Wszystkie 18 goli Roberta Lewandowskiego z Ligi Mistrzów [WIDEO]

Wybierz najlepszy (stan na koniec października, czyli półmetek rundy grupowej 2014/15)!

Olympiakos - Borussia 3:1

Olympiakos Piraeus v Borussia Dortmund przez zubotish

Inauguracyjny gol polskiego napastnika w LM padł w sezonie 2011/12. Lewandowski zdobył jedyną bramkę w przegranym przez Borussię wyjazdowym spotkaniu z Olympiakosem (1:3). On trafił na 1:1 (na filmie od 8:30).

Borussia - Ajax 1:0

Pierwszy mecz kolejnego sezonu i już bramka. To Lewandowski dał dortmundczykom zwycięstwo w meczu z Ajaksem w 87. min pierwszego spotkania Ligi Mistrzów 2012/13!

Borussia - Real 2:1

Trzecia kolejka, ten sam sezon. Borussia gra z Realem Madryt. I Lewandowski otwiera wynik spotkania w 36. min! Co prawda, Cristiano Ronaldo wyrównał już dwie minut później, ale dortmundczycy i tak zwyciężyli po golu Schmelzera z 64. min.

Ajax - Borussia 1:4

W rundzie rewanżowej Lewandowski dołożył Holendrom jeszcze dwa gole - na 3:0 i 4:0 (wcześniej strzelali Reus i Goetze). W 87. min honorowego gola strzelił Hoesen. W powyższym wideo bramki Polaka od 1:40.

Szachtar - Borussia 2:2

Lewandowski strzelił gola na 1:1 (wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Srna). Hummels musiał w drugiej połowie wyrównywać po bramce Douglasa Costy. W Dortmundzie padł wynik 3:0, jednego z goli strzelił Błaszczykowski i Borussia awansowała do ćwierćfinału.

Borussia - Malaga 3:2

Wszystkie bramki padły w rewanżowym spotkaniu dwumeczu w Dortmundzie. Lewandowski znowu strzelił na 1:1 - wyrównał przed przerwą trafienie Joaquina. Wydawało się, że gol Eliseu z 82. min załatwił sprawę, ale gospodarze awansowali w kontrowersyjnych okolicznościach po trafieniach Reusa i Felipego Santany w doliczonym czasie gry.

Borussia - Real 4:1

Koncert Lewandowskiego - kata Realu. W półfinale Ligi Mistrzów Polak zdobył wszystkie cztery bramki dla swojego zespołu, ostatnią - z rzutu karnego (dla "Królewskich" trafił Cristiano Ronaldo). I choć w ostatnich minutach rewanżu Benzema i Ramos trafili po golu, Realowi nie starczyło czasu i dwumecz zakończył się wynikiem 4:3.

W finale Bayern pokonał Borussię 2:1, gola dla dortmundczyków strzelił Gundogan.

Borussia - Olympique Marsylia 3:0

W kolejnym sezonie Polak strzelanie rozpoczął od drugiej kolejki. Otworzył i zamknął (z karnego) wynik meczu z Marsylią. W międzyczasie, coś od siebie dołożył Reus. To było 12. i 13. trafienie Lewandowskiego w rozgrywkach LM.

Arsenal - Borussia 1:2

Następna kolejka, następny gol. W trzeciej rundzie spotkań "Kanonierzy" ulegli na własnym boisku Borussii, a decydującą bramkę zdobył w 82. min właśnie Lewandowski.

Olympique Marsylia - Borussia 1:2

Na zakończenie fazy grupowej, Borussia znowu pokonała marsylczyków. Tym razem Lewandowski otworzył wynik spotkania już w czwartej minucie. Potem strzelali jeszcze Diawara i Grosskreutz.

Zenit - Borussia 2:4

1/8 finału i przykra niespodzianka dla rosyjskiego zespołu - w czwartej minucie trafia Mchitarian, w piątej Reus. A jeszcze Lewandowski ustrzelił dwa gole - w 61. i 71. min. W rewanżu Borussia uległa 1:2 na własnym stadionie, ale i tak awansowała do ćwierćfinału (gole Lewandowskiego na filmie od 0:50).

W ćwierćfinale dortmundczycy przegrali z Realem Madryt 0:3. U siebie odnieśli zwycięstwo dzięki dwóm golom Reusa, ale na 3:2 w dwumeczu się skończyło.

Roma - Bayern 1:7

18. trafienie w Lidze Mistrzów Lewandowski zanotował już w aktualnym sezonie, w barwach Bayernu Monachium. Po raz pierwszy w LM trafił dla Bawarczyków w trzeciej kolejce, we wtorkowym spotkaniu z Romą. Mistrz Niemiec rozgromił włoski zespół na wyjeździe 7:1. Lewandowski strzelił na 3:0.