Liga Mistrzów i prima aprilis Z czuba i na żywo

Mamy dwie wiadomości - dobrą i dobrą. Dobra jest taka, że mamy prima aprilis, czyli dzień, kiedy nie tylko można, ale wręcz wypada popełnić jakiś żart, a wiadomo jak ciężko o dobry żart w pracy. Dobra z kolei jest taka, że mamy przed sobą kolejny wieczór z Ligą Mistrzów. A, mamy jeszcze dobrą wiadomość - Kuszczak jednak na boisku (nudge, nudge).

Roma - Man Utd - relacja klasyczna

KONIEC Jeżeli Manchester nie zagra w półfinale będziemy bardzo zaskoczeni. Właściwie szkoda, że Roma nie strzeliła, bo w rewanżu byłaby chociaż jakaś namiastka emocji. Dziękujemy.

Acha, bylibyśmy zapomnieli. Dzisiejszą relację sponsorował ten komiks:

A jeśli ktoś nadal nie wie o co chodzi, to poprosimy o mejla z tytułem "Oczywisty primaaprilisowy dowcip o Kuszczaku w bramce".

90. min + 1 Znakomita akcja Romy - po prostopadłym podaniu Vucinić sam na sam z Kuszczakiem, próbuje zgrywać, ale Polak łapie piłkę.

90. min Kapitalna kontra Manchesteru. Tevez świetnie podaje do Ronaldo, a ten strzela z woleja minimalnie nad poprzeczką.

86. min Tevez wbiega w pole karne i strzela. Obrońcy próbują mu przeszkadzać tylko o tyle, żeby nie było na nich. Ale Tevez ma chyba miękkie serce. Strzelił tak, że Doni zdążył zawiązać sznurowadło, napić się wody z bidonu, otrzeć pot z czoła, złożyć ręcznik w kostkę i skropić się wodą kolońską, a potem spokojnie złapał.

85. min Wreszcie! Kolejna złota myśl Andrzeja Strejlaua: "piłka jest szybsza od najszybszego zawodnika". Pamiętamy, nasz pan od WF w podstawówce mówił nam to samo.

83. min Rooney strzela z 16 m, ale blokują obrońcy. Chwilę później ostatnia zmiana w Man Utd: za Rooneya wchodzi Tevez.

81. min Romie się już ewidentnie nie chce. Próbuje Mancini, ale jego strzał zostaje zablokowany. Piłkę przejmuje Evra i podaje do Kuszczaka, a żaden z gospodarzy nie próbuje go atakować. Chwilę później strzela Pizarro, ale obok bramki.

77. min Roma niby atakuje, ale jakoś bez przekonania. Manchester niby próbuje kontrować, ale też na pół gwizdka. To ma zły wpływ także na Andrzeja Strejlaua - przez całą drugą połowę nie powiedział nic śmiesznego.

75. min Ostatnia zmiana w Romie. Schodzi Aquilani, wchodzi Esposito.

71. min Świetna okazja dla Man Utd. Zgranie przed pole karne do nie pilnowanego Carricka, ale ten uderza obok bramki.

68. min Ronaldo strzela z 18 m, ale Doni paruje piłkę. Tymczasem druga zmiana w Romie - Cicinho za Tonetto.

66. min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie i błąd Doniego, który nie utrzymał piłki. Trzech obrońców nie potrafi przeszkodzić Rooneyowi, który z bliskiej odległości strzela drugą bramkę.

64. min Atak Manchesteru tak nieszablonowy, że udało się rozklepać nie tylko obronę Romy, ale też atak Man Utd.

62. min Rzut rożny dla Romy. Wielkie zamieszanie, strzał Vucinicia i kapitalna interwencja Kuszczaka!

59. min Znów atak Romy, ale Kuszczak pewnie wyłapuje dośrodkowanie. Chwilę później Ferdinand blokuje groźny strzał.

58. min Zmiana w Romie - za Taddei'a na boisko Giuly.

57. min Po atakach w pierwszych pięciu minutach Roma się uspokoiła. Piłkarze obu zespołów sprawdzają co się stanie, jak będą zamykać oczy i wykopywać piłkę jak najdalej przed siebie. My już mamy odpowiedź - mecz stanie się nudny.

54. min Kolejna zmiana w Man Utd: za Andersona wchodzi Hagreaves.

51. min Tonetto strzela, ale Kuszczak świetnie odbija piłkę. Chwilę później fatalny błąd Browna, ale Panucci się nie zorientował i z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką.

50. min Kolejna groźna akcja Romy. Podanie do wbiegającego w pole karne Tonetto, ale strzał minimalnie niecelny.

49. min Świetny rajd De Rossiego. Piłkarz Romy wpada w pole karne i się przewraca, ale sędzia nie przerywa gry.

47. min Garść statystyk. Posiadanie piłki w pierwszej połowie: 51 - 49 proc. dla Man Utd. Można z tego wywnioskować, że częściej przy piłce byli zawodnicy Man Utd.

46. min Zaczynamy drugą połowę.

PRZERWA W telewizji reklama pewnej firmy ubezpieczeniowej. Zawsze, kiedy ją widzimy zastanawiamy się, czy to możliwe, żeby głos podkładał Jerzy Engel, ale wstydzimy się kogoś zapytać.

PRZERWA W redakcji trwa dyskusja o tym, ile metrów przebiegł Cristiano Ronaldo przy bramce od momentu podania. Część obliczyła, że 9 m, inni twierdzą, że przebiegł pięć i pięć przeleciał w powietrzu. Analizy można dokonać dzięki najlepszemu magicznemu ołówkowi w polskiej telewizji.

45 min "On nie potrzebuje diamentów, nie diamentów, szlifierzy"... Andrzej Strejlau o... Taktyce? Czymś innym? Nie wiemy dokładnie o czym, ale i tak warte zacytowania. Koniec pierwszej połowy, zapraszamy po krótkiej przerwie.

42 min Bardzo groźna akcja Romy. Taddei dośrodkowuje, obrońcy nie potrafią wybić, piłkę przejmuje Vucinić, ale w sytuacji sam na sam z Kuszczakiem strzela obok słupka.

41 min Z cyklu złote myśli Andrzeja Strejlaua: "Jeśli masz piłkę, to masz większą szansę, że zagrozisz bramce przeciwnika". Nic dodać, nic ująć.

39 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Świetne podanie Rooneya do Scholesa, ten dośrodkowuje, a wbiegający w pole karne Ronaldo głową nie daje szans Doniemu.

36 min Groźne dośrodkowanie w pole karne, ale Ferdinand znów nie daje się wykazać Kuszczakowi i wybija piłkę na aut.

34 min A tymczasem zmiana w Man Utd. O'Shea za kontuzjowanego Vidicia.

33 min Z cyklu złote myśli Andrzeja Strejlaua: nawet jedenastu wspaniałych piłkarzy nie tworzy wspaniałej drużyny. Słabszy zespół mógłby pokonać drużynę jedenastu Ronadinho. To prawda i rozwiniemy nieco tę myśl. Po pierwsze - jedenastu Ronaldinho zapewne piłoby za jedenastu. A po drugie - ich drużyna grałaby bez bramkarza.

31 min Andrzej Strejlau opowiadał przed chwilą o Legii z Ligi Mistrzów i Wiśle Henryka Kasperczaka. Nie uwierzycie - to były wspaniałe drużyny.

29 min Z cyklu złote myśli Andrzeja Strejlaua: "Wiele się dzisiaj może wydarzyć". Hm, niemożliwe. A tymczasem Vidić leży i zwija się z bólu.

28 min Ferdinand przewraca się przed własnym polem karnym, Vucinić zabiera mu piłkę i półleżąc strzela, ale nad poprzeczką.

27 min Do wspaniałych zawodników ze wspaniałymi zagraniami doszła jeszcze wielka wiedza trenerska. Szkoda tylko, że jak na razie nie było ani jednego naprawdę groźnego strzału.

25 min Słów "wspaniałe zagranie" i "wspaniały zawodnik" Andrzej Strejlau użył jak do tej pory 274 razy. Panie trenerze, to jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów! Wiemy, że to wspaniali zawodnicy i że zdarzają im się wspaniałe zagrania.

24 min Evra wykłada przed pole karne, ale Scholes za długo zwleka i jego strzał blokują obrońcy.

21 min Jeśli ten mecz ma być testem wielkości dla Cristiano Ronaldo, to Potrugalczyk na razie go oblewa. W pierwszej połowie dał sobie łatwo zabrać piłkę, przed chwilą strzelił bez sensu z wolnego z 45 m. Obok bramki. Jak na 20 minut meczu trochę mało.

19 min Podanie w pole karne do Vucinicia. Przeszkadza mu Ferdinand, sędzia gwiżdze, obaj zawodnicy podnoszą ręce i pokazują, że są obrażeni posądzeniami o faul. Oczywiście walcząc o piłkę obaj próbowali się przewrócić.

16 min Jednak dają. Po rzucie rożnym Carrick pozwolił Panucciemu strzelić na bramkę, ale Włoch uderza nad poprzeczką. W odpowiedzi rajd Evry i dośrodkowanie w pole karne, a w którym stał wprawdzie tylko jeden zawodnik Man Utd, ale za to czterech obrońców.

15 min Z 16 m strzela Mancini, ale obrońcy blokują. Ewidentnie nie dają się wykazać naszemu człowiekowi.

14 min Na razie Roma ma taką koncepcję, żeby strzelić bramkę, a Man Utd taką, żeby kopnąć piłkę daleko do przodu i a nuż coś się stanie.

11 min Świetne podanie Andersona do Parka, ale strzał Koreańczyka z ostrego kąta zablokowany przez obrońców. A tymczasem Barcelona już prowadzi z Schalke po golu Krkicia.

6 min Pierwszy jakże ważny kontakt Kuszczaka z piłką. Chwycił bezpańską piłkę i turlnął ją do Evry.

3 min Znów groźny atak Romy. Po prostopadłym podaniu Vucinić wbiega w pole karne, ale obrońcy blokują strzał. Jan razie możemy jednak powiedzieć, że jak to się mówi z gry mają więcej gospodarze.

1 min Zaczynamy. Cristiano Ronaldo już zatrzymany przez obrońców Romy. Po kontrze Mancini sam na sam z Kuszczakiem, ale zamiast strzelał zaczął się kręcić w kółko. Nie wiemy dlaczego. W każdym razie kręcił się tak długo, aż nadbiegli obrońcy i musiał wycofać do Vucinicia, który kopnął w trybuny.

20.40 Zostaliśmy uprzedzeni, że jeśli w Rzymie będzie nuda, a w Schalke ciekawie - przyjdą i zmienią nam kanał w telewizorze. Jeśli więc w pewnym momencie Cristiano Ronaldo zmieni się w Samuela Eto'o - nie miejcie do nas pretensji.

20.35 Nie wiemy na ile poważna jest kontuzja van der Sara. Wprawdzie siedzi na ławce, ale nie ma wyjścia, bo zastąpić go nie ma kim.

20.30 Zaczynamy od składów i dobrej, a dla niektórych złej wiadomości. Edwin van der Sar naciągnął podczas rozgrzewki mięsień i na boisku jednak zobaczymy Tomasza Kuszczaka. Składy:

Roma: Doni - Cassetti, Mexes, Panucci, Tonetto - De Rossi, Aquilani - Tadei, Pizarro, Mancini - Vucinić

Man Utd: Kuszczak - Brown, Ferdinand, Vidić, Evra - Carrick, Scholes, Anderson - Cristiano Ronaldo, Rooney, Park