Sport.pl

Walka stulecia, czyli Gołota - Adamek Z Czuba i na żywo

Piotr Mikołajczyk, Bohdan Pękacki, Łukasz Miszewski
24.10.2009 19:43
Przez ostatnie dni... właściwie to tygo... miesiące Tomasz Adamek i Andrzej Gołota przepychali się werbalnie, który z nich jest lepszym pięściarzem i który by rywala zlał. Od dziś nie będą musieli się przechwalać. Tomasz Adamek wygrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie.
Gołota Adamka czy Adamek Gołotę. Piszcie kto kogo na zczuba@g.pl.KONIEC Po tej walce nie będzie dyskusji. Adamek lepiej zaczął, kontrolował wydarzenia w ringu i świetnie skończył. Dziękujemy bardzo i życzymy dobrej nocy. Tym lepszej, że o godzinę dłuższej.


KONIEC Oglądamy powtórki. Co tu dużo gadać - Adamek Gołotę tłukł strasznie. Gołota wyglądał groźnie, ale szybkiego jak kobra Adamka nie był w stanie trafić.


KONIEC Adamek:
Pokazałem, co najlepiej potrafię - pięściarstwo. Wy, eksperci oceniajcie. Andrzej walczy naście lat, ma swoje lata, ale jest niebezpieczny. Jeśli ma się szybkość i serce do walki, a ja je mam - można być mistrzem świata. Teraz idę w górę. Teraz chcę być mistrzem świata wagi ciężkiej.


KONIEC Gołota:
Źle wszedłem w walkę. Czy jeszcze wrócę? Nie wiem, zobaczymy.


V runda Nie doczeka! Po kolejnej serii ciosów sędzia przerywa walkę! KONIEC! ADAMEK WYGRYWA!


V runda Adamek bombarduje Gołotę. Kolejne ciosy sięgają celu. Gołota jeszcze stoi, ale już nie jest w stanie się bronić. Czy doczeka do gongu?


V runda Gołota znów na deskach! Prawy sierpowy Adamka sięga celu, Gołota się przewraca, ale wstaje. Chce kontynuwać.


IV runda Gołota jeszcze raz próbuje, ale jego lewy prosty jest wolny i łatwy do uniknięcia. Adamek skutecznie kontruje lewym prostym - celnie.


IV runda Adamek się wycofuje, skutecznie unika ciosów, Gołota próbuje za nim gonić, ale bezskutecznie. Chociaż po celnym ciosie Gołoty lekko chwieje się Adamek, musi ratować się klinczem.


IV runda Adamek trafia najpierw prostym, a potem sierpowym. Gołota się zachwiał, Adamek rzuca się na niego i bombarduje kolejnymi sierpowymi. Gołota jednak twardo stoi na nogach, choć musi ratować się klinczem.


III runda Dwa ładne proste Adamka, Gołota rusza do przodu i klinczuje. Adamek szybko jednak się uwalnia. Gołota cały czas krwawi z kontuzjowanego już w pierwszej rundzie łuku brwiowego.


III runda Gołota dwoma kolejnymi prostymi trafia Adamka. Góral jednak dobrze się trzyma i cały czas tańczy.


III runda Gołota cały czas próbuje nacierać, ale Adamek sprawnie mu ucieka. I cały czas próbuje kontrować prostymi.


II runda Trzeba jednak przyznać, że ciosy Gołota również wyprowadza w tempie nadciągającego lodowca. Adamek może spokojnie zrobić sobie chwilę przerwę, siorbnąć herbatki, rozwiązać krzyżówkę, a i tak zdąży się uchylić. I lepiej dla niego, żeby tak zostało, bo jak go w końcu Gołota trafi - może być różnie.


II runda Adamek zaczyna tańczyć, Gołota prze do przodu. Unikanie go to trochę jak próba uniknięcia góry lodowej, ale Adamkowi jak na razie się udaje. Kolejne proste Adamka punktują Gołotę, który jednak cały czas prze do przodu.


II runda Gołota wreszcie zaczął się ruszać. Ładnie balansuje, udało mu się trafić Adamka, ale niezbyt mocno. Adamek kontruje i Gołocie wypada ochraniacz szczęki.


I runda Ale Gołota ruszą się też jak skała. Szybka seria Adamka zakończona mocnym sierpowym, ale poparta jeszcze popchnięciem i Gołota ląduje na deskach. Ale natychmiast wstaje, nie jest nawet liczony.


I runda Gołota trafił, Adamek się zachwiał. Adamek trafił już kilka razy, ale Gołota wygląda jak skała.


I runda Adamek zaczyna od błyskawicznych serii ciosów. Gołota nie reaguje. Nie wiemy, czy nie robi to na nim wrażenia, czy nie wie, co się dzieje.


23:11 Zaczynamy. Z tej okazji jeszcze odrobina poezji.

Nigg:
Ja stawiam jednak na Tygrysa.

William Blake - ''Tygrys''

Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
Jakiemuż nieziemskiemu oku
Przyśniło się, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii?

Jakaż to otchłań nieb odległa
Ogień w źrenicach twych zażegła?
Czyje to skrzydła, czyje dłonie
Wznieciły to, co w tobie płonie?

Skąd prężna krew, co życie wwierca
W skręcony supeł twego serca?
Czemu w nim straszne tętno bije?
Czyje w tym moce? kunszty czyje?

Jakim to młotem kuł zajadle
Twój mózg, na jakim kładł kowadle
Z jakich palenisk go wyjmował
Cęgami wszechpotężny kowal?

Gdy rój gwiazd ciskał swe włócznie
Na ziemię, łzami wilżąc jutrznię,
Czy się swym dziełem Ten nie strwożył,
Kto Jagnię lecz i ciebie stworzył

Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
W jakim to nieśmiertelnym oku
Śmiał wszcząć się sen, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii?


23:07 Gołota idzie przy Daft Punk. Cięzko coś z tego wywnioskować.


23:06 I Gołota.


23:05 Funky Polak atakuje nasze uszy po raz kolejny. Miała byc jatka i jatka już jest.


23:04 Wychodzi Adamek.


23:02 To już. Krzysztof Ibisz.


23:00 Godzina Zero. Najwyraźniej naoglądali się Hitchcocka, bo cały czas nie wychodzą. A suspens rośnie.

Tymczasem w naszym konkursie urny i bęben maszyny losującej się zamykają. Rozwiązanie, w poniedziałek. Przynajmniej postaramy się, bo odpowiedzi przyszło ponad 150.


22:58 Dwie miunuty. Żeby nie było, że boks to tylko prymitywna bijatyka - boks to także okazja do analizy literackiej. Fjohn:
albo apfu albo Wy się machnęliście w cytacie z Niziurskiego. Wątłusz Pierwszy zniechęciwszy się do boksu został od razu poetą wybitnym. W jego utworze nie ma wołacza i tym samym apostrofy "Poezjo rozwiń skrzydła", która byłaby przegadana i słaba ale dopełniacz "Poezji rozwiń skrzydła", co w zasadzie stanowi rozsądny program na resztę życia dla przegranego w dzisiejszej walce.


22:55 Jeszcze tylko pięć minut. Kto nie czuje emocji, ten z Saletą.


22:52 Czas też na ostatnie przewidywania. Alicja:
Oglądam, bo mój facet ogląda u kumpla, chcę potem z nim podyskutować,ale uważam, że wygra Adamek. Jest młodszy, sprawniejszy, ma lepszyrefleks... Tak sądzę, ale w sumie Gołota może mu przywalić trochę zamocno, szkoda byłoby mi wtedy. No cóż, Gołota jest bardziejdoświadczony... Obaj wierzą w swoje siły, a ja wierzę, że Adamek wygra.Niby walka stulecia, ale może potrwa dłużej niż minutę :) Panie Adamek,trzymamy kciuki.


22:50 Już tylko dziesięć minut do walki i tylko dziesięć minut, żeby napisać mejla na walkastulecia@g.pl, opisać jedną z rund walki i wygrać ufundowane przez EA Sports Playstation 3 (szczegóły konkursu wpis z 20:01).


22:48 Chociaż taki zestaw ma jedną, fundamentalną zaletę - nie ma w nim Krzysztofa Ibisza.


22:43 Walka coraz bliżej, w związku z czym na Polsacie oglądaliśmy kolejno reklamy, losowanie Lotto oraz reklamy. Napięcie sięga zenitu, szczególnie dla tych, którzy liczyli na szóstkę w totka.


22:35 Jeszcze tylko 25 minut. Z tej okazji Dieter_H i fachowa analiza, jakiej żaden szanujący się celebryta by się nie powstydził:
jeżeli chodzi o wygraną przez K.O. to większe szanse ma Enrdju- po porostu jest większy :) Jeżeli chodzi o wygraną na punkty to większe szanse ma Adamek jest szybszy i....Endrju ma większy łeb przez co łatwiej będzie w niego trafić :) Na korzyść Adamka przemawia też to że Gołota często w ringu jest... "pod prądem"... Znam się na tym ponieważ jestem elektrykiem.


22:32 Koniec. Kostecki wydaje się przekonany, że wygrał, Soszyński wydaje się przekonany, że nadal stoi na nogach. Obaj mają rację.


22:30 Do Godziny Zero pół godziny. Do końca walki Kosteckiego z Soszynskim dwie minuty. Za dwie minuty Kostecki będzie zwycięzcą, tak przynajmniej twierdzą komentatorzy. Tak pewnie też uznaliby miłośnicy Polskiej Myśli Szkoleniowej (TM) biorąc pod uwage, że ostatnie dwie rundy Kostecki grał z kontrataku.


22:27 Kostecki chyba również wie, że prowadzi, bo stosuje coś, co można by nazwać bokserskim catenaccio. Chociaż, o ile wiemy, w catenaccio nikt nikogo nie próbował bić pięściami po głowie. Przynajmniej nie na oczach sędziego.


22:25 Zaczyna się dziewiąta runda walki Kostecki - Soszyński. Cały czas wygląda na to, że Kostecki wygra, ale cały czas nieszczególnie nas to emocjonuje, biorąc pod uwagę, że za nieco ponad pół godziny... Sami wiecie.


22:19 apfu i kolejna porcja poezji.
mi się przypomniał wiersz boksera Wątłusza Pierwszego ze "Sposobu na Alcybiadesa". Dla kogo to epitafium?

"Sezon skończony, żegnaj, sławo!
Na zwiędłych liściach znokautowany bokser leży.
Twarz mu wykrzywia uśmiech żałosny.
Byle do wiosny!
Kiedy ci walka na pięści zbrzydła,
Poezjo rozwiń skrzydła!"


22:17 Soszyński na deskach, ale wstaje. Jednak tylko poniekąd, choć do końca rundy udało mu się dotrwać.


22:15 Soszyński podobno przez ostatnie tygodnie chorował i chciał się zgodzić jedynie na dziesięciorundową walkę. Kostecki powiedział mu wtedy: ''Grzesiek, czas wyjść z piaskownicy''. Jak na razie Soszyński prezentuje się, jakby tę piaskownicę przyniósł ze sobą na ring. ''Cygan'' raczej wygra.


22:10 Im bliżej walki, tym bardziej uaktywniają się zwolennicy Gołoty. Damian:
Gołota Adamka, mam taką nadzieję, chociaż Adamka lubie bo nie da sie go nie lubić. Zastanawiam się tylko po co Gołota miałby przyjmować walke, w której jest taki niby przegrany? przecież kasy mu chyba nie brakuje. Wszystko przemawia za Adamkiem, no prawie wszystko, wiek, szybkosć, głowa, a pewnie przede wszystkim sam Gołota, który podobno już taki emeryt, chyba nawet nie używa już swojego lewego prostego, z którego słynął, więc walka ma być dla Adamka prosta. Komuś zależało na tej walce, bo to było by dobre wejście Adamka do wagi ciężkiej, ktoś na to liczy, a ja licze, że może się ten ktoś przeliczył. Andrzej Gołota Gołota Gołota!!
I Takie życie:
U nas w domu wszyscy za Endrju. Nie zabieraliśmy w dyskusji głosu bo zastanawialiśmy się do którego rzędu doleci głowa Adamka. Na razie ustaliliśmy ze będzie to sektor H.


22:02 AKM dostrzega nawiązanie poetyckie:
A może ten tygrys to pantera?

?Rainer Maria Rilke - Pantera

Tak ją znużyły mijające pręty,
że jej spojrzenie całkiem się zamąca.
Jakby miał tysiąc prętów świat zaklęty
i nie ma świata prócz prętów tysiąca.

Jej miękki chód na opór nie napotka,
wędrując wewnątrz najmniejszego pola -
to jakby taniec siły wokół środka,
w którym zdrętwiała trwa ogromna wola.

Niekiedy źrenic unosi zasłonę
cicho. - I obcy obraz sie przedziera.
Idzie przez ciała milczenie stężone -
i w głębi serca bezgłośnie umiera.


21:57 Piotr nie ma przewidywań, ma za to spostrzeżenie na temat Krzysztofa Ibisza:
jak stwierdzila moja kobieta patrzac na pseudo dramaturgie tworzona przez Ibisza "widzac jak usiluje byc dramatyczny mam wrazenie ze zaraz nastapi final tanca z gwiazdami"


21:53 Już przedostatnia walka wieczoru - Dawid ''Cygan'' Kostecki zmierzy się z Grzegorzem Soszyńskim. Obserwacji muzyczno - modowych ciąg dalszy - Soszyński na ring wszedł w rytmie disco i w obcisłym bezrękawniku. Kostecki przy hip hopie. Jeden remis już dziś wytypowaliśmy, czyżby nadszedł czas na kolejny?

Kostecki deklarował przed walką, że zje swojego przeciwnika i wypluje jego buty. Rozumiemy dlaczego.


21:50 Sami jesteśmy zaskoczeni, że jeszcze nie powiedzieliśmy ani słowa o najlepszym dowcipie wieczoru, czyli konferansjerce Krzysztofa Ibisza. Naszym zdaniem zamiast stać sztywno i zapowiadać powinien pokazać, że boks jest mu bliski i tak jak w najgłupszej reklamie, w której wziął udział powinien udawać, że boksuje. A potem mógłby udawać, że gotuje - byłoby to tak samo na miejscu jak jego konferansjerka.


21:47 Polsat zajrzał do szatni obu zawodników. Jeśli ktoś jest ciekawy co się tam dzieje, to mamy odpowiedź. Nic. Adamek siedzi i się koncentruje. Gołota chodzi i się koncentruje. Koncentrowanie się nie jest specjalnie widowiskowe. Obaj zawodnicy zostali poproszeni o ewentualne ostatnie słowo przed walką i obaj tylko pokręcili głowami.

Chociaż gdyby ktoś nas spytał, który wygląda groźniej, to odpowiedź brzmi: Gołota. Wyglądał trochę jak przechadzający się po klatce tygrys.


21:43 Wiele osób podkreśla, że Gołota jest większy, cięższy i ogólnie bardziej gołotowy. Czy warunki fizyczne w boksie naprawdę tyle dają (gdzie pod tyle kryje się ''zywcięstwo'')? To już kiedyś przeanalizowaliśmy.


21:38 Polsat postanowił zrobić chwilę przerwy na (zaskoczenie) reklamy. W takim razie my też robimy chwilę przerwy i spojrzymi oczami korespondenta GW na trybuny.
Polska idzie w ślady takich krajów jak Anglia czy USA, gdzie najlepsze miejsca na galach bokserskich od lat zajmowane są przez osoby z półświatka, różnych gangsterów i niby-gangsterów. Według krążących po Łodzi informacji, przed sobotnią walką Gołota - Adamek w Łodzi przynajmniej 50 biletów na najlepsze miejsca zostało wykupionych przez ludzi w przeszłości powiązanych ze słynną łódzką "Ośmiornicą".

Więcej spostrzeżeń z trybun tutaj.


21:34 Na temat walki wypowiadali się już między innymi Zbigniew Boniek, Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Ryszard Czarnecki, Władysław Frasyniuk, Olaf Lubaszenko oraz Liroy. Jeśli krążący po gali reporterzy wypatrzą gdzieś jeszcze Michela Platiniego, Rihannę i wąsy Toma Sellecka, które z równą swadą co polscy celebryci wypowiedzą się na temat szans każdego z bokserów, możemy nie wytrzymać relacjonowania.


21:28 Borys Szyc też jest za Adamkiem, ponieważ "jest bliżej jego postury". Na szczęście możemy to zostawić i oddać głos zwolennikom Gołoty, którzy się uaktywnili. Daniel:
Wygra Endrju. Waży najwięcej w karierze, ale podczas ważenie jego brzuch nie miał grama tłuszczu. Wygląda imponująco, kondycja na pewno nie zawiedzie.


pajo-byk:
Wg mnie Andrew pokona Adamka. GOLOTA jest nieprzewidywalny i mysle ze tym razem to on sie rzuci od pierwszego gongu i przedrze sie przez garde adamka. Andrew come in...

Jeśli chodzi o przewidywania Daniela - coś może być na rzeczy. Trener Gołoty twierdzi, że dziś zobaczymy najlepszego Gołotę w karierze.


21:20 Kiedy mobilizowaliśmy kibiców Gołoty, to nie do końca o to nam chodziło. badys87:
Gołota mówi, że wygra, więc na pewno tak będzie. To samo mówił przed walkami z Lewisem, Taysonem, Bellem, Ruizem, Brewsterem, które przegrywał, ale to nie ma znaczenia ... Przecież tamte walki przegrywał, bo miał (jak sam Endrju mówi)"pecha": Tyson był naćpany, Lewis za szybki i za mocno bił,w walce z Brewster Gołota miał za duże buty, a w walkach z Bellem i Ruizem go oszukano. Dzisiaj Endrju powinien wygrać i wygra na pewno ... a jak nie to po walce dowiemy się, że ring był za śliski.


21:17 Jednak się dowiedzieliśmy. W walce Jonak - Cendrowski remis. Żaden nie wygląda na jakiegoś strasznie szczęśliwego.

Jak do tej pory skończyły się walki:
Krzysztof Szot - Łukasz Maciec. Szot wygrał na punkty.
Maciej Zegan - Krzysztof Cieślak. Cieślak na punkty .
Mateusz Masternak - Łukasz Janik. Masternak przez techniczny nokaut w piątej rundzie.


21:13 Koniec walki Jonak - Cendrowski. Nie wiemy, kto wygrał, ręce w górę podnieśli obaj bokserzy. Nie mamy też pewności, czy się dowiemy, biorąc pod uwagę, że od razu wjechały reklamy.


21:10 Kolejne przewidywania i znów za Adamkiem. Wojtek:
Obawiam sie ze Andrzej zostanie upokorzony w tej walce. On naprawde sie strasznie zestarzal od walki z Ruizem i Byrdem, a przeciez juz wtedy jego szybkosc, a raczej jej brak, byly uderzajace.

Lisu:
Adamek Gołotę. Śliski ring, wielka góra mięcha (albo spaghetti) Gołocie nie pomoże. Chociaż w tej kategorii szybkość ma mniejsze niż siła znaczenie - kto wie. A Don King będzie też?

Fani Gołoty, co z Wami?


21:07 Rozpoczyna się siódma runda. Cendrowski walczy już tylko lewą ręką. Albo chce się dorobić przydomku "Jednoręki bandyta", albo się z kimś założył, albo coś mu się stało. Najprawdopodobnie jednak to ostatnie, chyba, że założył się z kimś też, że będzie klinczował.


21:06 Są już pierwsze ''kostyryzmy'' - podobno Jonak spina się jak agrafka i wali tak, jakby chciał zabić muchę młotem pneumatycznym. No cóż, zgadzamy się.


21:04 Ciągle jesteśmy niezdrowo zafascyniowani reklamami, które bokserzy mają na plecach. Z tego co pamiętamy kiedyś sponsorzy proponowali przeciwnikom Tysona reklamy na podeszwach, tak byli pewni tego, że rywale Bestii padną na deski. Było to w czasach, kiedy Żelazny Mike był faktycznie groźniejszy niż rakieta ziemia - powietrze, Andrzej Gołota nie był jeszcze Wielką Nadzieją Białych, a Tomek Adamek był mniej więcej tak znany jak lekarstwo na raka.


21:00 Do Godziny Zero już tylko 120 minut. Do momentu zamknięcia się urn w walce o Playstation 3 (patrz wpis z 20.01) również.

Niekiedy oglądanie walki może doprowadzić do dylematu rodem z greckiej tragedii. Kelrik:
Trzymam kciuki za Tomka, bo ma charakter do boksu w przeciwieństwie do Gołoty. To pierwsza walka w której będę źle życzył Andrzejowi, wcale się nie zdziwię jak po tych wielu nieprzespanych nocach znowu mnie rozczaruje tym razem wygrywając...


20:58 Istnieje niebezpieczeństwo, że w dzisiejszej walce największym wygranym będzie ring:
Może się jednak okazać, że pięściarze nie będą mieli równych szans. Larry Hazzard, komisarz IBF, poważnie obawia się o pokrywę ringu, która jego zdaniem jest śliska. To poważny problem dla bardziej ruchliwego i szybszego Tomasza Adamka.

Więcej o tym, jak Tag Team Gołota-ring może pokonać Adamka tutaj.

Jeśli chodzi o przewidywania, to dostrzegamy coraz silniejsze lobby proadamkowe. Należą do niego między innymi drtm:
Zdecydowanie Adamek Gołotę. Gołota zawsze jest pewny siebie i przegrywa, a fighter musi zachować pokorę i skupienie oraz słuchać co mówi trener w trakcie walki.

Oraz Artur:
Adamek przy Gołocie pewnie będzie wyglądał jak Stallone przy Hulku Hoganie w Rockym, oddałbym wszystko gdybym mógł obejrzeć Górala wyrzucającego Andrew z ringu.


20:53 Jak twierdzi komentator, Jonak z Cendrowskim na razie się badają. Jeśli tak, to musimy przyznać, że są to badania dość inwazyjne i brutalne. Miejmy nadzieję, że żaden nie postanowi na rywalu przeprowadzić operacji.

Tymczasem w hali pojawił się już Andrzej Gołota. Czyli wiemy przynajmniej, że nie szuka już Artura Szpilki.


20:50 A propos muzyki i boksu - rzadko kiedy udanie idą ze sobą w parze. Tomaszowi Adamkowi zdarzało się na przykład wychodzić przy tymJak to słyszymy to mamy ochotę kibicować Gołocie.


20:43 Rozpoczęła się walka. Tymczasem kolejne przewidywania. Krzysiek:
Gołota mistrz liczony na sekundy, Adamek zmiecie go w 2 rundy.. Tak naprawdę to myślę że będzie odwrotnie ;) Adamek jeszcze nie jest gotowyna taką kategorię wagową.

I Marcin:
Ja tam stawiam na Adamka bije sie z głową myśli co robi . Gołota zawsze kojarzy mi sie z mięśniakiem ale zwinny Tomek powinien pokazać mu na co go stać . Coś mi se wydaje że walka nie będzie trwała długo.


20:41 Za moment Damian Jonak będzie walczył z Mariuszem Cendrowskim. Bokserzy wyszli już na ring, tym razem jednak nie potrafimy ocenić, kto powinien wygrać. Teoretycznie powinien przegrać Jonak, bo wyszedł przy hip hopie. Ale teoretycznie powinien też przegrać Cendrowski, który wyszedł przy Lady Pank. Możliwe, że zawodnicy zderzą się głowami i obaj stracą przytomność.


20:36 Jeśli chcecie zapoznać się z czymś, co wprowadzone w życie zwali was z nóg skuteczniej niż dobrze wymierzony prawy prosty, nasi koledzy z Widelca przygotowali na walkę alko-grę.

A jeśli chcecie pooglądać sobie coś innego niż reklamy - tutaj wszystko, co warto obejrzeć przed walką. Profanum i sacrum w jednym (Tomasz Adamek pod portretem papieża), a także natura i kultura w jednym (Andrzej Gołota na jednej kanapie z Jerzym Pilchem).


20:30 Walki komentuje Andrzej Kostyra, znany w niektórych kręgach jako ''Paganini mikrofonu''. Jest to więc znakomita okazja, by przyjrzeć się dlaczego. Oto nasze ulubione kostyryzmy (tak, z określenia ''kostyryzmy'' jesteśmy naprawdę dumni).
- Jego obrona smierdzi jak dworcowa knajpa (o Briggsie w walce z Adamkiem)
- Whitaker jest wolny jak reczne liczenie w czasach komputerow (o Whitakerze w walce z Briggsem)
- Ma mniej wiecej takie szanse jak kropla rosy w piekle (o Whitakerze w walce z Briggsem)
- Ma wzrok mętny jak dwudniowe piwo (o Moralesie w drugeij walce z Paquiao)
- Byrdowi trener potrzebny jest mnie więcej tak, jak Einsteinowi nauczyciel matematyki (Byrd- Kliczko)
- Walujew technicznie jest slaby jak szpadel ze zlamanym czlonkiem (Walujew - Barett)
- Ma ręce szybkie jak złodziej kieszonkowy w warszawskim metrze (Adamek-Dawson)
- Bates to puszka soku pomidorowego do znokautowania (Bates- Gołota)


20:25 Przemotlen:
Panowie tytuł wieszcza roku roku należy się Masternakowi, bo "Nie ma Kozaka nad Masternaka" wymyślił sam Mateusz.Ale pana Jurka nie skreślam, być może będzie w stanie jeszcze zabłysnąć.

Szczerze mówiąc, tego się właśnie obawialiśmy. Ale za tę "Knajpę morderców" mu wybaczamy.


20:21 Mamy pierwsze przewidywania. nash1:
Chyba jednak Adamek Gołotę. Jednak bardziej niż to kto kogo zastanawiam się ilu telewidzów padnie przed tą walką, bo jak na razie to gala wygląda tak: 3 minuty REKLAMA 3 minuty REKLAMA 3 minuty REKLAMA ..... 3 minuty REKLAMA może ktoś z nudy policzy ile jeszcze ich będzie

Jeśli ktoś oglądał chociażby Super Bowl, to wie, że całe trzy minuty walki ciurkiem, to jest zupełnie niezły wynik. Po prostu Polsat goni światowe wzorce.


20:15 Dopiero 15 minut relacji za nami, a tytuł wieszcza dnia już musimy przyznać Jerzemu Mieleckiemu za poemat "Nie ma kozaka na Masternaka".


20:13 Zwycięstwo Masternaka ma tę zaletę, że znów możemy posłuchać "Knajpy morderców". Posłuchajmy w takim razie:20:11 Sędzia kończy mecz. Janik wygląda na zaskoczonego. Masternak wygrywa tym samym przez techniczny nokaut.


20:10 O, koniec walki. Najwyraźniej przewaga Janika w 4. rundzie nie była aż tak duża, skoro Masternak miał dość siły, żeby się odwinąć. Janik znów na deskach.


20:07 Po pięciu rundach walki Janik - Masternak Janik odzyskał inicjatywę i jak twierdzą eksperci wygrał 4 rundę. Jak bardzo należy się interesować tą walką pokazał sam Polsat, który wysłał ją do okienka wielkości znaczka pocztowego i zaczął pokazywać wywiad z Cezarym Pazurą.


20:02 Masternak wygrywa nie tylko piosenką. W pierwszej rundzie ni stąd ni zowąd potężnym prawym sierpowym posłał Janika na deski. Nie to, żebyśmy się znali, ale eksperci twierdzą, że to taki bokserski odpowiednik obecności Beckenbauera. Czyli pewne zaskoczenie.


20:01 UWAGA! KONKURS! Żeby emocje związane z rywalizacją nie dotyczyły wyłącznie pięściarzy, ale także czytelników relacji - mamy konkurs, w którym główną nagrodą jest konsola Playstation 3 (wersja slim) oraz gra Fight Night Round 4 ufundowana przez EA Sports.

Co zrobić, żeby wygrać? To proste. Trzeba napisać do nas mejla na adres walkastulecia@g.pl. W mejlu trzeba opisać jedną rundę walki Gołota - Adamek. Może być pierwsza, może być ostatnia, może być dowolnie umiejscowiona pomiędzy tymi skrajnościami. Co się wydarzy? Jak się wydarzy? Jakie niespodziewane wydarzenia będą temu towarzyszyć? Wygrywają odpowiedzi najbardziej z czuba, cokolwiek by to nie miało oznaczać. Odpowiedzi kończymy przyjmować o 23.00 (lub w momencie wyjścia Gołoty i Adamka na ring, jeśli z jakichś powodów zdarzyłoby się to przed 23.00). Czas start, powodzenia.


20:00 Zaczynamy w momencie, kiedy trwa walka Mateusza Masternaka z Łukaszem Janikiem. Nie wiemy, który z nich wygra i nieszczególnie nas to zajmuje biorąc pod uwagę, jakie jest danie główne dzisiejszej gali, ale gdyby walka była na piosenki, przy których pięściarze wychodzą na ring - zdecydowanie wygrałby Masternak. Nie rozpoznaliśmy, przy jakiej piosence wychodził Janik, ale był to standardowy polski hip hop, czyli zestaw obowiązkowy nr 1. Masternak podszedł do sprawy z fantazją i wyszedł przy "Knajpie morderców" Kultu. Ciekawe, czy na ringu zwycięży fantazja, czy może jednak pięści. Witamy i zapraszamy do zabicia z nami czasu do godziny 23.00, kiedy ostatecznie przekonamy się, kto jest królem polskiego boksu.


Z czuba.pl on Facebook


Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX