Boruc prowokuje kibiców Glasgow Rangers na Twitterze

Po niedzielnej porażce Celtiku z Glasgow Rangers Artur Boruc zamieścił na swoim koncie na Twitterze wymowne, prowokujące kibiców protestanckiego klubu zdjęcie.
Boruc prowokator Artur Boruc prowokuje kibiców Glasgow Rangers na Twitterze. Po niedzielnej porażce Celtiku z Glasgow Rangers Artur Boruc zamieścił na swoim koncie na Twitterze wymowne, prowokujące kibiców protestanckiego klubu zdjęcie. Celtic grał w niedzielę z odwiecznym rywalem w półfinale Pucharu Szkocji. Po 120 minutach był remis 2:2, w rzutach karnych były klub reprezentanta Polski przegrał 4:5 i odpadł z rozgrywek. Boruc, który z Celtikiem pożegnał się w 2010 roku, chwilę po meczu zamieścił na Twitterze sugestywne zdjęcie. Pochodzi ono z jednej z potyczek Celtiku z Rangers. Polski bramkarz nigdy nie ukrywał pogardy dla rywala zza miedzy - podczas derbów Glasgow wielokrotnie prowokował kibiców rywala. Fani z protestanckiej części miasta szczególnie zapamiętali mu parady po stadionie w koszulce z papieżem Janem Pawłem II, czy obraźliwy rysunek z małpą na brzuchu. Reprezentant Polski nie podpisał wrzuconego w niedzielę zdjęcia, nie zareagował też na prośby o odpowiedź w komentarzach pod tweetem. Boruc od dwóch sezonów jest bramkarzem Bournemouth. W tym sezonie Premier League zagrał w 29 meczach. Jego klub po 33 kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Celtic grał w niedzielę z odwiecznym rywalem w półfinale Pucharu Szkocji. Po 120 minutach był remis 2:2, w rzutach karnych były klub reprezentanta Polski przegrał 4:5 i odpadł z rozgrywek. Boruc, który z Celtikiem pożegnał się w 2010 roku, chwilę po meczu zamieścił na Twitterze takie oto zdjęcie:

 

Zdjęcie pochodzi z jednej z potyczek Celtiku z Rangers. Polski bramkarz nigdy nie ukrywał pogardy dla rywala zza miedzy - podczas derbów Glasgow wielokrotnie prowokował kibiców rywala. Fani z protestanckiej części miasta szczególnie zapamiętali mu parady po stadionie w koszulce z papieżem Janem Pawłem II, czy obraźliwy rysunek z małpą na brzuchu.

 

Reprezentant Polski nie podpisał wrzuconego w niedzielę zdjęcia, nie zareagował też na prośby o odpowiedź w komentarzach pod tweetem.

Boruc od dwóch sezonów jest bramkarzem Bournemouth. W tym sezonie Premier League zagrał w 29 meczach. Jego klub po 33 kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli.