MŚ 2014. "Weltmeister" kontra "Nic się nie stało"

Przed finałem MŚ 2014 niemieckie gazety dały popis kreatywności, przygotowując znakomite okładki. "Berliner Morgenpost" poszedł w scrabble, tak układając nazwiska swoich piłkarzy, by utworzyć napis "weltmeister" (mistrz świata). Sport.pl stworzył okładkę, która przydałaby się przed ostatnim meczem reprezentacji Polski, gdyby zagrała ona w brazylijskim mundialu. Relacja na żywo z finału Niemcy - Argentyna w niedzielę o godz. 21 w Sport.pl
"Nic się nie stało" to hasło, którym polscy kibice od lat pocieszają polskich piłkarzy i samych siebie. Gdyby naszej reprezentacji udało się zakwalifikować do mistrzostw, to na nich zapewne kolejny raz usłyszelibyśmy te słowa. Do ułożenia hasła - tak jak Niemcy do ułożenia swojego - użyliśmy nazwisk kluczowych piłkarzy drużyny narodowej. Wszyscy gracze z naszej okładki są ważnymi postaciami kadry prowadzonej obecnie przez Adama Nawałkę.

Mamy nadzieję, że kiedyś z nazwisk polskich piłkarzy też da się ułożyć słowa "mistrz świata", ale na razie jak byśmy nie próbowali - nie wychodzi.