Club Brugge kontra Legia Warszawa, czyli Liga Europy Z Czuba i na żywo

• czwartek, 05 listopada 2015
  • KONIEC

"Trzeba wyciągać pozytywy, ale tych pozytywów po tym meczu za dużo nie możemy wyciągnąć" - podsumował Marcin Żewłakow i właściwie niewiele więcej mamy do dodania. Nie jest tak, że Legia grała zupełny piach, niestety, niegranie zupełnego piachu nie wystarcza do wygrania meczu w Lidze Europejskiej. W melancholijnych nastrojach żegnamy się, ale nie traćcie nadziei! Legia ma jeszcze szansę na awans! I wiecie kto jeszcze ma szansę? Club Brugge Lech Poznań, na którego mecz zapraszamy tutaj, już za chwilę.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Jeszcze rzut wolny dla Legii. Wrzutka w pole karne, obrońcy wybijają prosto pod nogi Lewczuka, który uderza. Obrońcy spokojnie blokują, a zaraz potem sędzia kończy mecz. Legia przegrywa w Brugii 0:1, ale nie traci jeszcze szans na wyjście z grupy.

• 90. min. + 2

Ależ okazja dla Legii! Dośrodkowanie Kucharczyka na piąty metr, obrońcy nie są w stanie wybić piłki, Prijović nie sięga, ale piłka spada prosto pod nogi Triczkowskiego. Ten ma do bramki jakieś pięć metrów, do najbliższego obrońcy też z pięć metrów. Uderza więc pięć metrów nad bramką.

• 90. min. + 1

Wrzutka Triczkowskiego z lewego skrzydła, Vranjes wpada w pole karne, przeskakuje obrońcę, ale nie potrafi uderzyć na bramkę Bruzzese.

• 90. min.

Ostatnia zmiana w Brugge. Schodzi Vazquez, wchodzi Vanaken.

• 88. min.

Guilherme wpada między dwóch rywali, ogrywa ich, ale nie jest w stanie dobrze podać do Triczkowskiego. Obrońcy Brugge przejmują piłkę, a potem nie wyprowadzają błyskawicznej kontry. W ogóle niczego nie wyprowadzają i z całą pewnością nie robią tego błyskawicznie.

• 86. min.

Lewczuk dośrodkowuje z prawego skrzydła, Prijović skacze do piłki, ale obrońcy wyprzedzają go i wybijają piłkę. I tu na wszelki wypadek zaznaczymy: prosimy nie regulować odbiorników relacji. Naprawdę głównym nacierającym w Legii jest od kilku minut Igor Lewczuk. Chwilę później dośrodkowuje Kucharczyk, ale też pod nogi obrońców.

• 84. min.

Legia znowu kombinowała pod polem karnym Brugii, aż Vranjesowi się znudziło i jak nie huknął! Buuu..., ale bez mmm po piłka poszybowała ze świsten hen...! Wysoko!

• 83. min.

Ładna akcja Legii, Lewczuk biegnie w pole karne, dostaje podanie od Guilherme, ale nie potrafi opanować piłki, szczególnie, że obrońcy strasznie mu w tym przeszkadzają. A zaraz potem Guilherme fauluje Mbombo i dostaje żółtą kartkę.

• 81. min.

Legia postanowiła spróbować prastarej metody na aferę i ostrzeliwuje teraz pole karne gospodarzy, co nam się podoba, bo przynajmniej coś się dzieje. Metoda przyniosła wymierny rezultat w postaci wrzutki z autu, a tymczasem w Brugii mamy kolejną zmianę - schodzi Diaby, wchodzi Bolingoli Mbombo.

• 79. min.

Uffff! Świetna akcja rywali. Obrońcy Legii wybijają, natychmiastowe przejęcie i wrzutka z prawego skrzydła. Diaby z narożnika pola karnego zgrywa do środka, Vazquez dopada do piłki i natychmiast uderza. Na szczęście obok bramki, bo Legia nawet by nie wiedziała, co ją trafiło.

• 78. min.

Najpierw bardzo ładna wymiana piłek w polu karnym, a potem bardzo głupie nieprzecięcie podania - wszystko to w wykonaniu gospodarzy, więc się nie martwimy, chociaż martwimy się tym, że tak łatwo wchodzą oni w ogóle w pole karne Legii. No nic, będzie jeszcze rzut wolny dla gospodarzy, idealnie głowę przykłada Vossom, ale Kuciak jest na posterunku, wyskakuje i broni.

• 74. min.

Pierwsza zmiana w Brugge. Schodzi Leandro Pereira, który zdaniem Marcina Żewłakowa "oscylował pod polem karnym Legii". W jego miejsce wchodzi Vossen. Nie wiemy, czy również zajmie się oscylacją.

• 73. min.

Była szansa na to, żeby wyrównać, ale widzieliśmy tylko obity słupek, bo realizator spóźnił się z realizacją, a teraz nie ma czasu na powtórki, bo już strzela Vasquez. Dobra, jest powtórka, szanse mieli Trickovski i Vasquez, ale nic z tego nie wyszło, poza chwilowym ożywieniem w naszym układzie krążenia.

• 72. min.

Ładna akcja Legii. Lewczuk rozpędza się na prawym skrzydle, dostaje piłkę i dośrodkowuje na piąty metr. Kucharczyk goni za piłką, ale Mechele go wyprzedza i wybija. Jeszcze jedna wrzutka, ale po raz kolejny obrońcy wybijają. Chwilę później Guilherme rozpędza się, ale De Bock bezlitośnie go fauluje. Sędzia pokazuje Belgowi żółtą kartkę.

• 70. min.

Nieporozumienie Gedoza z Diabym daje Legii szansę na kontrę, po której dociera ona pod pole karne Belgów, gdzie wrzuca z autu, ale nie ma strzału, po gmatwaninie i plątaninie nóg - wybicie gospodarzy, ale znów pod nogi legionistów, którzy szybko jednak tracą - Diaby rusza z rekontrą - ale i szybko odzyskują - to dzielny Rzeźniczak.

• 68. min.

Vazquez zbiega z lewego skrzydła, Duda próbuje go blokować, ale nie potrafi zabrać mu piłki. W końcu zabiera ją Claudemiro, który uderza zza pola karnego. Prosto w nogę Rzeźniczaka. Rywale mają jeszcze rzut rożny, Vazquez dośrodkowuje, ale po uderzeniu piłka leci daleko od bramki Kuciaka.

• 67. min.

Gedoz wdzięcznie nadziewa się na Lewczuka, rzut wolny dla Brugge, na szczęście po tej akcji Lewczuk wkracza już zupełnie przepisowo, a jednak nieustępliwie. A na boisku pojawia się Michał Kucharczyk, zmieniając Bartosza Bereszyńskiego.

• 66. min.

Ładne rozegranie Bereszyńskiego z Prijoviciem, który odgrywa obrońcy Legii. Ten wpada w pole karne, ale daje się przepchnąć obrońcy. Zaraz potem Guilherme ładnie podaje, Prijović przyjmuje piłkę w polu karnym i natychmiast uderza. Bruzzese spokojnie łapie lecącą prosto w niego piłkę.

• 64. min.

Posiadanie Legii płynnie przeszło w posiadanie Brugii, a atak Brugii płynnie przeszedł w ręce Kuciaka. Teraz na skrzydle szaleje Lewczuk, podaje do

Guilherme, ten w pole karne, gdzie nie sięga Duda. Szkoda.

• 62. min.

Kolejna zmiana w Legii, schodzi Jodłowiec, wchodzi Guilherme.

• 61. min.

Strata Legii w środku pola, a potem desperacka, heroiczna obrona w wykonaniu Brzyskiego, potem strata Gedoza i Legia straszliwie spanikowana posiadaniem piłki. Więc kolejna strata, próba kontry Brugge, ale powraca Lewczuk. Legia zachowuje się trochę jak pies ogrodnika - sama nie zaatakuje, ale i drugiemu nie da, co nie byłoby taką złą strategią, gdyby nie przegrywała 0:1.

• 58. min.

Rzut rożny dla Legii. Duda dośrodkowuje, a Vranjes po raz nie wiemy już który w tym meczu skacze tak, żeby minąć się z piłką o centymetry. Naprawdę, precyzja jego niecelnych skoków do piłki jest dziś imponująca. A chwilę później zmiana w Legii: schodzi Saganowski, wchodzi Prijović.

• 56. min.

Brugia zabrała się do atakowania, ale już jakby bez presji, więc Legia pospieszyła z kontrą, która wyglądala całkiem obiecująco, dopóki Trickowvskiego nie zniosło na lewo, gdzie został odcięty na skrzydle niczym zbaraska twierdza, ale w roli Skrzetuskiego wystąpił rzut z autu, możemy więc jeszcze zaatakować, niezbyt skutecznie, ale na miarę rzutu rożnego.

• 52. min.

Kuciak w końcu się podnosi i wraca do gry. Rzut rożny dla rywali, Vazquez dośrodkowuje, Denswil uderza głową z kilku metrów... Kuciak natychmiast się rzuca. Nie sięga, ale piłka odbija się od słupka. Rzucając się Kuciak nie wyglądał jak piłkarz, który jeszcze chwilę wcześniej miał zejść z boiska.

• 49. min.

Znakomite podanie Igora Lewczuka do Leandro Pereiry, niestety, zawodnik Brugge nie ogarnął się w tym dobrodziejstwie, Kuciak wyszedł mu na przeciw ofiarując swoje kolano w słusznej sprawie, Leandro kopnął ze złości w słupek, a Kuciaka opatrują teraz medycy. Arkadiusz Malarz przebiera się w spodenki.

• 48. min.

Rzut rożny dla Legii. Brzyski dośrodkowuje idealnie między Jodłowca i Vranjesa, prosto na głowę obrońcy rywali. Serio, Beckham byłby dumny z takiej precyzji dośrodkowania.

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Wydawało się, że mecz rozstrzygnie to, która z drużyn nie będzie chciała bardziej. Teraz jednak może się okazać, że rozstrzygnie go to, czyj kapitan będzie w stanie utrzymać pion. Napisalibyśmy, że rywale mieli jedną groźną akcję, ale prawda jest taka, że nie mieliby nawet tej jednej, gdyby obrońcy Legii nie zmienili jej w groźną. I jak na razie wygląda na to, że jeśli obrońcy Brugge się nie zrewanżują, to o okazję do wyrównania będzie naprawdę ciężko.

• 45. min.

Club Brugge życzliwie udziela Legii lekcji na temat "jak posiadać piłkę dłużej niż trzy podania", a litościwy sędzia kończy pierwszą połowę.

• 45. min.

Duda podaje Brzyskiemu na dobieg. Czyli nieuczciwie. Zaraz potem Legia ma kolejną akcję, ale po ładnym podaniu w pole karne zgranie przed bramkę leci prosto pod nogi obrońców. Jeszcze przecięte podanie, jeszcze raz piłka leci w pole karne Brugge, ale Saganowski jej nie sięga. Czy właściwie - sięga zamiast za nią pobiec.

• 43. min.

Legia widowiskowo traci piłkę pod swoim polem karnym, a Marcin Żewłakow słusznie zauważa, że legioniści mają problem "z trzecim podaniem". Z trzecim. To znaczy, że nie potrafią wymienić trzech celnych podań. Zostawiamy Was z tą informacją, szczesliwie Vasquez wyjechał z piłką za linię końcową.

• 41. min.

Najpierw dośrodkowanie Dudy zostaje zablokowane, zaraz potem dośrodkowanie Bereszyńskiego zostaje zablokowane zanim jeszcze dało się je nazwać dośrodkowaniem. Rzut rożny dla Legii, Brzyski wrzuca na bliższy słupek, ale Pazdan przepycha się z Simonsem. Sędzia przerywa grę.

• 38. min.

Był to zaiste klops. Kuciak zaczynał od bramki, legioniści wymienili kilka niemrawych podań i poszła kontra, Rzeźniczak się przewrócił, Diaby podał do Meuniera, Meunier minął Jodłowca, strzelił za Kuciaka, który wychodził z bramki i, jak to się ładnie mówi, otworzył wynik spotkania.

• GOOOOOOL

38. min.

1:0! Meunier!

• 36. min.

Bardzo groźnie w polu karnym Legii. Rzeźniczak przy próbie wybicia nie trafia w piłkę, Diaby próbuje ją zabrać, ale wpada na obrońcę Legii i się przewraca. Czy Rzeźniczak mu w tym aby nie pomógł - nie wiemy. Całe szczęście, że zdaniem sędziego nie pomógł, choć Diaby dość długo jeszcze domagał się karnego.

• 34. min.

"Wszystko takie trochę niemrawe", mówi Marcin Żewłakow pogodnie melancholijnym tonem, a my z pogodną rezygnacją oglądamy kolejna wrzutkę z autu. O, teraz dobra wrzutka Bryzskiego, ale raz, że Trickovski się przewrócił, a dwa, że był na spalonym.

• 33. min.

Ładne podanie w pole karne Brugii, Saganowski świetnie przyjmuje piłkę, ale zaraz potem wszystko to marnuje beznadziejnym podaniem do Triczkowskiego. Czy, precyzyjniej, podaniem do obrońcy wcale-nie-stojącego-tak-blisko-Triczkowskiego.

• 31. min.

Aaaaaj! Obiecująco wyglądała ta kontra Legii, ładny rajd Dudy, dobre dośrodkowanie Brzyskiego, ale Marek Saganowski uznał, że jemu wystarcza już tylko dostawiać nogę, ruszanie się jest dla słabych. Akcję wieńczy nieudany rzut rożny.

• 30. min.

Groźnie pod bramką Kuciaka. Prostopadłe podanie za plecy wysuniętych obrońców Legii, Felipe Gedoz pędzi za piłką, dopada do niej, ale na szczęście ruszył za szybko. Spalony!

• 28. min.

"Trudno powiedzieć, ze obie drużyny grają o być, albo nie być w Lidze Europejskiej", powiedział Marcin Żewłakow, nam zaś łatwo powiedzieć, ze obie wyglądają, jakby grały i to z dużą determinacją, o "nie być". Brugia się trochę łamie bo Gedoz strzela na bramkę Kuciaka.

• 28. min.

Saganowski (niepotrzebnie) wycina w środku pola Claudemira. Sędzia pokazuje napastnikowi Legii żółtą kartkę.

• 25. min.

Rzut rożny dla gospodarzy, ale niegroźny. Duda przejmuje piłkę, ale długo z nią nie zabawia, bo zostaje sfaulowany. Ale Legia postanawia wykorzystać falę wznoszącą i pędzi e kierunku pola karnego, co nagrodzone zostaje rzutem rożnym. Bardzo ładne dośrodkowanie Brzyskiego, szkoda tylko, że Vranjes lepiej nie uderzył.

• 22. min.

Dalekie podanie w pole karne Legii, ale Kuciak jeszcze nie zasnął, wyszedł z bramki i złapał piłkę. To może się wydawać mniejszym wyczynem, niż było w rzeczywistości. My na przykład coraz poważniej rozważamy drzemkę.

• 21. min.

Gospodarze postanowili pokazać, jak się przyspiesza, ruszyli ławą, Legia postanowiła kurtuazyjnie przeszkodzić, ale tylko trochę, gospodarze znów przyspieszyli, a Vasquez zakończył wszystko strzałem z dystansu. Emocje jak na rybach (zawsze chcieliśmy to napisać).

• 19. min.

Ładne rozegranie Legii, ale Saganowski nie zorientował się, co Brzyski planuje. A ten planował zgranie głową na wolne pole do wbiegającego napastnika. Napastnik jednak nie wbiegł.

• 16. min.

Zła wiadomość jest taka, że głównie Brugge posiada piłkę, dobra (albo jeszcze gorsza), że robi to nudno i niezbyt udolnie. Trzecia wiadomość jest taka, że jak już posiada ją (piłkę) Legia, to też nie narzeka na nadmiar pomysłów, co z nią robić. Podpowiadamy - kino, kawiarnia, spacer? Najlepiej w pole karne? O właśnie tak, jak teraz. Rzut rożny dla Legii... wprost na głowę Leandro.

• 14. min.

Świetne rozegranie Brugge, miękka wrzutka za plecy obrońców Legii, na szczęście Diaby najpierw źle przyjął piłkę, a potem się na niej przewrócił. Ale kiedy jeszcze nie było wiadomo, że zachowa się jak fajtłapa - było naprawdę groźnie.

• 12. min.

Legioniści wywalczyli rzut rożny - tak blisko bramki jeszcze w tym meczu nie byli. Brzyski dogrywa w pole karne, Jodłowiec się trochę wtrynia, w efekcie piłka ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• 10. min.

Legia posyła kolejną wrzutkę w pole karne rywali, zaraz potem broni się przed szybką kontrą (skutecznie), aż w końcu próbuje kolejnej wrzutki, do której jednak nie dochodzi, bo Bereszyński uznał, że był faulowany. Sędzia uznał, że nie był. Kolejny atak Brugge, przerzuceni na lewe skrzydło, na szczęście Diaby uderza jakby sam nie wiedział, czy chce trafić w bramkę, czy może jednak w narożną chorągiewkę.

• 8. min.

Ajjj! Było groźnie - dobre dośrodkowanie do Pereiry, którego nie upilnował Rzeźniczak, i tylko indolencja strzelecka Brazylijczyka ratuje bramkę stołecznej jedenastki. (Powiesz, że to indolencja strzelecka, a może on chciał uczcić pamięć Piotra Włodarczyka)

• 7. min.

Wrzutka w pole karne Brugii, ale Duda fauluje Simonsa. A przynajmniej tak uważa sędzia. Rywale odgryzają się serią podań, po których prawie dochodzą do linii środkowej.

• 5. min.

Dobra wróżba jest taka, że Club Brugge wygląda trochę jak Inter Mediolan, a Inter Mediolan nie sięga Legii do kolan, co wie każde dziecko, gorzej, że może nie wiedzą tego zawodnicy Club Brugge, który własnie śmiało sobie poczęli (poczynili?) w legijnym polu karnym - strzelał Meunier, za to blokował go Pazdan.

• 2. min.

Legia zaczęła od spokojnego rozgrywania piłki przed swoim polem karnym a skończyła na rozgrywaniu piłki przed polem karnym rywali. Jedno i drugie skończyło się podobnie - nieudanym podaniem i stratą piłki.

• 1. min.

Gramy.

• Jeśli uznaliście, że niesłusznie zwolniono Henninga Berga i strajkujecie, jeśli uważacie, że Stanisław Czerczesow to nie jest wymarzony trener i postanowiliście nie patrzeć, jeśli w końcu macie coś lepszego do roboty i nie zamierzacie oglądać... Wciąż możecie śledzić wydarzenia na telefonie dzięki darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• WTEM! Legia będzie musiała sobie dziś radzić bez Nemanji Nikolicia, który nie znalazł się w kadrze meczowej. A nie znalazł się w niej z powodu infekcji. W miejsce Węgra zagra Marek Saganowski, który będzie mógł pokazać, że "już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj". W ogóle, w porównaniu z meczem z Lechią Gdańsk trener Stanisław Czerczesow dokonał czterech zmian w składzie - oprócz Saganowskiego zagrają dziś także Bartosz Bereszyński, Stojan Vranjes i Iwan Triczkowski, którzy zastąpili Łukasza Brozia, Guilherme i Michała Kucharczyka

Club Brugge - Legia. Nemanja Nikolić poza kadrą wicemistrzów Polski!

Najskuteczniejszy napastnik Legii Warszawa nie znalazł się w kadrze meczowej wicemistrzów Polski na mecz z Club Brugge w czwartej kolejce Ligi Europy. Jego miejsce w składzie zajmie Marek Saganowski.