Hit Internetu! Szwedzki piłkarz Adam Lindin Ljungkvist wyrzucony z boiska za puszczanie wiatrów

To może być najdziwniejsza czerwona kartka w historii

"Hit Internetu" to codzienny cykl, w którym prezentujemy najpopularniejsze, najczęściej udostępniane i podawane dalej materiały w sieci!

Szwedzki piłkarz został wyrzucony z boiska za... pierdnięcie podczas meczu. Arbiter uznał to za "prowokację z premedytacją" i "niesportowe zachowanie".

Adam Lindin Ljungkvist, lewy obrońca klubu Jarna SK, grał w meczu rezerw z Pershagen SK. Pod koniec spotkania obejrzał drugą żółtą kartkę w - jak podają szwedzkie media - "dziwacznych okolicznościach".

- Bolał mnie brzuch, więc wypuściłem... - tłumaczył 25-letni zawodnik lokalnemu dziennikowi. - Byłem zszokowany decyzją, to najdziwniejsza rzecz, jaka przydarzyła mi się w piłce.

- Zapytałem sędziego: nie wolno mi puszczać wiatrów? Odpowiedział, że nie. W ogóle tego nie rozumiem, może pomyślał, że pierdnąłem sobie na rękę a potem rzuciłem w jego stronę? Ale tak nie zrobiłem.

- Stałem w sporej odległości od tamtego miejsca, ale słyszałem pierdnięcie głośno i wyraźnie. To była najdziwniejsza rzecz, jaką widziałem na boisku, a gram w piłkę odkąd miałem osiem lat - opowiada napastnik rywali, Kristoffer Linde.

- Odebrałem to jako celową prowokację. Zrobił to specjalnie i było to niewłaściwie. Dlatego dostał żółtą kartkę - potwierdza sędzia Dany Kako, który chwilę wcześniej ukarał zawodnika pierwszym "żółtkiem".

- Prowokowanie pierdnięciem nie byłoby ani czymś mądrym, ani normalnym. To jakiś nonsens. Puściłem wiatry i dostałem czerwoną kartkę. Rozmawiałem potem z sędzią, byłem zdenerwowany, ale nie powiedziałem nic złego. Tylko tyle, że jest bufonem - dodaje Ljungkvist.

Kako dodaje, że zdarzały mu się podobne incydenty. - Kiedyś pewien zawodnik sikał tuż obok boiska. Jemu też pokazałem żółtą kartkę.

Gmoch, Hajto, Ronaldo - to bohaterowie fazy grupowej Euro 2016! [NAJLEPSZE MEMY]

Zdjęcie Puma Lanki (103120) Zdjęcie Lanki SPOKEY Lanka 1 Zdjęcie Nike Performance Lanki (651653)
Puma Lanki (103120) Lanki SPOKEY Lanka 1 Nike Performance Lanki (651...
źródło: Okazje.info