 2

Kontra City ładnie się zaczęła, ale potem poszła bardziej w poprzek niż do przodu, a gdy Aguero w końcu dotarł z piłką w pole karne zabrał mu ją Azpilicueta. A potem jeszcze spóźniony Silva kopie Williana. Przypadkowo, ale Hiszpan powinien uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

• 45. min. + 1

Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Ivanović zgrał piłkę pod bramkę, a tam był Costa, któremu zabrakło milimetrów żeby sięgnąć piłkę.

• 45. min.

Yaya Toure zatrzymuje Williana i nie może nie dostać żółtej kartki. Więc dostaje ją. Chelsea naciera, Costa dośrodkowuje, ale nie trafia w Ramiresa i City przejmuje piłkę wychodząc z kontrą.

• 42. min.

Mecz się wyraźnie zaostrzył Teraz kolejna żółta kartka, tym razem dla Silvy za ostry faul na Willianie, który ruszył z kontratakiem swojego zespołu.

• 40. min.

Mniej niż dziesięć minut do końca, więc obie drużyny odkrywają uroki górnych piłek i szybkich przebieżek. Silva faulowany, i to podwójnie: najpierw przez Maticia, potem przez Azpilicuetę. Rzut wolny wykonuje silva, ale uderza niemrawo i Chelsea wyrzuca tę piłkę z pola karnego.

• 37. min.

Toure próbował zagrać piłkę nad obrońcami prosto w pole karne. Aguero walczył o piłkę, ale wpadł w kleszcze między dwóch rywali i ostatecznie piłkę w ręce złapał Courtois.

• 35. min.

Piłkarze City ładnie kombinowali w polu karnym, aż w końcu przekombinowali - Dżeko zablokowany, Chelsea wychodzi z akcją. Ale Silva zabiera piłkę Ramiresowi, podaje do Aguero, Ramires fauluje i zarabia żółtą kartkę.

• 33. min.

Zabaleta faulował tuż za polem karnym jednego z rywali i sędzia ukarał go żółta kartką.

• 31. min.

Przez ostatnie dwie minuty City posiadało piłkę. Było to dość nuden. Potem Millner do dobrze pokazującego się Zabalety, Azpilicueta blokuje podanie w pole karne. Jeszcze dośrodkowuje Silva, strzela Aguero, ale nad poprzeczką.

• 29. min.

Dobra akcja Manchesteru lewą stroną. Wreszcie dogranie w pole karne, ale tam z piłką minął się silva, tuż za nim był Toure, który nie trafił czysto w piłkę. Całą akcje zdołał jeszcze zamknąć Milner, ale Courtois nie dał się pokonać.

• 27. min.

Zrobiło się w końcu szybciej, Azpilicueta posyła piłkę w szesnastkę, gdzie jest tylko... COurtois, który ją wybija, już jesteśmy pod bramką Harta i z powrotem, Aguero wywalcza rzut rożny - już szósty dla City, Matić wybija piłkę, po chwili Silva jeszcze raz wrzuca w pole karne, Dżeko w nim pada, ale sędzia nie gwiżdże, gramy dalej.

• 25. min.

Hazard znów się rozpędził na lewej stronie boiska, ograł jednego rywala, ale później zatrzymał się na Kompanym. Sędzia nie odgwizdał faulu i kazał grać dalej. Po chwili na murawie leżał Silva. Dużo walki z obu stron.

• 23. min.

Chelsea dość wolno i z namysłem rozgrywa piłkę, czasem zdarzają się tam jakieś genialne podania, ale City niepostrzeżenie odsuwa gości od bramki Harta. A Chelsea uparcie wraca. Cały czas piłką po ziemi, cały czas te przemyślane podania, aż w końcu Millner stwierdza, że to już nudne i zabiera Willianowi piłkę.

• 20. min.

Hazard przebiegł całą szerokość boiska, ale niewiele z tego wynikło. Do bramki Manchesteru było daleko, więc wreszcie zdecydował się na dośrodkowanie, które zablokował gracz City.

• 18. min.

Chelsea odbiera piłkę, Matić się przedziera, podaje do Williana, ten sam pcha się w gromadę obrońców i daje się faulować, szybko wznowiona gra, przy piłce Costa, któy twardeo jej broni przez zakusami obrońców City i w końcu przegrywa - City ma piłkę i inicjatywę, ale nie ma specjalnie pomysłu co z tymi atutami zrobić. Może piłka do Dżeko? Może, ale za dużo tam piłkarzy Chelsea, gospodarze starają się zamknąć gości i ostro naciskać, ale tym bardziej niebieskim udaje się wyjść z oblężenia.

• 16. min.

Kolejny rzut rożny dla Manchesteru, ale Silva ma chyba rozregulowany celownik. Obrońcy Chelsea z łatwością wybili piłkę posłaną na bliższy słupek.

• 14. min.

City szuka okazji do ukąszenia, w końcu Toure świetnie podaje do Zabalety, ten strzela głową i będzie rzut rożny. Silva, tym razem z prawgo narożnika, wybija Ivanović, wbija z powrotem Silva, wybija Millner, trochę ping-ponga i w końcu sprawę rozwiązuje Fabregas. Wybijając na trochę dłużej.

• 11. min.

Willian rozpędzał się środkiem boiska i wydawało się, że wreszcie dobrą akcję stworzą gracze Chelsea. Nic z tego, bo obrońcy City z łatwością odebrali mu piłkę. W kolejnej akcji Terry bez pardonu potraktował Aguero i powalił go na murawę. Argentyńczyk potrzebował pomocy medycznej.

• 9. min.

Millner szybszy i silniejszy od Azpilicuety, udaje mu się podać do Dżeko, który jest zablokowany, znowu będzie rzut rożn, znowu Silva, Toure dokłada głowę, ale prosto w ręce Courtoisa.

• 8. min.

Kolejny atak City lewą stroną boiska. Piłkę dostał Silva, który dośrodkowaniem szukał Dzeko. I znalazł, tyle, że napastnik Manchesteru uderzył obok bramki.

• 6. min.

Willian bez przekonania dośrodkowuje (podaje?) w pole karne i pierwszą interwencję Harta mamy za sobą. City rusza z akcją, Silva faulowany i gospodarze będą mieli rzut wolny. Millner z Silvą rozgrywają krótko, szybka piłka do Aguero i rzut rożny. Silva dośrodkowuje, Chelsea przejmuje piłkę.

• 3. min.

Kolejny atak Manchesteru, ale będzie tylko rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, ale Costa wybił piłkę z własnego pola karnego.

• 2. min.

Aguero był faulowany przy linii bocznej boiska i Manchester miał rzut wolny. Do piłki podszedł Silva, który dośrodkował w pole karne, ale tam najwyżej skakali obrońcy Chelsea.

• 1. min.

Gramy!

• Jeśli całą swoją kibicowską pasję koncentrujecie i oszczędzacie na wieczornym finale siatkarzy, ale tak nie całkiem, bo jednak chcielibyście wiedzieć, co się dzieje w szerokim świecie, np. w Premier League, to zawsze możecie - dzięki naszej aplikacji Sport.pl LIVE:

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Mistrz Anglii podejmuje lidera Premier League, to chyba wystarczający powód by mecz City z Chelsea obwołać hitem kolejki. W dodatku w obu zespołach zmiany, roszady, nowi piłkarze, nowe problemy, stara rywalizacja - zapraszamy do udziału w relacji!

Zmierzch City i Toure, czyli walcząc o reputację

Jak wiele może zmienić jedno krótkie lato. Gdy Manchester City wygrywał w maju mistrzostwo Anglii, Yaya Toure był noszony na rękach za dwadzieścia goli i kilkadziesiąt świetnych występów. O trzeciej w tabeli Chelsea mówiono, że właśnie w drugiej linii jest najsłabsza. W niedzielę na Etihad role będą odwrócone. Początek meczu o godzinie 17.