Sport.pl

NBA All-Star Game. Czy to był najlepszy konkurs wsadów w historii?

Konkurs wsadów podczas Weekendu Gwiazd NBA w Toronto odzyskał swoją renomę i blask. Najmocniej przyczynił się do tego Zach LaVine, tegoroczny zwycięzca. Najważniejsza rywalizacja odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy rozegrany zostanie 65. Mecz Gwiazd Wschód - Zachód.

Za nami drugi dzień Weekendu Gwiazd, w którym zawodnicy NBA mierzą się w konkursach indywidualnych. Najwięcej uwagi poświęcono dwóm konkurencjom - rzutów za trzy punkty oraz konkursowi wsadów. Oba były niezmiernie warte uwagi.

W konkursie wsadów zwyciężył Zach LaVine z Minnesoty Timberwolves, który był uważany za zdecydowanego faworyta. Dorównać mu jedynie umiał Aaron Gordon z Orlando Magic. Obaj stoczyli pasjonujący bój o zwycięstwo, byli nie osiągalni dla pozostałych startujących w konkursie - Andre Drummonda i Willa Bartona. Amerykańscy dziennikarze zajmujący się NBA piszą, że wsady LaVine'a przebiły słynny występ Vince'a Cartera podczas ASG w 2000 roku. Zresztą, przekonajcie się sami!

Z kolei w konkursie rzutów za trzy doszło do niespodzianki. Faworyzowany Stephen Curry uległ swojemu koledze z zespołu Golden State Warriors Klay'owi Thompsonowi. Thompson w pierwszej rundzie trafił 22 "trójki", jedną więcej od Curyy'ego. W drugiej jednak Klay ustrzelił aż 27 punktów i zdecydowanie wygrał.

Więcej o:
Komentarze (12)
NBA All-Star Game. Czy to był najlepszy konkurs wsadów w historii?
Zaloguj się
 • sob_mar

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba przyznać, że Gordon i LaVine zrobili niesamowite show. Nawet, jeśli to nie był najlepszy konkurs wsadów w historii, to na pewno jest w najlepszej trójce. Jeśli chodzi o akrobacje i precyzję ich wykonania odstawili wszystkie pozostałe konkursy (a miałem okazję obejrzeć wszystkie konkursy wsadów, które się odbyły) o klasę.

 • sajonara9494

  Oceniono 3 razy 3

  Mnie tam się bardziej podobały wsady Gordona. Widać było, że miał jakiś pomysł. A LaVine po prostu skakał sobie z okolic linii osobistych i dawali mu 50;/

 • marekqat91

  Oceniono 2 razy 2

  LaVine to najlepsze co mogło się przydarzyć All-Star weekend i konkursowi wsadów. Nie świruje pawiana tylko doskonali klasyczne wsady i robi to niezwykle. Nie ma jakiś przebieranek i pierdół a wrażenie robi ogromne. No i mimo, że Gordonowi pomagała maskotka to i tak dla niego szacunek się należy. Takie konkursy to mogę oglądać w nieskończoność :)

 • polak_maly_111

  Oceniono 1 raz 1

  Gordon o wiele lepiej wyglądał.

 • elvisek101

  0

  najbardziej podobał mi się wsad Gordona nad maskotką jak przełożył piłkę pod nogami i wpakował ją do kosza a Lavine próbował kopiować MJ'a skacząc z linii osobistych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX