Angielska bitwa o Moskwę czyli finał Ligi Mistrzów Z czuba i na żywo

W tym sezonie Liga Mistrzów wyglądała tak, że w fazie pucharowej walczy 16 zespołów, a na końcu i tak wygrywa angielski klub. A konkretnie Manchester United.

Najfajniejsze filmiki tej edycji Ligi Mistrzów - zobacz na Zczuba.tv

KONIEC Niebo nadal płacze. Terry też. Piłkarze Man Utd się cieszą. Dziękujemy bardzo.

KONIEC Giggs płacze, Scholes też płacze, Rooneyowi odwaliło, Rio Ferdinand wygląda, jakby komuś chciał lutnąć... Sir Alex Ferguson ma fruzurę jak Grzegorz Halama. A niebo płacze nad nimi. Znaczy, no, leje jak cholera.

KONIEC Terry płacze w ramię Avrama Granta, a Avram Grant w ramię Terry'ego. Kuszczak coś klaruje van der Sarowi. Prawdopodobnie, ciesz się, ciesz, stary grzybie, za rok to ja będę bronił.

KONIEC Manchester United wygrywa Ligę Mistrzów! Ronaldo płacze, a niebo płacze nad nim.

Haiku są piękne

Ale czasem bez sensu

Segregatorek

120+5. min. Koniec. Dzięki Juskowiakowi wiemy już, że karne to loteria, więc witamy tabelkę do karnych.

120+4. min. Zmiana do szatni w Chelsea. Za Makelele wchdzi Beletti. Prawdopodobnie dlatego, że wie, jak się wygrywa Ligę Mistrzów.

120+3. min. Atak Manchesteru. Nani przed polem karnym, odgrywa do Ronaldo, ten dośrodkowuje, ale Tevez nie sięga piłki.

120+2. min. Witek: Piłki nożnej już nie da się uratować - weźmy ten mecz nie dość, że od paru dni wiadomo było, że będą karne to w samych karnych decydujące nie będą umiejętności strzelających ale strój Cecha. Na marginesie wiadomo jaki będzie kolor stroju Boruca?

Tak zwany "hiszpański omlet".

120+1. min. Atak Manchesteru. Tevez zgrywa na skrzydło do Giggsa, ten dośrodkowuje, ale Nani nie sięga piłki.

119. min. Liczyliśmy na to, że Man Utd się rzuci do ataku, żeby dobić osłabioną Chelsea. Ale się nie rzucił.

117. min. Maciek: Panowie nie jest dobrze...i bynajmniej wcale nie chodzi o dzisiejszy finał. Z You Can Dance odpada niejaki Giorgij. Radze nie marudzić że drużyna której kibicowałeś przegrała. Czeka nas ciężka noc z własnymi żonami .

Nie do końca rozumiemy, ale z tego co rozumiemy, to wnioskujemy, że nie jest dobrze. Prawda, Maćku?

116. min. Kto obstawiał, że Drogba nie strzeli karnego? Gratulujemy.

115. min. Na boisku bijatyka, nie do końca wiadomo kogo z kim. Na pewno Teveza, Vidicia i Hargreavesa z Terrym, Drogbą, Ballackiem i nie wiemy jeszcze do końca kogo z kim. Czerwona kartka dla Drogby za uderzenie Vidicia!

113. min. Oblężenie bramki Chelsea. Próbował Nani, strzelał Ronaldo, ale nic z tego nie wynikło. Może dlatego, że to oblężenie wyglądało, jakby armia oblegająca stała pod murami już od 36 miesięcy.

111. min. Rzut wolny dla Chelsea, ale strzał Drogby bardzo niecelny. Wszyscy czekają już na karne.

Juskowiak: "Karne to loteria"

TVP zaprosiła go do komentowania właśnie po to, żeby tak powiedział.

109. min. W redakcji rozgorzała kolejna dyskusja pod roboczym tytułem: jak uratować piłkę nożną. To tak jeszcze a propos tego, co się dzieje na boisku.

106. min. Dla zainteresowanych wydarzeniami na boisku - trwają piłkarskie szachy. Rozgrywane przez bokserów po czterdziestu rundach walki.

105+2. min. Koniec pierwszej połowy. W redakcji nikt już nie ogląda meczu. Rozgorzała za to walka między zwolennikiem baseballu, a zwolennikiem baseballu o wyższości baseballu nad piłką nożną i odwrotnie. Na marginesie padła opinia o wyższości siatkówki nad każdym innym sportem. Halo, tu się gra w piłkę!

105. min. Legendarny koneser krykieta jest bezlitosny. Właśnie stwierdził, że piłka nożna jest nudna, a emocje wzbudza tylko dlatego, że wszyscy znamy ją z podwórka.

101. min. Zmiana w Man Utd. Wchodzi Nani, schodzi Rooney. W czasie meczu przebiegł 10 kilometrów. To tyle, co niejedna polska drużyna liczona razem z trenerem w czasie całego meczu.

100. min. Świetna okazja dla Man Utd! Evra wpada w pole karne, mija Makelele, zgrywa do Giggsa, ale jego strzał kapitalnie głową blokuje Terry.

99. min. Zmiana w Chelsea. Za Joe Cole'a wchodzi Anelka, co bardzo zmartwiło jednego z redaktorów, który przez cały dzień promuje teorię, że wszystko rozstrzygnie dziś Szewczenko.

98. min. Kalou odrywa na skrzydło do wbiegającego Essiena, ten wpada w pole karne, mija obrońcę, ale w ostatniej chwili Ferdinand wybija mu piłkę.

96. min. Widząc, co się dzieje na boisku zaczynamy zabawę w to, kto nie strzeli karnego. Typy Piotrka: Rooney, Lampard i jeszcze ktoś. Typy Bohdana: Hargreaves.

Tymczasem na trybunach oglądamy tradycyjną wymianę mundurów między porządkowymi a kibicami Manchesteru.

94. min. Kapitalna okazja dla Chelsea! Zgranie w pole karne, Lampard z obrońcą na plecach uderza, ale trafia w poprzeczkę. Próbuje jeszcze dobijać Joe Cole, ale uderza duuuuuużo za wysoko.

92. min. Dwójkowa akcja Rooneya z Tevezem, ale podanie Rooneya trochę za mocno.

Tymczasem Szpakowski z Juskowiakiem narzekają na murawę, na której zawodnicy się ślizgają. W redakcji powstała teoria, że Kuszczak pomagał wybierać wkręty wszystkim piłkarzom.

91. min. Gramy.

PRZERWA W Chelsea jeszcze nie było żadnych zmian. Czy Avram Grant czeka na przerwę, żeby Terry i Lampard mu powiedzieli, co i jak?

90+2. min. Koniec. Wracamy po krótkiej przerwie.

90+1. min. Ronaldo dośrodkowuje, ale Rooney nie sięgnął piłki.

90. min. Juskowiak: "Najważniejsze, żebyśmy wyjechali z Moskwy z Pucharem". Ale że razem ze Szpakowskim? Kroi się jakaś grubsza afera.

89. min. Strój Cecha rzeczywiście działa. Może nie na napastników, ale na nas. Jesteśmy rozproszeni.

88. min. Szpakowski mówi o piłkarskiej uczcie. No, to prawda. Siódme niebo w gębie. Bez windy.

87. min. Zmiana w Man Utd. Za Scholesa wchodzi Giggs.

86. min. Michael Ballack - trzy strzały, trzy niecelne. Zakład, że w meczu z Polakami na Euro będziemy krzyczeć "A nie mogłeś sobie strzelić w Lidze Mistrzów, ciulu?".

85. min. Rzut wolny dla Chelsea. Malouda zamiast dośrodkowywać miękko wrzuca piłkę w kierunku Drogby, który odwraca się i uderza kompletnie bez sensu. Lekko, za to bardzo niecelnie.

84. min. Niektórzy zarzucają nam, że dzisiejsza relacja jest sucha. Cóż, być może. Ale mecz jest "dla koneserów". No to załóżmy, że relacja też.

81. min. Rajd Evry, wycofanie do Teveza, ale Argentyńczyk uderza panu Bogu w okno.

78. min. Ależ okazja dla Chelsea! W pozornie niegroźnej sytuacji Drogba uderza zza pola karnego, ale trafia w słupek!

76. min. Grzegorz: Nie chcę nic mówić ale poziomem dzisiejszego komentarza rzeczywiście dopasowujecie się do meczu. Dajcie przykład angolom!

Ale o co chodzi? Bo zdania na temat meczu są podzielone...

74. min. Ronaldo mija dwóch obrońców, wbiega w pole karne, ale jego strzał w krótki róg jest kompletnie nieudany.

71. min. Rooney zgrywa przed pole karne do Hargreavesa, ten odrywa do nadbiegającego Carricka, ale jego strzał blokują obrońcy.

70. min. Ferdinand utykając wraca na boisko.

68. min. Rio Ferdinand leży i zwija się z bólu. Alex Ferguson nie wygląda na zachwyconego.

66. min. Tym razem Chelsea w ataku pozycyjnym. Skończyło się przynajmniej strzałem Maloudy, odbitym przez Vidicia na rzut rożny, po którym strzelał Terry, ale za wysoko.

63. min. Manchester próbuje atakować, ale od ich ataku pozycyjnego szybsze są wypiętrzenia górotwórcze. Skończyło się podaniem Scholsa na wolne pole do nikogo.

60. min. Początek drugiej połowy wygląda jak początek pierwszej, tyle, że na odwrót. Upraszczając - Chelsea atakuje, Man Utd ma kłopoty z wyjściem ze swojej połowy.

58. min. Kolejny atak Chelsea. Zza pola karnego strzela Ballack. Niecelnie.

57. min. Rzut rożny dla Chelsea. Dośrodkowuje Lampard, Drogba strzela nad poprzeczką.

55. min. Kontratak Chelsea. Essien świetnie mija obrońcę i uderza, ale za wysoko. Gdyby piłka leciała w bramkę byłby niemal na pewno gol, bo van der Sar się pośliznął.

54. min. Ronaldo podaje do Evry, który wpada w pole karne i dośrodkowuje, ale żaden z zawodników Man Utd nie sięgnął piłki.

51. min. Strzela Essien, ale obrońcy blokują. Do piłki dopada jeszcze Joe Cole, ale wybija mu ją Evra.

48. min. Scholes wrzuca w pole karne, ale Hargreaves nie sięga piłki, którą przejmuje Ashley Cole.

46. min. Zaczynamy.

PRZERWA Jacek Gmoch ujawnia tajniki piłki. Stwierdził, że przy bramce dla Man Utd "Makelele krył Ronaldo papą".

PRZERWA W redakcji powstała teoria, że van der Sar pośliznął się przy bramce dla Chelsea, bo źle dobrał wkręty. Powstało też uzupełnienie tej teorii, według którego te wkręty pomagał mu dobrać Kuszczak.

PRZERWA Koniec pierwszej połowy. Mecz zrobił się bardzo dobry w momencie, kiedy napisaliśmy, że po bramce wcale nie zrobił się dobry.

45. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Essien uderza na bramkę, piłka odbija się od obrońcy Man Utd, potem od pleców Rio Ferdinanda, trafia do Lamparda, który z bliska pokonuje przewracającego się van der Sara.

44. min. Rzut wolny dla Chelsea po faulu Ferdinanda na Lampardzie, ale Ballack strzela nad poprzeczką.

43. min. Kontratak Man Utd. Hargreaves podaje do Rooneya, ten dośrodkowuje, ale Tevez na piątym metrze nie sięgnął piłki.

40. min. Znakomite podanie Terry'ego do Ashleya Cole'a, ale ten wolał się przewrócić w polu karnym, niż zrobić coś sensownego. Swoja drogą, podanie Terry'go palce lizać, ale jeśli on się bierze za rozgrywanie, to mamy wrażenie lekkiej desperacji.

37. min. Szymon najwyraźniej kibicuje Chelsea i jest zawiedziony: WIDZICIE! ZWRACAC HONOR ZAGłEBIU! WIEDZIELI CO TO ZA JEDEN TEN ESSIEN

35. min. Genialne podanie Rooneya do Ronaldo. Portugalczyk dośrodkowuje, strzela Tevez, ale Cech w niesamowitym stylu broni. Dobija jeszcze Carrick, ale ponownie górą Cech. Największy autorytet bramkarski w redakcji jest pod wielkim wrażeniem tych interwencji.

34. min. Długie podanie Lamparda do Drogby, ten zgrywa w pole karne, ale van der Sar kapitalnie broni strzał... naciskanego przez Ballacka Rio Ferdinanda.

31. min. Po bramce mecz miał nabrać rumieńców, ale na razie jest równie blady jak był. Manchester atakuje, Chelsea ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy boiska.

29. min. Dziś dowiedzieliśmy się, że Cech zakłada pomarańczowy strój, żeby straszyć napastników (tak mu doradzili naukowcy). Przy bramce w ogóle się nie ruszył. Czyżby za bardzo zaufał kolorom, licząc na to, że Ronaldo ucieknie z krzykiem?

26. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Po rozegraniu ze Scholesem Wes Brown dośrodkowuje w pole karne, Ronaldo strzela głową tuż przy słupku. Cech nie zareagował.

25. min. Załóżmy, że Andrzej Juskowiak zarabia za tę relację 10 tysięcy złotych. Wychodzi po 176 PLN za słowo.

23. min. Dośrodkowanie Lamparda, Vidić wybija nad poprzeczką. Niewiele brakowało, a strzeliłby przepięknego samobója. Po rzucie rożnym strzela Drogba, ale obok bramki.

21. min. Zamieszanie na boisku. Scholes fauluje dość brutalnie Makelele, piłkarze Chelsea rzucają się bić Rooneya, a Scholes leży na murawie zalany krwią. Dość to zawiłe, chyba także dla sędziego, który postanowił dać żółtą kartkę zarówno Scholesowi, jak i Makelele.

19. min. Rzut rożny dla Man Utd. Dośrodkowuje Hargreaves, ale zarówno piłkarze Man Utd jak i Chelsea nie zainteresowali się piłką.

16. min. Ronaldo świetnie ogrywa na skrzydle Essiena, dośrodkowuje, ale Hargreaves nie sięgnął piłki.

13. min. Nie nazwalibyśmy tego zaskoczeniem, ale ile razy Man Utd atakuje (jak na razie jest to sytuacja dużo częstsza niż ataki Chelsea) kibice gwiżdżą. Ciekawe ilu z nich pobiera za to pensję od właściciela Chelsea.

11. min. Szpakowski: "Jeśli Ferguson wygra dziś, to będzie piętnastym trenerem w historii który dwukrotnie zdobył Puchar Europy z drużyną".

Ciekawe jak wygląda klasyfikacja trenerów, którzy zdobyli Puchar Europy bez drużyny.

8. min. Man Utd przyspiesza. Dośrodkowuje Ronaldo, ale wybijają obrońcy.

6. min. Dwójkowa akcja Ronaldo i Rooneya zakończona strzałem? Dośrodkowaniem? W każdym razie uderzał piłkę Ronaldo, złapał ją Cech.

4. min. Miękkie dośrodkowanie Maloudy, wybija Ferdinand, ale za krótko. Piłkę ponownie przejmuje Malouda, ale jego dośrodkowanie ponownie wybijają obrońcy.

3. min. Pierwsza akcja Man Utd. Ronaldo mija rywala, wypuszcza Evrę, ale wracający pod własną bramkę Joe Cole wybija piłkę na aut.

1. min. Zaczynamy. Dariusz Szpakowski już powiedział, że odczuwa się stawkę tego meczu.

20.45 Avram Grant wygląda tak jak zawsze. Dużo ciekawszy był jego fotel. Fakt, że naprawdę kapitalny fotel.

20.40 W studio TVP osamotniony Jackek Gmoch. Czy prześcignie samego siebie i swoją legendę ?

20.38 Michał Pol na swoim blogu zastanawia się, który Man Utd jest lepszy - ten z 1999 r. czy obecny. Nie zrozumieliśmy do końca, za którym się opowiada, ale niektóre zmiany uważamy za bardzo błyskotliwe. Szczególnie wymianę Ryana Giggsa'08 na Ryana Giggsa'99. Ale i tak najbardziej wzruszyła nas przypomniana przez niego reklama.

20.35 Mikalaj: Mecz ManU - Chelsea ! Dwie potęgi ! 22 gwiazdy na boisku i jeszcze kilka na ławce ! Czy to nie jest dobry powód żeby oglądnąć filmik ze spodenkami Wasyla?

Owszem, jest.

20.30 Gdyby zawodnicy Man Utd zastanawiali się jak skonfundować rywali - nieźle sprawdza się zapytanie ich o to, który z piłkarzy Chelsea jest najprzystojniejszy.

20.25 Od Kubmieda dostaliśmy hattrickowy prezent. Podobno niezły, ale stary:

.. ..

20.15 Jeśli chodzi o prognozy autorytetów - specjalnie dla nas na okoliczność wypowiedział się również sam Diego Maradona.

Diego Maradona: Oczywiście, że zwycięży...

Uprzedzając pytania - nie wiemy czy ten pan obok Maradony to zły brat bliźniak Cezarego Pazury.

20.05 Naszym narodowym sportem jest podobno szukanie tak zwanych polskich akcentów. W tym meczu na szczęście o nie łatwo - w końcu Michael Essien w wieku 17 lat nie przekonał do siebie trenerów Zagłębia Lubin. A przy okazji, w ramach poszukiwań mamy dla was zagadkę. Kto to powiedział : Na razie Edwin normalnie trenuje, nic mu nie dolega, ale - w razie czego - będę gotowy, by zagrać. Na takie mecze każdy czeka, można powiedzieć - całe życie. Głupio byłoby coś zawalić.

I drugą - czy tylko my nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby van der Sar zachował się dzisiaj jak Lehmann dwa lata temu?

19.55 O tym kto dziś wygra wypowiadały się autorytety. Leo Beenhakker stawia na Manchester: W składzie tego zespołu jest dwóch, trzech piłkarzy, którzy robią różnicę.

Stefan Majewski natomiast twierdzi, że wygra Chelsea: Ballack jest w doskonałej formie, a poza tym uważam, że gdyby zsumować talenty i umiejętności poszczególnych piłkarzy, to Chelsea będzie górą.

Sami musicie zdecydować, komu wierzycie bardziej.

19.40 Tymczasem ogłoszono oficjalnie składy. Zbyt ofensywnie to nie wygląda. Hargreaves na skrzydle?

Man Utd: Edwin van der Sar - Wes Brown, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra - Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Michael Carrick, Owen Hargreaves - Wayne Rooney, Carlos Tevez

Chelsea: Petr Cech - Michael Essien, John Terry, Ricardo Carvalho, Ashley Cole - Joe Cole, Michael Ballack, Claude Makelele, Frank Lampard, Florent Malouda - Didier Drogba

19.30 Jeżeli komuś w naszej relacji brakuje na razie tempa tłumaczymy - postanowiliśmy się dostosować do meczu. Rafał Stec twierdzi , że mecz zacznie się powoli i z czasem będzie rozkręcał. Mamy tylko nadzieję, że uda nam się uniknąć w końcówce wynikających ze zmęczenia błędów. A tymczasem mamy dla was kapitalną zapowiedź meczu.

19.15 Zanim zaczniemy się na dobre rozkręcać mamy dla was przygarść wspominkowo-zapowiedziowych filmów. Zapraszamy na Zczuba.tv - najpiękniejsze gole, najciekawsze momenty i tak dalej i tak dalej tej edycji Ligi Mistrzów.

19.00 Za niespełna dwie godziny zacznie się mecz wszystkich meczów. starcie dwóch najlepszych drużyn sezonu, filuternie nazywanych przez Rafała Steca klubikami na dorobku .

Zastanawialiśmy się przed meczem nad rzeczami fundamentalnymi - nad tym, kto wygra oraz nad tym kto w imię wyższych wartości wygrać powinien. Ponieważ jednak z rachunku nie potrafiliśmy w żaden sposób wyłączyć pewnego pyskatego Portugalczyka, odpowiadamy szczerze - nie wiemy.