MMA w Zbrojach? Rosjanie wymyślili nowy sport [WIDEO]

Walki w ringu są bardzo popularne. Rosjanie postanowili rozwinąć ten pomysł - dali przeciwnikom miecze i zbroje. Czy nowa dyscyplina sportu podbije serca polskich kibiców?

Walki organizuje M-1, czyli rosyjski odpowiednik polskiego KSW. Pierwsze odbyły się w sierpniu, a obecnie są coraz popularniejszym elementem gal MMA.

- Podoba mi się reakcja fanów. Wygląda, że naprawdę im się to podoba. Są zafascynowani i dopingują rycerzy, więc pomyśleliśmy, że warto to kontynuować - zapowiada szef M-1 Vadim Finkelchtein. - Jeżeli znajdziemy wystarczająco dużo walczących, może zorganizujemy galę składającą się z samych takich walk z podziałem na kategorie wagowe - dodaje.

Jeśli ktoś spodziewa się obcinania głów i krwawej jatki, to będzie zawiedziony. Reguły są podobne jak w MMA, istnieją określone przepisy odnośnie atakowania przeciwnika. Wkrótce mają zostać opublikowane spisane zasady rywalizacji, na razie walki trwają zazwyczaj przez trzy trzyminutowe rundy. Walczący używają też tępych mieczów, by nie zranić przeciwnika.

Organizatorzy pozwalają walczącym na przywdziewanie barw narodowych. - To dodaje walkom kolorytu - uważa Finkelchtein.

Zostań rycerzem

Na profilu M-1 Medieval na Facebooku trwa rekrutacja na rycerzy. Na adres medieval@m-1Global.tv należy przesłać między innymi: zapis wideo z trzech walk, zdjęcie w pełnej zbroi i trzy piosenki (pieśni?) przy których chce się wychodzić do oktagonu.

Czujemy, że Polacy będą w tym dobrzy!