Euro 2016. Kontrowersyjna okładka "Charlie Hebdo". Niesmaczny żart w obronie selekcjonera?

Satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo" znów opublikował kontrowersyjną okładkę, odnoszącą się do rzekomego rasizmu selekcjonera Didiera Deschampsa i śmierci Muhammada Alego.
Nokautujący żart? Okładka "Charlie Hebdo". Niesmaczny żart w obronie selekcjonera? Satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo" znów opublikował kontrowersyjną okładkę, odnoszącą się do rzekomego rasizmu selekcjonera Didiera Deschampsa i śmierci Muhammada Alego. Na okładce znajduje się hasło "Deschamps, rasisto! Nie powołałeś Muhammada Alego na Euro 2016!". Ilustruje ją czarnoskóra postać biegająca po boisku w zamkniętej trumnie i rękawicach bokserskich. Kontekst jest jasny. Po tym, jak Deschamps nie zdecydował się powołać do kadry na Euro Karima Benzemę i Hatema Ben Arfę, były napastnik reprezentacji Eric Cantona oskarżył go o rasizm. Jest to zarzut o tyle bezpodstawny, że mimo braku tych dwóch piłkarzy w reprezentacji Francji nie brakuje czarnoskórych piłkarzy. Oficjalnie Ben Arfa i Benzema nie zostali powołani na Euro, bo pierwszy długo miał problem z kontuzjami, a drugi szantażował sekstaśmą swego kolegę z reprezentacji Mathieu Valbuenę. Reprezentacja "Charlie Hebdo" postanowiła zakpić sobie z krytyków selekcjonera, ale czy musiała to robić wykorzystując śmierć tak wybitnego sportowca jak Muhammad Ali?

Na okładce znajduje się hasło "'Deschamps, rasisto! Nie powołałeś Muhammada Alego na Euro 2016!'. Ilustruje są czarnoskóra postać biegająca po boisku w zamkniętej trumnie i rękawicach bokserskich.

Kontekst jest jasny. Po tym, jak Deschamps nie zdecydował się powołać do kadry na Euro Karima Benzemę i Hatema Ben Arfę, były napastnik reprezentacji Eric Cantona oskarżył go o rasizm. Jest to zarzut o tyle bezpodstawny, że mimo braku tych dwóch piłkarzy w reprezentacji Francji nie brakuje czarnoskórych piłkarzy.

Oficjalnie Ben Arfa i Benzema nie zostali powołani na Euro, bo pierwszy długo miał problem z kontuzjami, a drugi szantażował sekstaśmą swego kolegę z reprezentacji Mathieu Valbuenę.

Reprezentacja "Charlie Hebdo" postanowiła zakpić sobie z krytyków selekcjonera, ale czy musiała to robić wykorzystując śmierć tak wybitnego sportowca jak Muhammad Ali?

 

 

Euro wyczerpanych piłkarzy? Ci zawodnicy grali w tym sezonie najwięcej. Robert Lewandowski oczywiście w czołówce [RANKING]

Czy jesteś oburzony okładką