Borussia Dortmund - Arsenal, czyli Liga Mistrzów Z Czuba i na żywo

• wtorek, 16 września 2014
  • KONIEC

W pierwszej połowie Szczęsny robił wszystko, by obronić - zdecydowanie gorszych od rywali - kolegów, w drugiej musiał pogodzić się z rzeczywistością i sam prowokował groźne sytuacje. Jego koledzy nie byli tak zadziorni. Gospodarze kompletnie zdominowali w tym meczu Arsenal i cieszą się ze zasłużonych trzech punktów na inaugurację Ligi Mistrzów. Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

"Ale zaraz, to dziś nie z Anderlechtem...?"

• 90. min. + 2

Jeszcze jednak próba Arsenalu, ale ich atak nie kończy się nawet strzałem i grę od bramki wznowi Weidenfeller.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 90. min.

Bardzo ładna i jeszcze bardziej przypadkowa klepka zawodników Borussii. Akcja zakończona zbyt fantazyjnie. W odpowiedzi Podolski wychodzi sam na sam z Weidenfellerem, który trąca piłkę tak dobrze, że ta lekko odbija się jeszcze od napastnika i opuszcza boisko.

• 88. min.

Wilshere faulował przy linii bocznej Ramosa i sędzia ukarał go za to zagranie żółtą kartką.

• 86. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Adrian Ramos za żegnanego owacjami Immobilego.

• 85. min.

Mchitarian przebiegł z piłką pół boiska i wpadł w w pole karne Arsenalu. Kiedy wydawało się, że zaraz odda strzał, wtedy w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu wślizgiem jeden z obrońców.

• 84. min.

Welbeck zrobił sobie krzywdę i teraz leży na murawie. Koledzy wybijają piłkę. Anglik poleżał, pocierpiał i wstał. Pokuśtykał.

• 83. min.

Kamery wychwyciły, że przed wejściem na boisko Podolski pożyczył ochraniacze od Ozila. Szykuje się walkower dla Borussii?

• 82. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Dortmundu, ale Welbeck nie zdołał oddać strzału. Zamknął jeszcze akcję Sanchez, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

• 80. min.

Szczęsny wychodzi przed pole karne, wyprzedza Aubameyanga, wybija piłkę głową i z ewidentną przyjemnością wpada w rywala. Aubameyang leży i cierpi, ale wkrótce się podnosi.

• 79. min.

Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Jojic wchodzi na murawę, a schodzi Schmelzer.

• 78. min.

"Kanonierzy" stawiają teraz na mocne piłki, kopane w kierunku pola karnego. Sanchezowi (m.in. jemu) nie udaje się jednak ich przechwycić.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w składzie Arsenalu. Podolski zmienia Artetę.

• 76. min.

Welbeck dostaje piłkę, świetnie obraca się twarzą w stronę bramki z bezradnym Papastathopoulosem na plecach, ale uderza wysoko nad poprzeczką.

• 75. min.

Piłka do Sancheza, a ten wrzuca ją szybko w pole karne Dortmundu. Danny Welbeck nie zdołał jednak oddac strzału bo wyżej skoczyli obrońcy.

• 73. min.

Znowu fatalne zachowanie obrońców Arsenalu. Przepuszczone podanie, piłkę przejmuje w środku pola Aubameyang. Ostatniemu zawodnikowi udaje się ją wytrącić, ale futbolówkę przejmuje Mchitarian, a znajdujący się na spalonym Gabończyk usuwa się w cień. Trzech rywali sunie w stronę Ormianina, który zdążył jednak z uderzeniem. Był sam na sam ze Szczęsnym i ostrym kątem, uderzył wysoko nad bramką.

• 71. min.

Obrońca Arsenalu wycofał piłkę do Szczesnego, a do Polaka ruszyło dwóch zawodników Dortmundu. Szczęsny próbował zwodu,ale piłkę odbił mu spod nóg Aubameyang, ale na tym się skończyło bo piłka opuściła boisko.

• 70. min.

- Ale wiesz, że powinniście atakować w tę stronę?

- W tę? Cholera, byłem pewien, że w tamtą!

• 69. min.

Rzut wolny dla Arsenalu. W sumie tyle można o nim powiedzieć.

• 67. min.

Grosskreutz zdecydował się na strzał zza pola karnego. Szczęsny nie musiał interweniować bo jego strzał był niecelny.

• 65. min.

Do graczy Borussii dotarło wreszcie, że nie muszą już tak cisnąć oraz to, na jak wysokich obrotach pracowali przez ostatnią godzinę. Dlatego teraz ulubionym adresatem ich podań został Weidenfeller.

• 63. min.

Sanchez dośrodkował w pole karne rywali, ale obrońcy z Dortmundu są dziś dobrze dysponowani i nie dali się zaskoczyć. Subotić wybił piłkę.

• 61. min.

Podwójna zmiana w Arsenalu. Oxlade-Chamberlain za Ozila, Ramsey zastąpiony Cazorlą.

• 59. min.

Immobile dograł w pole karne na dalszy słupek, a tam najwyżej wyskoczył Aubameyang i uderzył głową na bramkę Szczęsnego. Niecelnie.

• 58. min.

Gracze Arsenalu zakradli się w pole karne rywali, ale ich pomysł na strzelenie gola to mocne trafienie piłką jednego z kolegów. Na razie szczęśliwego rykoszetu nie było. Była za to kolejna bardzo długa piłka do uciekającego Koscielnemu Aubameyanga, który trafia... w poprzeczkę!

• 57. min.

Wykończenie akcji na 2-0 do najtrudniejszych, jak widać, nie należało - choć Aubameyang tuż przed strzałem zdążył się jeszcze potknąć, podobnie jak Immobile przy golu na 1-0. Były już zwody "na zamach" (pozdrawiamy Jacka Krzynówka), może teraz przyjmą się zwody "na potknięcie"?

• 56. min.

Schmelzer dograł w pole karne Arsenalu, ale obrońcy wybili piłkę. Dopadł jeszcze do niej Sokratis i uderzył na bramkę Szczęsnego. Broni Polak.

• 54. min.

Ozil próbuje skosić Schmelzera poza boiskiem. Zawodnik Borussii przestrasza się tak bardzo, że jego upadek wygląda bardziej dramatycznie, niż cała sytuacja. Sędzia daje Ozilowi kartkę.

• 52. min.

Arsenal nie może znaleźć sposobu na defensywę rywali. Teraz Arteta faulował wyprowadzającego piłkę Gintera, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

• 50. min.

Borussia wcale nie przestaje! Kolejny znakomity atak, swobodne wycofanie piętą w polu karnym, Immobile uderza pod poprzeczkę... a Szczęsny bardzo dobrze przenosi piłkę nad bramką. Rzut rożny niegroźny.

• 48. min.

Grosskreutz podciął piłkę nad obrońcami, którą przejął Aubameyang. Szczęsny wyszedł z bramki i w łatwy sposób dał się oszukać napastnikowi samym przyjęciem piłki. Aubameyang miał więc przed sobą pustą bramkę i nie zmarnował okazji na podwyższenie.

• GOOOOOOL

48. min.

2:0! Aubameyang!

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Zmiana w Borussii. Ginter za Kehla.

• PRZERWA

A tak padła bramka - na czerwono rajd Immobilego, graczy Arsenalu nie zaznaczyliśmy, bo postanowili nie brać udziału w akcji.

• PRZERWA

Immobile w tradycyjnym pocałunku po bramce:

• PRZERWA

Niezbadane są wyroki piłkarskich bóstw. Borussia była w pierwszej połowie zdecydowanie lepsza i prowadzenie totalnie jej się należało... ale zdobyła je w ostatniej chwili, dzięki sporemu przypadkowi i ogromnemu szczęściu. Szczęsny bronił w pierwszej połowie wyśmienicie, ale w końcu skapitulował. Ciekawe, co zobaczymy w drugiej części meczu!

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Kiks Immobilego pomaga mu strzelić! Włoch dostaje piłkę na środku boiska i pędzi do samotnej kontry. Obrońcy nie nadążają. No, może poza dwoma. Immobile wpada już w pole karne. Obrońcy po prostu muszą go zatrzymać. Immobile o tym wie, próbuje więc sztuczki technicznej. Piłka niefortunnie odbija mu się od nóg, dzięki czemu... Włoch mija lekko zmylonych obrońców. Immobile uderza z ostrego kąta, piłka wpada obok wyciągającego nogę Szczęsnego. Tuż przy dalszym słupku.

• GOOOOOOL

45. min.

1:0! Immobile!

• 43. min.

Grosskreutz znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Mchitariana i wyłożył mu piłkę do strzału. Ormianin uderzył, ale obok bramki.

• 42. min.

Na trybunach zauważono sporą czerwoną plamę - po bliższych oględzinach okazało się, że to kibice gości:

• 41. min.

Błąd obrony, przypadkowa akcja, a potem... błysk geniuszu. Welbeck dostał genialne podanie na sam na sam z Weidenfellerem, uderzył obok niego... i obok bramki.

• 40. min.

Immobile miał przed sobą tylko dwóch obrońców i... wychodzącego na czystą pozycję do strzału Mchitariana. Niestety stracił piłkę zamiast podać do kolegi.

• 38. min.

Sporo czystych odbiorów piłki w środku pola, powodujących jednak przesuwanie się piłkarzy z pozycji pionowych do poziomych. Kehl uznał, że w takim razie nikt nie zauważy, jeśli pomoże sobie, lekko podcinając Sancheza. Mylił się.

• 36. min.

Mesut Oezil dograł z rzutu wolnego w pole karne, a do piłki doszedł Sanchez. Uderzył głową, ale minimalnie obok bramki.

• 34. min.

Szczęsny!!! Nie ma pewności czy ta piłka wpadłaby do bramki, ale polski bramkarz nie mógł ryzykować - Aubameyang dostaje podanie na prawo, uderza z ostrego kąta a Szczęsny popisuje się kolejną wyśmienitą paradą. Chwilę później łapie piłkę po nijakim strzale Immobilego z dużej odległości.

• 32. min.

Mchitarian prowadził piłkę powoli w kierunku pola karnego Arsenalu. Jego partnerzy nie wychodzili mu na czystą pozycje więc zdecydował się na strzał. Mocny, ale niecelny.

• 31. min.

Weidenfeller pozazdrościł polskiemu bramkarzowi i postanowił popisać się dwiema (no, 1,5) efektownymi interwencjami. Tyle że aby to zrobić musiał najpierw popełnić jeden efektowny błąd. Najlepsza, jak dotąd, okazja gości.

• 29. min.

Immobile przejął długie podanie i dogrywał w pole karne do wbiegającego Aubameyanga. Szczęsny wybił piłkę w ostatniej chwili! A do dobitki nie zdążył Mchitarian.

• 27. min.

Znakomita interwencja Szczęsnego! Kolejna bardzo dobra akcja Borussii, piłka jak po sznurku idzie od prawej do lewej strony, Aubameyang dostaje podanie trzy metry przed bramką i choć nie uderza najmocniej, to Szczęsny kapitalnie czeka i wystawia nogę, którą zatrzymuje piłkę!

• 26. min.

Złudzenia optyczne w futbolu: jeśli będziecie przypatrywać się odpowiednio długo, dostrzeżecie, że gigantyczna stopa na środku zdjęcia to tak naprawdę dwie stopy.

• 25. min.

Schmelzer dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Subotić zgrał na drugą stronę bramki, a na bramke Szczęsnego strzelał Aubameyang. Niecelnie.

• 23. min.

Do Winiarskiego jeszcze trochę brakuje, ale Koscielny ma zadatki na atakującego:

• 22. min.

Dortmundczycy bardzo ładnie zaczęli rozprowadzać piłkę i Immobile chyba zbyt szybko zdecydował się rozszerzyć dystrybucję na trybuny. Uderzenie z 30 metrów wysoko nad bramką.

• 20. min.

Arsenal nie potrafi przedrzeć się przez obronę rywali więc próbuje prostych rozwiązań - długiej piłki. Zza linii obrony wyskoczył Alexis Sanchez, przyjął piłkę w polu karnym i lobował bramkarza. Nawet gdyby trafił to bramki by nie było, bo gracz Arsenalu był na spalonym.

• 18. min.

Papastathopoulos sfaulował Koscielnego. Wściekły Francuz uderza górną piłkę tak, jakby marzył, że jest Wlazłym. Sędzia ostrzega go, bo obrońca zareagował tak chyba jeszcze zanim wiedział, że sędzia w tym momencie użyje gwizdka.

• 17. min.

?A tak trener Klopp wciela w życie (i w garderobę) powiedzenie, że "każdy mecz jest tak samo ważny". Albo i nie.

• 15. min.

Koscielny uratował swój zespół świetnym wślizgiem zatrzymując rozpędzonego Aubameyanga. Gdyby nie on napastnik Dortmundu miałby przed sobą tylko bramkarza. Po chwili swoich sił z dystansu spróbował Immobile, ale obok bramki.

• 13. min.

Powtórki sugerują, że Mchitarian jednak zanurkował. Jeśli tak, to była podwójnie głupia decyzja Ormianina. Tymczasem, Borussia nie przestaje atakować. Choć mniej groźnie. Domaganie się kolejnego rzutu rożnego za kopnięcie piłki po nodze rywala, uprzednio przyjmując ją ręką, jest jednak lekką przesadą.

• 11. min.

Szybki odbiór piłki przez piłkarzy z Dortmundu i długa piłka do Aubameyanga, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Chwilę później znów kontra gospodarzy. Tym razem przedzierał się Immobile - wpadł w pole karne, ale zablokowali go obrońcy.

• 9. min.

Dla kibiców "Kanonierów" też są dobre wieści - czasem udaje im się opuścić własną połowę. Ta akcja Borussii nie wyszła, ale początek meczu należy absolutnie do niej.

• 7. min.

Wreszcie Arsenal ruszył z kontratakiem. Zrobiło się nawet trzech na trzech, ale wtedy Ramsey bardzo źle rozegrał futbolówkę i zmarnował okazję swojej drużyny.

• 5. min.

Oj, chyba błąd sędziego! Mchitarian nie może uwierzyć w to, że dostał żółtą kartkę za nurkowanie! Borussii należał się rzut karny. Zaczęło się od wycofania do Gibbsa, który się poślizgnął i gospodarze ruszyli ze znakomitą kontrą. Podanie do wpadającego w pole karne Mchitariana, a Ormianin przewraca się przy próbie minięcia ostatniego rywala. Raczej nie samoistnie.

• 4. min.

Arsenal bardzo długo nie potrafił wybić futbolówki z własnej połowy boiska. Wreszcie Aubameyang dostał piłkę w pole karne, ale nie mógł oddać strzału bo był asekurowany przez kilku rywali.

• 2. min.

Dortmundczycy zaatakowali tak, jakby za pierwszego gola strzelonego w danej edycji Ligi Mistrzów była od razu przepustka do 1/8 finału. Mieli już nawet dwa rzuty rożne, ale - przez sto pierwszych sekund - nic nie strzelili.

• 1. min.

Gramy.

• Na Signal Iduna Park jest już tak, jak zwykle na Signal Iduna Park - tłoczno i żółto:

• Jeśli jesteście ciekawi jak ma się sytuacja w pozostałych meczach Ligi Mistrzów to możecie czytać MULTIRELACJĘ Sport.pl.

TUTAJ

A jeśli jesteście ciekawie, jak spędzali wolny czas w Dortmundzie fani Arsenalu, zmieniając kawałek miasta w wielką kąpiel z bąbelkami - jak widać Anglikom do dobrej zabawy wystarczy tylko nieco wody i mydła:

• Liga Mistrzów. Borussia - Arsenal. Test ponadprzeciętności

Zmagająca się z plagą kontuzji Borussia Dortmund podejmuje we wtorek Arsenal w meczu, który staje się klasykiem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Początek meczu o godz. 20.45.

• Z teki przedmeczowego, redakcyjnego statystyka: Arsenal i Borussia grają ze sobą w grupie już trzeci raz w ciągu ostatnich 4 sezonów. Nudno? Niekoniecznie - czekamy dziś zarówno na gole, jak i... kartki. Arsenal w ostatnich 4 z 5 meczów Ligi Mistrzów (również kwalifikacyjnych) kończył mecz w osłabieniu. Ale na niemieckich boiskach nie przegrał sześciu ostatnich potyczek, a polscy kibice pamiętają pewnie, jak z Łukaszem Fabiańskim w składzie napędził stracha Bayernowi (w marcu zeszłego roku Kanonierom zabrakło do awansu jednej bramki). Dziś Fabiańskiego w Arsenalu już nie ma, a Wojciech Szczęsny będzie mógł podreperować inną klubową statystykę - londyńczycy zachowali czyste konto w ledwie 3 z ostatnich 28 wyjazdowych meczów Ligi Mistrzów.

Zła wiadomość dla fanów "polskiej Borussii" piłki nożnej jest taka, że Łukasz Piszczek jest kontuzjowany, a że i Błaszczykowski nadal jest trochę kontuzjowany, to w Borussii nie zobaczymy zapewne ani jednego Polaka. Ale, dla piłkarskich patriotów, zawsze jest Wojciech Szczęsny w Arsenalu.