Na straganie w dzień lutowy - vol. 1

Choć mróz ścisnął, to stragan nie baczy na warunki atmosferyczne. W minionym tygodniu udało się wytransferować zawodników do Bundesligi i Serie A, pozbyć się kilku zagranicznych wywrotowców a także ściągnąć czarnogórskie złote dziecko. I to wszystko przy -19 stopniach!

Ariel Borysiuk do 1. FC Kaiserslautern

** FILE ** Aerial view of the Fritz Walter stadium in Kaiserslautern, western Germany, Nov. 3, 2005. The stadium, that is still under construction, has a total seating capacity of 41,513 and will host five matches of the FIFA Soccer World Cup 2006 in Germany. The stadium has been named after Fritz Walter, team captain of the German national soccer team that won the World Cup 1954 in Berne, Switzerland. (AP Photo/Ferdinand Ostrop)

Ani ZHP, ani ZHR, ani PTTK, ani żadna inna organizacja nie zrobiła w ostatnim czasie tyle dla uzdolnionej polskiej młodzieży co zespół z Kaiserslautern.

Wojciech Pawłowski latem do Udinese Calcio

To się nazywa błyskawiczna kariera! Pawłowski jeszcze w sierpniu i wrześniu wraz z zespołem rezerw Lechii zwiedzał Drawsko Pomorskie, Tczew i Słupsk (pozdrawiam mieszkańców wszystkich tych miejscowości). Potem przyszło osiem dobrych meczów w Ekstraklasie i... parafka na obowiązującym od lata kontrakcie z Udinese. W tej historii świetne jest również to, że Udinese to obecnie jedna z najfajniejszych drużyn w Serie A. Mniej świetna mogłaby natomiast być sytuacja, w której pobyt Pawłowskiego w Udine wyglądałby tak jak pobyt Michała Miśkiewicza w Milanie i Chievo. Czyli w ogóle nie wyglądał.

Andrzej Niedzielan do Ruchu Chorzów

''Chwileczkę, chwileczkę, miałem to gdzieś tutaj zapisane. O, mam! Zagłębie Lubin - nie, Wisła Kraków - nie, Cracovia - nie. Górnik Zabrze - tak, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - tak, Ruch Chorzów - tak, Korona Kielce - tak. A wy skąd dzwonicie? Ruch Chorzów? To Ruch Chorzów tak''.

Tomasz Zahorski do MSV Duisburg

Kto myśli, że Niemcy wypatrzyli Zahorskiego na EURO 2008 - palec pod budkę. Kto przeczuwa, że Zahorski jeszcze zagra kiedyś w reprezentacji - palec pod budkę. Kto jeszcze wierzy, że Zahorski to właśnie ten poszukiwany international level - palec pod budkę.

Piotr Grzelczak do Lechii Gdańsk

Nowy nabytek Lechii to materiał na ciekawego napastnika. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, silny jak tur i potrafiący kropnąć z daleka. Uwielbiam tę jego bramkę, zresztą ta też jest niezła. Ciekawe jak sobie poradzi z gdańskim bagnem wciągającym napastników pod powierzchnię.

Grzegorz Bonin do ŁKS

Metaforą szoku finansowego, który może przeżyć ''Boniek'' podczas przechodzenia z Polonii do ŁKS może być wyjście dziś w nocy z rozgrzanego mieszkania na zmrożone podwórko. W samym podkoszulku. Po uprzednim oblaniu się wiadrem wody.

Ryszard Tarasiewicz odchodzi z ŁKS

02.10.2009 WROCLAW , TRENER RYSZARD TARASIEWICZ PODCZAS MECZU SLASK WROCLAW WISLA KRAKOW    FOT. MIECZYSLAW MICHALAK / AGENCJA GAZETA

"Dlaczego ja w ogóle rozpakowywałem tę walizkę!?".

Veljko Batrović do Widzewa Łódź

Lista klubów, w których testowany miał być osiemnastolatek z Czarnogóry to solidna lekcja futbolowej geografii. Arsenal, Milan, PSG, PSV, Atletico - wszystko pięknie. Pytanie tylko, czy to świadczy o tym, że Batrović potrafi (już) grać w piłkę. Miejmy nadzieję, że tak i te wszystkie ''ochy'' i ''achy'', które nad Czarnogórcem odstawiał Arsene Wenger nie były podkładanymi z offu pohukiwaniami jakiegoś suflera-menedżera.

Zlatko Tanevski do Vardaru Skopje

Nie będę kłamał. Nigdy nie byłem fanem Macedończyka. Ale też jakoś zżyłem się z nim, tak jak człowiek zżywa się z kulawym dozorcą, który rzuca pety na chodnik i potyka się o własne nogi. Dlatego też po raz ostatni: Zlatko... o matko! I siekierka - uh uh uh!

Fred Benson odchodzi z Lechii Gdańsk

Różnica między tym, kim Benson miał być dla Lechii, a tym, kim faktycznie dla niej był, jest taka, jak pomiędzy ''Beverly Hills 902010'' a ''Beverly Hills Chihuahua''.

Przemysław Nosal