Polska - Norwegia, czyli kadra ligowców zaczyna sezon Z czuba i na żywo

• sobota, 18 stycznia 2014
  • KONIEC MECZU

Reprezentacja Polski w krajowym składzie ograła Norwegów 3:0 i tym samym odniosła swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Adama Nawałki. Choć rywal nie był z najwyższej półki (okazuje się, że ligowy skład Norwegii jest jeszcze bardziej nieporadny od naszego), to jednak zwycięstwo, zwłaszcza do zera musi cieszyć. Co ciekawe było to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale też pierwsze bramki Polaków. Pierwsze trafienie u byłego trenera Górnika Zabrze zanotował Lewandowski Bryzski, drugie Błaszczykowski Kucharcyzk, a trzecie Piszczek Linetty.

Z naszej strony to wszystko, zapraszamy na kolejne relacje.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Elyounoussi jeszcze przedziera się przez gąszcz nóg środkiem naszego pola karnego. Nagle orientuje się, że wprawdzie ma przed sobą już tylko bramkarza, ale za to piłkę stracił dwie nogi temu.

• 90. min. + 2

Zmiana (zapewne ostatnia) w reprezentacji Polski. Za Wawrzyniaka wchodzi Lewczuk.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone przez sędziego. Długie podanie do Jodłowca, który popędził lewą stroną, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 90. min.

Ufff! Rzut z autu, Wilusz przepuszcza piłkę, którą powinien przyjąć i Bendiksen wychodzi sam na sam z Leszczyńskim. Na szczęście jest tym tak skołowany, że uderza bez odpowiedniego namaszczenia i piłka leci obok bramki.

• 88. min.

Rzut rożny dla Polaków. Mocne dośrodkowanie, Wilusz rozpędza się, skacze, leci z wielkim impetem, ale na niewielkim pułapie. Piłka leci mu nad głową, przejmują ją obrońcy.

• 87. min.

Brzydki faul Pedersena na Olkowskim, który chyba specjalnie zostawił nogę żeby dać się sfaulować i nie dopuścić do akcji rywala. Po chwili piłka już u bramkarza Norwegii, który stracił kontrolę nad piłką ratując ją przed wybiciem na rzut rożny, przez co Madej miał szansę ją przejąć i wpakować do pustej siatki, ale w ostatniej chwili golkiper Norwegów wybił na aut.

• 85. min.

Rzut wolny dla Norwegów z boku pola karnego po faulu Wawrzyniaka. Gamst Pedersen uderza w kierunku bramki, ale piłka po plecach Zachary wychodzi za linię końcową. Kolejne dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego, ale Singh nie potrafi opanować piłki. Kiedy mu się udaje, Pazdan łatwo blokuje uderzenie. Jeszcze wrzutka w nasze pole karne, ale Bakenga daje się złapać na spalonym.

• 84. min.

Sprytnie podanie do Linnesa, który dzięki temu miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował jednak w pole karne, gdzie było tylko trzech obrońców reprezentacji Polski. Efekt? Wybicie na oślep.

• 83. min.

Kolejny rzut wolny dla Norwegów. Kolejne dośrodkowanie Gamsta Pedersena, ale Wilusz po raz kolejny dobrze blokuje skaczącego do piłki rywala. Po raz kolejny nasi obrońcy wybijają, ale po raz kolejny rywale natychmiast przejmują piłkę.

• 82. min.

Brzydki, niepotrzebny faul Pawłowskiego na Pedersenie, który kończy się słuszna żółtą kartą. Brak kibiców na trybunach sprawił, że nawet w transmisji telewizyjnej było słychać krzyk faulowanego piłkarza Norwegii.

• 81. min.

Elyounoussi dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale Rzeźniczak skutecznie blokuje. Wybicie, ale Norwegowie natychmiast przejmują. Kolejne podanie pod nasze pole karne, ale znów piłkę zatrzymują obrońcy. I znów wybijają. Polacy nawet nie udają, że mają zamiast kontrować.

• 79. min.

Długie podanie do Leszczyńskiego, ten czeka z wybiciem do ostatniej chwili, aż w końcu nie trafia w piłkę i prawie podarował piłkę Bakendze, który chciał przejąć ją wślizgiem. Nie trafił jednak w futbolówkę, a Polak miał okazję do naprawienia swojego błędu. Naprawił.

• 79. min.

Rzut rożny dla Norwegów. Gamst Pedersen dośrodkowuje idealnie w ręce Leszczyńskiego. Polacy wyprowadzają szybką kontrę, tracą piłkę, odzyskują piłkę, po czym uznają, że atakowanie jest przereklamowane i wycofują się na własną połowę.

• 78. min.

Pawłowski wchodzi za Tomasza Brzyskiego. Dobry występ piłkarza Legii. Czy Pawłowski rozbije zasieki defensywne Norwegów i strzeli czwartą bramkę?

• 77. min.

Dalekie podanie w kierunku naszego pola karnego. Ruud goni za piłką, Rzeźniczak coraz mniej chętnie goni za Ruudem, na szczęście piłka znacznie chętniej Norwegowi ucieka i wychodzi za linię końcową.

• 75. min.

Leszczyński w końcu zmuszony do interwencji, a właściwie wyjścia z "piątki", by ubiec Bakenge i zgarnąć piłkę spod jego nóg. Po chwili kiepskie wybicie naszej defensywy, ale Pedersen zamiast uderzyć w kierunki bramki, uderzył wprost w jednego z naszych piłkarzy i piłka wyleciała na aut.

• 73. min.

Cztery zmiany w reprezentacji Polski. Pazdan z Linettego, Olkowski za Bereszyńskiego, Madej za Kucharczyka oraz Zachara za Masłowskiego.

• 72. min.

Jeszcze jedna akcja Norwegów. Seria podań przed naszym polem karnym biernie oglądanych przez coraz bardziej skołowanych obrońców. W końcu Elyounoussi zgrywa piłkę przed bramkę, ale Wilusz orientuje się i wybija daleko od bramki.

• 71. min.

Bakenga ma bardzo dużo miejsca z prawej strony, dośrodkowanie jednak zbyt głębokie i nie wynikło z tego żadne zagrożenie. Norwegowie wciąż czekają na pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Wiele wskazuje na to, że mogą się nie doczekać.

• 68. min.

Kristiansen ładnie ogrywa Bereszyńskiego z boku pola karnego (obrońca Legii nie wydaje się tym przejęty i nie próbuje ruszać za rywalem w pościg), po czym dośrodkowuje. Bendiksen dopada do piłki na dziesiątym metrze i uderza. Piłka leci jakieś dziesięć metrów nad bramką.

• 66. min.

Kolejne podanie do Bakengi, ale tym razem Norweg powstrzymany za wczasu i nie było mowy o zagrożeniu bramki. Natarcie Norwegów jednak trwa w najlepsze, Elyounoussi strzela z dystansu, ale piłka odbiła się tylko od band reklamowych za bramką.

• 63. min.

CZERWONA KARTKA DLA TEODORCZYKA! Napastnik Lecha podciął bez piłki Gamst Pedersena, który efektownie rzucił się na ziemię. Sędzia wydaje się przez chwilę nieźle skołowany, ale ostatecznie po przesłuchaniu tylko jednej ze stron (nie polskiej) wyrzuca Teodorczyka z boiska.

• 62. min.

Polacy długo rozgrywają piłkę i budują akcję, ale Norwegowie zwiększyli liczbę piłkarzy ustawionych w linii obrony, przez co zdobycie czwartej bramki może być nie lada wyzwaniem.

• 60. min.

Rzut wolny dla Norwegów niedaleko narożnika pola karnego. Gamst Pedersen dośrodkowuje, Bakenga łatwo ucieka obrońcom, ale przesadza z dążeniem do efektowności. Po jego uderzeniu z powietrza piętą piłka leci nad bramką.

• 59. min.

Błąd Leszczyńskiego! Bakenga dostaje piłkę na szesnasty metr, polski bramkarz wybiega przed pole karne, Norweg go mija i ma przed sobą Wilusza i pustą bramkę. Na szczęście trafia w Wilusza.

• 57. min.

Wracając jeszcze na chwilę do drugiej bramki, Jakub Dybalski nie kryje zachwytu dla akcji i asysty Jakuba Wawrzyniaka.

• 56. min.

Dośrodkowanie Kucharczyka z prawego skrzydła, obrońca wybija prosto pod nogi stojącego na linii pola karnego Linettego, który przyjmuje i precyzyjnym strzałem nie daje szans bramkarzowi.

• GOOOOOOL

56. min.

3:0! Linetty!

• 54. min.

Przez chwilę było groźnie pod bramką Leszczyńskiego, Singh wpada w pole karne Polaków, dośrodkowuje, ale Rzeźniczak tak sprytnie dośrodkowanie zablokował, że piłka otarła się jeszcze o rywala i nie było nawet rzutu rożnego.

• 54. min.

Norwedzy coraz chętniej grają piłką i budują kolejne akcje ofensywne, zwykle kończą się one jednak jakieś trzydzieści metrów przed bramką strzeżoną przez Leszczyńskiego.

• 52. min.

Groźnie pod bramką Leszczyńskiego. Dośrodkowanie Gamsta Pedersena, nasi obrońcy zamiast wybić piłkę dają ją sobie odebrać. Elyounoussi goni za piłką, ale Wilusz w ostatniej chwili mu ją wybija.

• 51. min.

Masłowski podryblował na prawej stronie, wycofał przed pole karne do Linetty'ego, ale ten uderzył z pierwszej piłki wysoko nad bramką. W strzałach prowadzimy 16-2. Bramka co osiem strzałów? Nawet jak na naszych ligowców to chyba kiepska statystyka.

• 50. min.

Norwegowie nacierają prawym skrzydłem, dośrodkowanie na nasze pole karne, ale obrońcy łatwo wybijają. Błyskawiczna kontra i w polu karnym Norwegów zrobiło się zdecydowanie groźniej. Grytebust podnosi jednak piłkę tuż przed nadciągającym Kucharczykiem.

• 49. min.

Rzeźniczak faulowany pod własnym polem karnym. Polacy po wolnym ślamazarnie rozgrywają kolejną akcję. Wyglądają przynajmniej tak, jakby bali się podjąć ryzyko narażając się na stratę piłki na rzecz Norwegów.

• 47. min.

Wawrzyniak wpada w pole karne, kapitalnym zwodem ogrywa rywala i wykłada piłkę przed bramkę do Kucharczyka, który z bliska pakuje piłkę do bramki.

• GOOOOOOL

47. min.

2:0! Kucharczyk!

• 46. min.

Pierwszą groźną akcję przeprowadza Teodorczyk, który przedarł się przez defensywę Norwegów i uderzył na bramkę, ale dobra interwencja bramkarza Norwegów.

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

"Niesamowita" pierwsza połowa. Niestety nie przez wzgląd na umiejętności prezentowane przez poszczególnych piłkarzy, ale ogólnie panującą nieporadność. Jedyną bramkę strzelił Tomasz Brzyski. Jest to też chyba jedyny jasny punkt pierwszych trzech kwadransów tego spotkania. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Adama Nawałki zaaplikują rywalom jeszcze kilka bramek.

• 45. min.

Polacy wymieniają całą serię podań przed własnym polem karnym, w końcu jednak dalekie podanie na prawe skrzydło w kierunku Masłowskiego. Masłowski posyła równie dalekie podanie w kierunku trybuny z bramką Holego. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

• 44. min.

Na boisku niewiele się dzieje. Kibice w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którzy (nie) zgromadzili się na trybunach słusznie przewidzieli, że w tym meczu niewiele się wydarzy...

• 42. min.

Kristiansen podaje wzdłuż linii bocznej, Gamst Pedersen ładnie ogrywa Bereszyńskiego, ale Wilusz wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Gamsta Pedersena, zgranie głową, ale obrońcy reprezentacji Polski łatwo blokują goniących za piłką rywali.

• 41. min.

Dochodząca piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Norwegów, ale w polu karnym najwyżej znów wyskakuje Jodłowiec i wybija futbolówkę przed pole "szesnastkę". Norwedzy nie wyglądają na zespół, który ma pomysł jak przedrzeć się przez defensywę złożoną z polskich ligowców.

• 40. min.

Kucharczyk tak długo naciska norweskich obrońców aż odbiera im piłkę. Skrzydłowy Legii wpada w pole karne, wykłada piłkę wbiegającemu Teodorczykowi, ale ten wali prosto w nogi obrońców. Piłka trafia jeszcze pod nogi Masłowskiego, ale po jego strzale z dystansu obrońcy skutecznie blokują.

• 39. min.

Linetty walczył o piłkę jak lew w pewnym momencie dosłownie prześlizgując się między nogami jednego z Norwegów, jednak po tym jak odegrał do Brzyskiego piłka została stracona, piłkarz Legii przegrał pojedynek szybkościowy z jednym z Norwegów.

• 37. min.

Masłowski biegnie środkiem w kierunku pola karnego Norwegów, obok niego biegnie Bereszyński, ale Masłowski go ignoruje. Zamiast tego uderza prosto w bramkarza, ale Hole postanawia wypuścić piłkę z rąk. Podnosi ją jednak w ostatniej chwili przed nadbiegającym Teodorczykiem.

• 36. min.

Nieporadna próba dośrodkowania w wykonaniu Norwegów spokojnie wyłapana przez Leszczyńskiego. Ten wybija pod nogi Brzyskiego, który bez większego wysiłku przedryblował dwóch Norwegów. Problem w tym, że zamiast w kierunku bramki biegł tym samym w kierunku linii bocznej. Ostatecznie przy próbie podania stracił piłkę, a kolejne dośrodkowanie De Lanlaya znów wyłapał Leszczyński.

• 34. min.

Akcja Polaków zmienia się szybko w akcję Norwegów. Huseklepp, ku własnemu zaskoczeniu, orientuje się, że ma piłkę, a miedzy sobą a bramką tylko jednego obrońcę. Tak go to zaskakuje, że daje się dogonić kolejnemu i postanawia oddać piłkę koledze. Ten oddaje również. Po kilku powtórzeniach piłka trafia w końcu do Kamary, który posyła prostopadłe podanie w nasze pole karne. Leszczyński wybiega jednak z bramki i wykopuje piłkę spod nóg nadbiegającego Husekleppa.

• 32. min.

Niezłe dośrodkowanie Brzyskiego, najwyżej w polu karnym wyskakuje Jodłowiec, ale lecąc w górę po drodze sfaulował jednego z Norwegów.

• 32. min.

Kucharczyk biegnie prawym skrzydłem, nieatakowany dośrodkowuje tak, żeby Teodorczyk na pewno nie sięgnął piłki. Sięga za to Brzyski, który uderza z powietrza. Lecącą w kierunku bramki piłkę na rzut rożny wybija obrońca.

• 31. min.

Brzyski przyjmuje na klatkę piersiową naciskany przez obrońcę i tym samym od razy zgrywa do Brzyskiego. Ten decyduje się na mocny strzał z pierwszej piłki. Co jest niestety równoznaczne z wyrzuceniem piłki w trybuny.

• 30. min.

Rzut rożny dla Norwegów. Piłkę po dośrodkowaniu Gamsta Pedersena łatwo wybija Teodorczyk. Ale prosto pod nogi Gamsta Pedersena. Jeszcze jedno dośrodkowanie i jeszcze raz obrońcy wybijają. Ale na rzut rożny. Gamst Pedersen dośrodkowuje więc pod raz trzeci i tym razem Norwegowie nie dają obrońcom szans na wybicie. Akcję kończy faul Husekleppa w ataku.

• 29. min.

Polacy próbują postraszyć rywali pressingiem, ale ci co i raz wybijają piłkę daleko na połowę zespołu Nawałki. W końcu jedno z takich wybić kończy się podaniem do Kristiansena, który z powodzeniem urywa się Bereszyńskiemu i dośrodkowuje, ale w ostatniej chwili Polski defensor go dogonił i zablokował. Rzut rożny.

• 28. min.

Ładna akcja Polaków. Jodłowiec posyła daleką piłkę na lewe skrzydło do Wawrzyniaka, który odgrywa Masłowskiemu, który z kolei odgrywa do Brzyskiego. Brzyski dochodzi do wniosku, że dość już tego odgrywania i uderza. Piłka leci daleko od bramki.

• 27. min.

Brzyski wrzuca piłkę w pole karne, tam najlepiej odnajduje się Rzeźniczak, jednak jego strzał z woleja szybuje wysoko nad bramką.

• 26. min.

Wawrzyniak przedziera się lewym skrzydłem, w końcu oddaje piłkę Linettemu, który pada trafiony od góry Ruudem, a od dołu De Laneyem.

• 24. min.

Norwedzy próbują szybko odpowiedzieć, ale budują atak bardzo nieporadnie. W końcu przejmujemy piłkę, ruszamy z kontrą, ale ta kończy się niedokładnym podaniem.

• 21. min.

Potężne uderzenie Brzyskiego z dystansu wprost w bramkarza, ten jednak chcąc odbić ją przed siebie popełnia błąd i piłka wpada do siatki.

• 21. min.

Brzyski! Prowadzimy 1:0!

• 20. min.

Kolejny rzut wolny dla Norwegów, tym razem niedaleko narożnika pola karnego. Mocne dośrodkowanie Gamsta-Pedersena, ale obrońcy wybijają. Błyskawiczna kontra Polaków, Linetty wykłada piłkę Teodorczykowi, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, kompletnie nieatakowany uderza z siedmiu metrów. Idealnie w Holego.

• 20. min.

Najpierw Wawrzyniak wybija na aut, później jednak odzyskujemy piłkę, Linetty dostaje ją na dwudziestym metrze, ale nie mając pomysłu na to co dalej zrobić właściwie kopnął ją przed siebie, co chyba miało imitować strzał. Oczywiście minął bramkę o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów.

• 17. min.

Teodorczyk cofa się pod linię środkową i ładnie przerywa akcję rywali, ale zaraz potem równie ładnie przerywa akcję Polaków. Jodłowiec akcję rywali próbuje przejmować brzydko, ale nie udaje mu się przerwać. Udaje mu się tylko nie dostać przy okazji kartki.

• 16. min.

Kolejny faul Bereszyńskiego w środku boiska, dośrodkowanie i... piłka przez nikogo nie niepokojona przelatuje sobie obok wszystkich piłkarzy i wylatuje na aut.

• 14. min.

Polacy przedzierają się prawym skrzydłem, ale Norwegowie łatwo przerywają akcję. Polacy odzyskują piłkę i próbują tym razem lewym skrzydłem, ale okazuje się to fortelem. Nagłe i dalekie podanie Masłowskiego do Bereszyńskiego okazuje się zbyt nagłe i zbyt dalekie. Przynajmniej dla Bereszyńskiego.

• 12. min.

Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego, ale w polu karnym najwyżej wyskakuje Høie i wypiąstlkowuje piłkę. Wciąż bez goli w Abu Dhabi.

• 11. min.

Mamy aut na wysokości pola karnego rywali. Wawrzyniak rzuca piłkę prosto na głowy norweskich obrońców, którzy natychmiast wybijają. Przejmujemy piłkę, ale Linetty i Masłowski kapitalnie powstrzymują się nawzajem.

• 10. min.

Wawrzyniak próbował podłączyć się z lewej strony do akcji ofensywnej Polaków, ale piłkę spod nóg wybił mu jeden z rywali. Po chwili wrzut z autu, ale kolejna dobra interwencja. Polacy zupełnie bez pomysłu na przedarcie się przez obronę Norwegów.

• 8. min.

Rzut wolny dla Norwegów jakieś 30 m od bramki Leszczyńskiego po zagraniu Bereszyńskiego ręką. Gamst-Pedersen podchodzi do piłki i uderza, piłka leci w trybuny. Żaden z kibiców nie kwapi się, żeby ją odrzucić, bo żaden w okolicy nie siedzi.

• 7. min.

Norwegowie próbują przedrzeć się pod bramkę strzeżoną przez Leszczyńskiego, ale dobrze interweniuje Rzeźniczak. Po chwili Bereszyński fauluje w środku boiska.

• 6. min.

Groźnie pod bramką Polaków. Najpierw rajd Ibrahima przerywa Wilusz, a potem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Bereszyński skacze wyżej od Husekleppa i wybija piłkę. Zaczyna kontrę, ale to akurat zły pomysł, bo kontra natychmiast zmienia się w kolejną akcję Norwegów.

• 4. min.

Brzyski ładnie przerzuca piłkę do Bereszyńskiego, który wpada w pole karne, zgrywa przed bramkę do Teodorczyka. Nasz napastnik uderza, ale że dookoła czai się cała gromada Norwegów, opcje ma ograniczone. Po słabym strzale piłka leci obok bramki.

• 3. min.

Pierwszy strzał oddaje Teodorczyk, ale jego uderzenie szybuje wysoko nad bramką, a piłka ląduje na (pustych) trybunach.

• 2. min.

Pierwsza groźna akcja Norwegów. Prostopadłe podanie, Huseklepp pędzi za piłką, dopada do niej, do niego z kolei dopada Kucharczyk i rzuca się Norwegowi pod nogi. Zdetonowany tym rywal uderza obok bramki.

• 1. min.

Rozpoczynamy!

• Jeżeli oglądanie meczów reprezentacji, w których nie grają piłkarze reprezentacji przekracza możliwości waszego czułego organizmu, może odważycie się chociaż sprawdzać wynik w naszej relacji? Śledzić ją możecie na ekranach komputerów i w służącej (nie tylko) temu aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony z Androidem, iPhone'y i Windows Phone'y (znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace). Nic za nią nie zapłacicie, bo za rzeczy darmowe nie należy płacić.

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na Windows Phone - ściągnij stąd.

• Reprezentacja Polski zaczyna sezon. Teoretycznie, bo tak naprawdę reprezentacja zacznie sezon dopiero w marcu, a teraz zaczyna sezon ta kadra, która jeśli wierzyć Zbigniewowi Bońkowi miała już więcej nie grać, gdyż to bez sensu. W składzie reprezentacji nie zobaczymy dziś reprezentantów, za to zobaczymy sześciu piłkarzy Legii Warszawy. Oraz Rafała Leszczyńskiego z Dolcanu Ząbki. To chyba wszystko, co trzeba wiedzieć na temat meczu. Przynajmniej przed meczem. Ale, żeby nie drażnić kapitana kadry, może w tym momencie przestaniemy narzekać.

Reprezentacja. Błaszczykowski: Mniej narzekania proponuję

Europa wciąż nam ucieka. Gdy osiem lat temu wyjeżdżałem do Bundesligi, takiej przepaści nie było. Cieszę się, że Ludo Obraniak znów będzie z nami - mówi kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski