Rugby. Anglicy zakpili z Nowej Zelandii przed PŚ [WIDEO]

Jeśli nie możesz pokonać rywala, spróbuj czegoś nowego - może ta myśl przyświecała Mattowi Dawsonowi, który ośmieszył słynny taniec Haka mieszając go z Macareną.

Nie piszemy na co dzień o rugby, więc po kolei. W piątek w Anglii rozpoczął się rozgrywany raz na cztery lata Puchar Świata - jego zdobywcy zostaną mistrzami świata. Faworytami są broniący tytułu rugbiści z Nowej Zelandii, a ich tajną bronią jest taniec Haka, który wykonują przed meczem.

- Używają go, by nas przestraszyć, myślą, że daje im on przewagę, że wygrali mecz przed pierwszym kopnięciem piłki - uważa Matt Dawson, były kapitan reprezentacji Anglii. - Mamy szansę drugi raz w historii zostać mistrzami świata, ale na naszej drodze stoją All Blacks [taki przydomek mają rugbiści z Nowej Zelandii]. Taniec Haka to ich tajna broń - dodaje, uzasadniając akcję, której został twarzą. Polega ona na połączeniu Haki z... Macareną, przebojem grupy Los del Rio.

Z inicjatywy firmy Jacamo produkującej ubrania nakręcono wideo, na którym Dawson tańczy Hakarenę. Ma to być oficjalny taniec angielskich kibiców. Tylko co będzie, jeśli Nowozelandczycy się zdenerwują?