Sport.pl

Najważniejsze sportowe zdjęcia 2015 roku: Fury, Messi, Djoković i tragedie w USA [AP]

Najważniejsze sportowe zdjęcia 2015 roku: Fury, Messi, Djoković i tragedie w USA [AP]
Floyd Mayweathe Floyd Mayweathe John Locher / AP (AP Photo/John Locher, File)
<b>Anna Fenninger</b> chowa się za Kryształową Kulą. Austriaczka wygrała kończący sezon slalom gigant i obroniła mistrzostwo w tej konkurencji oraz w całym Pucharze Świata Anna Fenninger chowa się za Kryształową Kulą. Austriaczka wygrała kończący sezon slalom gigant i obroniła mistrzostwo w tej konkurencji oraz w całym Pucharze Świata Giovanni Auletta / AP (AP Photo/Giovanni Auletta, File)
Tragedia w finałach półamatorskiej ligi <b>National Baseball Congress</b>. Dziewięcioletni <b>Kaiser Carlile</b>, zajmujący się zbieraniem i podawaniem kijów baseballistom Liberal Bee Jays, został niechcący uderzony przez biorącego treningowy zamach Gavina Wehby'ego. Zawodnik nie zauważył, jak chłopiec niefortunnie wbiegł mu znienacka pod kij. Mimo że mały pomocnik - zgodnie z przepisami - miał na głowie kask, nie uchroniło go to przed śmiercią. Na zdjęciu widzimy jak Wehby trzyma Carlile'a w ramionach tuż po wypadku. Niestety, następnego dnia Kaiser zmarł Tragedia w finałach półamatorskiej ligi National Baseball Congress. Dziewięcioletni Kaiser Carlile, zajmujący się zbieraniem i podawaniem kijów baseballistom Liberal Bee Jays, został niechcący uderzony przez biorącego treningowy zamach Gavina Wehby'ego. Zawodnik nie zauważył, jak chłopiec niefortunnie wbiegł mu znienacka pod kij. Mimo że mały pomocnik - zgodnie z przepisami - miał na głowie kask, nie uchroniło go to przed śmiercią. Na zdjęciu widzimy jak Wehby trzyma Carlile'a w ramionach tuż po wypadku. Niestety, następnego dnia Kaiser zmarł Earl Watt / AP / AP
Rosjanin <b>Artem Silczenko</b> podczas sierpniowych mistrzostw świata w sportach wodnych wykonuje skok z 27-metrowej platformy Rosjanin Artem Silczenko podczas sierpniowych mistrzostw świata w sportach wodnych wykonuje skok z 27-metrowej platformy Denis Tyrin / AP (AP Photo/Denis Tyrin, File)
Trening przed wyścigiem Indianapolis 500. Brazylijczyk <b>Helio Castroneves</b> zostaje podbity po uderzeniu w ścianę na pierwszym wirażu i jego auto efektownie wylatuje w powietrze Trening przed wyścigiem Indianapolis 500. Brazylijczyk Helio Castroneves zostaje podbity po uderzeniu w ścianę na pierwszym wirażu i jego auto efektownie wylatuje w powietrze Joe Watts / AP (AP Photo/Joe Watts, File)
Tyson Fury Tyson Fury Martin Meissner / AP (AP Photo/Martin Meissner, File)
Kolejna tragedia w Stanach Zjednoczonych, choć nie do końca związana ze sportem. Gdy w maju w Baltimore doszło do aresztowania czarnoskórego Freddiego Graya, który następnie zmarł w podejrzanych okolicznościach, mieszkańcy wyszli na ulice, by zaprotestować przeciwko brutalności policji. Obawiając się zamieszek, zdecydowano się zamknąć trybuny dla kibiców, wobec czego mecz MLB <b>Baltimore Orioles - Chicago White Sox</b> odbył się przy zamkniętych trybunach. W USA to rzecz niemal nie do pomyślenia Kolejna tragedia w Stanach Zjednoczonych, choć nie do końca związana ze sportem. Gdy w maju w Baltimore doszło do aresztowania czarnoskórego Freddiego Graya, który następnie zmarł w podejrzanych okolicznościach, mieszkańcy wyszli na ulice, by zaprotestować przeciwko brutalności policji. Obawiając się zamieszek, zdecydowano się zamknąć trybuny dla kibiców, wobec czego mecz MLB Baltimore Orioles - Chicago White Sox odbył się przy zamkniętych trybunach. W USA to rzecz niemal nie do pomyślenia Gail Burton / AP (AP Photo/Gail Burton, File)
Narciarka alpejska <b>Lindsey Vonn</b> z golfistą <b>Tigerem Woodsem</b> i jego dziećmi, Charliem i Sam, podczas turnieju Masters. Tak było w kwietniu. Słynna sportowa para rozstała się miesiąc później, po ponad dwóch latach związku Narciarka alpejska Lindsey Vonn z golfistą Tigerem Woodsem i jego dziećmi, Charliem i Sam, podczas turnieju Masters. Tak było w kwietniu. Słynna sportowa para rozstała się miesiąc później, po ponad dwóch latach związku David J. Phillip / AP (AP Photo/David J. Phillip, File)
Victor Espinoza i <b>American Pharoah</b> pędzą po zwycięstwo w 141. Kentucky Derby. Kilka tygodni później Pharaoh został pierwszym od 1978 r. koniem, któremu udało się wygrać trzy najważniejsze gonitwy w USA i skompletować Potrójną Koronę Victor Espinoza i American Pharoah pędzą po zwycięstwo w 141. Kentucky Derby. Kilka tygodni później Pharaoh został pierwszym od 1978 r. koniem, któremu udało się wygrać trzy najważniejsze gonitwy w USA i skompletować Potrójną Koronę David J. Phillip / AP (AP Photo/David J. Phillip, File)
<b>Lionel Messi</b> całuje trofeum za wygranie Ligi Mistrzów. FC Barcelona pokonała w finale Juventus 3:1 Lionel Messi całuje trofeum za wygranie Ligi Mistrzów. FC Barcelona pokonała w finale Juventus 3:1 Martin Meissner / AP (AP Photo/Martin Meissner, File)
Novak Djoković Novak Djoković Alastair Grant / AP (AP Photo/Alastair Grant, File)
<b>Lucas Alario</b> z River Plate celebruje zdobycie bramki w finale Copa Libertadores z Tigres UANL. W decydującym o mistrzostwie dwumeczu Argentyńczycy wygrali z Meksykanami 3:0 Lucas Alario z River Plate celebruje zdobycie bramki w finale Copa Libertadores z Tigres UANL. W decydującym o mistrzostwie dwumeczu Argentyńczycy wygrali z Meksykanami 3:0 Ivan Fernandez / AP (AP Photo/Ivan Fernandez, File)
Lider Golden State Warriors <b>Stephen Curry</b> z trofeum za mistrzostwo NBA. Tuż za nim z samolotu, który wylądował na lotnisku w Oakland, wyłania się środkowy zespołu, Andrew Bogut. To pierwsze mistrzostwo Warriors od 1975 r. W finale musieli pokonać Cleveland Cavaliers Lider Golden State Warriors Stephen Curry z trofeum za mistrzostwo NBA. Tuż za nim z samolotu, który wylądował na lotnisku w Oakland, wyłania się środkowy zespołu, Andrew Bogut. To pierwsze mistrzostwo Warriors od 1975 r. W finale musieli pokonać Cleveland Cavaliers Jeff Chiu / AP (AP Photo/Jeff Chiu, File)
Miotacz <b>Wade Davis</b> świętuje z łapaczem <b>Drew Buterą</b> zwycięstwo w drugim meczu o mistrzostwo MLB. Kansas City Royals wygrali spotkanie 7:2 a całą serię 4:3 Miotacz Wade Davis świętuje z łapaczem Drew Buterą zwycięstwo w drugim meczu o mistrzostwo MLB. Kansas City Royals wygrali spotkanie 7:2 a całą serię 4:3 Matt Slocum / AP (AP Photo/Matt Slocum, File)
Jedno z najsłynniejszych zdjęć szefa FIFA. <b>Sepp Blatter</b> zostaje obrzucony przez brytyjskiego komika Simona Brodkina (znanego jako Lee Nelson) plikiem banknotów podczas lipcowego zjazdu organizacji. Dwa miesiące wcześniej na jaw wyszła wielka korupcyjna afera i odbyły się pierwsze aresztowania w sprawie. Szwajcar jeszcze przez wiele miesięcy robił jednak dobrą minę do złej gry Jedno z najsłynniejszych zdjęć szefa FIFA. Sepp Blatter zostaje obrzucony przez brytyjskiego komika Simona Brodkina (znanego jako Lee Nelson) plikiem banknotów podczas lipcowego zjazdu organizacji. Dwa miesiące wcześniej na jaw wyszła wielka korupcyjna afera i odbyły się pierwsze aresztowania w sprawie. Szwajcar jeszcze przez wiele miesięcy robił jednak dobrą minę do złej gry Ennio Leanza / AP / AP
Największy sukces Amerykanek od 16 lat! <b>Reprezentantki USA</b> pokonały w finale mundialu Japonki 5:2 i pierwszy raz od 1999 r. zostały mistrzyniami świata w piłce nożnej Największy sukces Amerykanek od 16 lat! Reprezentantki USA pokonały w finale mundialu Japonki 5:2 i pierwszy raz od 1999 r. zostały mistrzyniami świata w piłce nożnej Elaine Thompson / AP (AP Photo/Elaine Thompson, File)
Quarterback New England Patriots <b>Tom Brady</b> świętuje przyłożenie w wielkim finale NFL. Przegranymi w Super Bowl byli futboliści Seattle Seahawks Quarterback New England Patriots Tom Brady świętuje przyłożenie w wielkim finale NFL. Przegranymi w Super Bowl byli futboliści Seattle Seahawks Patrick Semansky / AP (AP Photo/Patrick Semansky, File)
Kapitan Nowozelandczyków <b>Richie McCaw</b> wznosi trofeum za mistrzostwo świata w rugby. ''All Blacks'' zdobyli Puchar Webba Ellisa po pokonaniu w finale Australijczyków (34:17) Kapitan Nowozelandczyków Richie McCaw wznosi trofeum za mistrzostwo świata w rugby. ''All Blacks'' zdobyli Puchar Webba Ellisa po pokonaniu w finale Australijczyków (34:17) Tim Ireland / AP (AP Photo/Tim Ireland, File)