Szkocja - Polska, czyli walka o Euro 2016 Z Czuba i na żywo

• czwartek, 08 października 2015
  • KONIEC

Jeśli pierwsza połowa miała kompozycję klasyczną i symetryczną - bramka z początku, bramka na koniec, to druga posiadła urok chaosu, szaleństwa, kopaniny i niesforności. Polacy, którym granie lepiej znudziło się jakoś jeszcze przed połową drugiej połowy stracili zasłużenie bramkę, a potem nieporadnie próbowali ją odzyskać, a potem - odzyskali ją (to znaczy wyrównali) w sposób naprawdę nieporadny, ale za to jaki piękny, jaki szalony! Oczywiście nic się przez to nie rozstrzyga, poza naszymi humorami na wieczór, bo zremisowanie w ostatniej minucie cieszy zawsze (choć nie tak, jak wygranie), Irlandia wygrała bowiem z Niemcami i szampany musimy odłożyć do niedzieli. No to dziękujemy za udział w tej wyczerpującej emocjonalnie relacji i zapraszamy na niedzielę!

• 90. min. + 4

Nawet Fabiański pobiegł pod pole karne Szkotów. Grosicki miękko dośrodkowuje z rzutu wolnego, żaden z zawodników nie sięga piłki, która trafia w słupek. Marshall rzuca się, ale nie sięga, piłka odbita od słupka leci mu za plecami i toczy się wzdłuż linii. Lewandowski dopada do niej i wślizgiem wpycha do bramki.

KONIEC MECZU, POLSKA REMISUJE ZE SZKOCJĄ!

• GOOOOOOL

90. min. + 4

2:2! LEWANDOWSKI!

• 90. min. + 3

Zamieszanie w polu karnym Szkotów, któzy wybijają piłkę pod samego Fabiańskiego, ale ot o ostatnia nadzieja, Glik faulowany, mamy rzut wolny!

Po wznowieniu z autu Wawrzyniak przepycha się z obrońcą na linii końcowej, dośrodkowuje, Grosicki jeszcze zgrywa piłkę głową. Prosto w ręce Marshalla.

• 90. min. + 1

Marshall z piłką w ramionach wygania kolegów jak najdalej, pod naszą bramkę. Ale Polacy odzyskują piłkę, ruszają, Mączyński do Lewandowskiego, ale szybszy jest Hutton.

Sędzia dolicza cztery minuty. Mamy aut z boku pola karnego Szkotów. Podanie przed pole karne do Krychowiaka, ten uderza, ale Marshall świetnie broni.

• 89. min.

Przerwa w meczu, bo na boisko wbiegł kibic, pragnący zdjęcia z Robertem Lewandowskim. Ale już gramy, Tomasz Hajto się niecierpliwi, że gramy przez tył, jak powinniśmy przez przód, ale z przodu są Szkoci i wypierają nas znów do tyłu.

• 87. min.

Polacy powoli rozgrywają, Piszczek ładnie ogrywa rywala i miękko dośrodkowuje w pole karne. Grosicki świetnie wbiega między obrońców, nabiega na piłkę, po czym musimy użyć starożytnych galijskich przekleństw. Grosicki podbiega pod piłkę, po czym głową uderza niemal pionowo w górę.

• 86. min.

Coraz ostrzej, coraz nerwowiej, coraz więcej rwanej, szarpanej gry i szarpania się za koszulki, w końcu Polacy uspokajają nieco siebie i grę, nawet do pewnej przesady, bo przez chwilę grają na stojąco, ale wreszcie akcja na skrzydło, Grosicki do Wawrzyniaka, Jodłowiec musi wycofywać, w ogóle wszyscy muszą się wycofywać, bardzo to smutne,

• 84. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Szkocji: za Forresta wchodzi Dorrans.

• 84. min.

Hutton pędzi z piłką, przy nim Lewandowski i Krychowiak, mocno sfrustrowany, do tego stopnia, że aż fauluje, Szkoci mają rzut wolny, ale wcześniej robią zmianę.

• 83. min.

Lewandowski schodzi na lewe skrzydło, podaje do Wawrzyniaka, który natychmiast oddaje w pole karne wbiegającemu Grosickiemu. Dośrodkowanie Polaka, ale Marshall łapie piłkę. A chwilę potem zmianę w reprezentacji Polski: schodzi Błaszczykowski, a wchodzi Olkowski,

• 81. min.

Taki trochę piłkarski pin-ball się nam zrobił, Marshall wybija daleko, po otrzymaniu dośrodkowania z daleka. Polacy podają sobie między obrońcami. Błaszczykowski, wiedząc, że za chwilę zejdzie, prześlicznie przeplata się piłką z Mączyńskim w polu karnym, ale wybijają to Szkoci.

• 79. min.

Grosicki wpadł w pole karne, wydawało się że kompletnie się zakałapućkał, a tymczasem to były tylko działania osłonowe. Nagle podaje do kompletnie niekrytego w polu karnym Szkotów Piszczka. Ale ten, wciąż nieatakowany, wali wysoko nad poprzeczką.

• 77. min.

Sędzia uznał, że Lewandowski faulował Ritchiego, więc Szkoci ze stojącej piłki, którą zamieniają we frunącą daleeeeko, aż pod nasze pole karne, ale tam znajduje juz ona opiekunów w białych koszulkach, Polacy biorą się do pracy, Szkoci stosują pressing, Wawrzyniak wygrywa z Ritchiem pojedynek o piłkę, ale za cenę coraz dalszego odrzucenia od bramki.

• 76. min.

A tymczasem sensacyjnie (i bardzo nie po naszej myśli) robi się w Dublinie. Po strzale Longa Irlandczycy prowadzą z Niemcami.

• 74. min.

Maloney kiwa Piszczka, mnożą się dośrodkowania szkockie, Fabiański podaje do Błaszczykowskiego, ten do Grosickiego, który pędzi do przodu tak długo, aż od tyłu nie wjeżdża w niego Fletcher.

• 71. min.

Ładnie wyglądała ta akcja Polaków, rozegranie Mączyńskiego z Błaszczykowskim, podanie do Piszczka, który odgrywa do zbiegającego do linii końcowej Mączyńskiego. Ale albo podanie było za mocne, albo boisko za krótkie, albo Mączyński za wolny. Dość powiedzieć, że pomocnik Wisły dośrodkował już zza linii końcowej. A chwilę później druga zmiana u Szkotów: za Darrena Fletchera wchodzi McArthur.

• 72. min.

Lewandowski do Jodłowca, ten do Piszczka, który jest blokowany - więc Błaszczykowski z rogu, a Marshall od bramki.

• 71. min.

Druga zmiana w reprezentacji Polski. Za Rybusa wchodzi Wawrzyniak.

• 70. min.

Pazdan podaje przy linii, Rybus odgrywa ładnie piętką, ale już przez linię, piłka dla Szkotów, którzy postanawiają ją poszanować, na szczęście nieortodoksyjnie i teraz to Rybus może wyrzucić sobie z autu. Wyrzuca pod nogi Szkotów, Richie podaje do Forresta, ten łatwo przestrzela przez Polaków, ale i przez bramkę, więc zacznie Fabiański.

• 69. min.

Zmiana w reprezentacji Szkocji. Wchodzi Maloney, schodzi Naismith.

• 68. min.

Hutton nie tylko faulował Lewandowskiego, ale wpadł tez na pomysł, że fajnie będzie się po nim przespacerować. Sędzia wpadł na pomysł, że żółta kartka wystarczy. Grosicki wpada na pomysł, że po rzucie wolnym nie musi dziać się nic groźnego.

• 66. min.

Błyskawiczna akcja Szkotów. Brown podaje na prawe skrzydło, piłka trafia do rozpędzonego Huttona, który dośrodkowuje. Steven Fletcher uderza głową, na szczęście Fabiański łapie piłkę. I natychmiast się odgryzamy, piłka trafia do Krzychowiaka, który uderza. Marshall również broni.

• 65. min.

"Druga połowa to więcej chaosu boiskowego" mówi Mateusz Borek i ma rację - Polacy nieby poprzebywali na połowie Szkotów, ale jedyne, co z tego wynikło, to kontra Szkotów.

• 63. min.

Zmiana w reprezentacji Polski. Za Milika wchodzi Jodłowiec.

• 62. min.

Przepiękna, klasyczna, wyspiarska kontra Szkotów, Ritchie do Fletchera, przy którym był Grosicki, a przed którym Glik, obaj nie bardzo przeszkadzający, Fabiański też raczej grzecznie, Szkoci prowadzą 2:1.

• GOOOOOOL

62. min.

2:1! Fletcher!

• 61. min.

Ładne rozegranie Mączyńskiego z Piszczkiem, podanie do Błaszczykowskiego, który dośrodkowuje. Za mocno, żaden z Polaków nie sięga piłki. A zaraz potem piłka leci w nasze pole karne. Na szczęście obrońcy wybijają.

• 59. min.

Polacy ostrzeliwują pole karne, ale zawsze znajdzie się jakiś Szkot, który występuje w roli bumeranga. Grosicki to miękko, to daleko - nic z tego. Z cicha pękł Szkoci odsuwają nas od swojej bramki, ale to nic, my sobie pogramy przez Fabiańskiego, przez obrońców, potem oddamy piłkę Szkotom, nie będziemy tacy, oni się tym zdziwią - ha, taki był nasz szczwany plan - w końcu jednak ogarną, a kiedy już będą w ogródku szesnastki, kiedy powitają się z gąską podania do Fletchera, Glik interweniuje i wyprowadzi kontrę.

• 56. min.

Polacy przejmują piłkę w środku boiska, podanie do Lewandowskiego, który natychmiast pada brutalnie ścięty przez Browna. Żółta kartka dla kapitana Szkotów, ale Lewandowski przez dłuższą chwilę się nie podnosi. A powtórki pokazują, że gdyby sędzia chciał pokazać Brownowi czerwoną kartkę, to też by się wybronił.

• 54. min.

Szkoci w polu karnym! Jak lisy w kurniku, małe lisy, które pustoszą winnice... Milik skacze razem z Fletcherem, wynik niekonkluzywny, ale sam wyskok Milika zmienił, szczęśliwie dla nas trajektorię lotu piłki. Niestety, sam Milik ucierpiał i teraz cierpi za linią boczną.

• 52. min.

Rybus z Grosickim ładnie rozgrywają na lewym skrzydle, ale wystarczył moment zawahania i rywale już wychodzą z kontrą. Na szczęście nawet bez ich zawahania Mączyński potrafił przerwać akcję. A chwilę później już nacieraliśmy na bramkę rywali, Milik wychodzi z Lewandowskim na całą gromadę obrońców, napastnik Ajaxu czeka aż nadciągną posiłki w postaci Błaszczykowskiego... Za długo, obrońca rzuca mu się pod nogi i wybija piłkę.

• 51. min.

Piszczek, Błaszczykowski, Lewandowski, jak za starych dobrych czasów, choć te teraz są nawet lepsze, Lewandowski chybia, Szkoci organizują sobie grę, Krychowiak im przeszkadza, i już Polacy konstruuja atak pozycyjny. Piszczek chciał pomknąć - i pomknął - lewą stroną, ale zderzył się ze Szkotem.

• 49. min.

Grosicki rozpędza się na lewym skrzydle, ogrywa rywala, ale ten wciąż naciska. Rozegranie, piłka trafia przed pole karne do Krychowiaka. Miękka wrzutka, ale obrońcy znów wybijają. Jeszcze przejmujemy piłkę, ale chyba jeszcze trochę potrwa, zanim wrócimy pod bramkę rywali.

• 48. min.

No to w sytuacjach na ojeaaacieeeniemagolaaa jest remis, bo teraz Szkoci nas oblegali i Fletcher minął sie ze słupkiem, o przysłowiowy włos.

• 47. min.

I już po 17 sekundach mogliśmy znów prowadzić. Kapitalne podanie Mączyńskiego, Milik dostaje piłkę na linii pola karnego i natychmiast uderza między obrońcami. Marshall rzuca się i odbija na rzut rożny. Grosicki dośrodkowuje, ale obrońcy wybijają piłkę.

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Pierwsza połowa miała konstrukcję wybitnie symetryczną - gole padały zaraz na początku i tuż przed końcem. Polacy grali odświeżająco dobrze, zdumiewająco przyjemnie dla oka, ale stwierdzili chyba, że prawdziwie dojrzałe (dojrzałość to słowo, którym upajali się komentatorzy) i wyrafinowane drużyny nie upajają się swoją przewagą, a drużyny pragnące prawdziwych wyzwań dają sobie nawet wbić gola do szatni. Bo tak będzie ciekawiej. No to zapraszamy na tę ciekawą drugą połowę.

• 45. min.

Forrest biegnie lewym skrzydłem, zbiega do środka, czeka aż Piszczek i Błaszczykowski podejdą do niego i wtedy podaje przed pole karne. Ritchie przyjmuje, odwraca się i uderza. Nieatakowany przez obrońców uderza mocno i celnie, Fabiański rzuca się, ale nie sięga. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

• GOOOOOOL

45. min.

KLOPS! Ritchie!

• 43. min.

Nie ma gola, co piszemy z zimnym spokojem, bo już nam się znudziły te wszystkie ajezusmarie - zachowujemy spokój i dojrzałość, niczym polska reprezentacja w tym meczu. No więc najpierw Błaszczykowski zablokowany, potem piłka wraca w pole karne, jest groźnie, ale broni Marshal.

• 43. min.

Wciąż trwa chwila oddechu. Chociaż ciężko się oddycha przez zaciśnięte z niepokoju gardło.

• 41. min.

Błaszczykowski w ataku, Hanley w obronie, jeszcze raz Błaszczykowski, mięciutko do Piszczka, Szkoci odzyskują piłkę i przygotowują natarcie, ale Polacy już przygotowali kontrnatarcie, zrywa się wrzawa, huczą gwizdy, walka w środku pola, wreszcie chwila oddechu po wyrzutce z aut.

• 40. min.

Straszne zamieszanie w naszym polu karnym. Wrzutka za wrzutką, piłka trafia do Forresta, który uderza. Obrońcy blokują. Pazdan źle wybija, jeszcze jedno uderzenie rywali, ale znów blokujemy. W końcu do piłki dopada Ritchie, uderza, ale obok bramki. Uffff!

• 39. min.

Krychowiak biegł, biegł, biegł, no i mamy rzut rożny. Błaszczykowski dośrodkowuje w pustkę, która zrobiła się na skutek przepychanki Pazdana z Hanleyem. Szkoci już są pod naszym polem karnym, póki co zatrzymał ich Mączyński, ale co będzie dalej? Dowiecie się z następnego wpisu.

• 37. min.

Znów ładna akcja Polaków. Z lewego skrzydła przerzucamy piłkę na prawe, Mączyński podaje do Piszczka, który zgrywa do środka. Spokojne rozegranie... WTEM! Krzychowiak podaje za plecy obrońców, do wbiegającego Grosickiego, który sięga piłki, ale tylko lekką ją trąca. Podanie Krzychowiaka było za mocne.

• 36. min.

Uffff! Naismith ograł Glika, podał do Fletchera, my złapaliśmy się za głowę, na szczęście Fabiański złapał się za piłkę, asekurowany jeszcze przez Pazdana, ale była to najgroźniejsza akcja Szkotów w tym meczu.

• 33. min.

Szkoci bez sensu podają do Krychowiaka, ale ten wietrzy podstęp i równie bez sensu podaje za linię boczną. Akcja rywali, Hutton zbiega do środka ze skrzydła, Mączyński fauluje. Wydawało się, że dostał za to kartkę, potem okazało się, że jednak nie. Co było dziwne szczęśliwe, bo mu się należała. Darren Fletcher podchodzi do rzutu wolnego, rozegranie, Ritchie uderza, ale blokujemy. Jeszcze wrzutka, jeszcze piłka wychodzi za linię, jeszcze wpadamy w panikę... Niepotrzebnie. Hanley był na spalonym.

• 31. min.

Rzut rożny dla Szkotów na skutek naszego przyśnięcia, ale Polacy oddalają zagrożenie, choć nieco rozpaczliwie. Fabiański wybija, piłka dość szybko do niego wraca, ale tylko po to, by w mgnieniu oka znaleźć się pod nogami Mączyńskiego, który szybko mknie, dobrze dośrodkowuje, ale po piłkę zgłasza się Marshall.

• 29. min.

Ajezusmaria! Fantastyczna akcja Polaków, podanie na lewe skrzydło do Rybusa, ten zgrywa przed pole karne. Lewandowski przyjmuje piłkę, kapitalnie podaje do Błaszczykowskiego, który wpada w pole karne. Mocne uderzenie, piłka mija Marshalla, niestety, o centymetry mija też słupek.

• 28. min.

Polacy najpierw ładnie odzyskali, potem głupio stracili, potem był moment chaosu i górnych piłek, potem Piszczek uspokaja, Polacy zaczynają grać po ziemi, oprócz Milika, który postanawia grać po powietrzu i ponad bramką.

• 26. min.

Uffff! Podanie w nasze pole karne, piłka trafia do stojącego kilka metrów od naszej bramki Naismitha, który odwraca się z piłką i już ma uderzać... Wtem! Glik rzuca mu się pod nogi i blokuje uderzenie.

• 25. min.

Piszczek zadął w róg długi cętkowany kręty, to znaczy dał hasło do kontry, przerzucił do Błaszczykowskiego, Błaszczykowski do Lewandowskiego, ten nonszalancko kiwnął rywala, zapodał (tak własnie - zapodał, z rogalem i rozmachem) do Grosickiego, któremu jednak nie udało się strzelić dobrze, pod zbyt ostrym był bowiem kątem.

• 24. min.

Wdaliśmy się z rywalami w kopaninę w środku pola i to był błąd. Szkoci okazali się w niej bardziej doświadczeni, znienacka rozpoczęli akcję, po której zrobiło się groźnie pod naszą bramką. Dośrodkowanie z prawego skrzydła, obrońcy wybijają, ale Szkoci natychmiast przejmują piłkę. Jeszcze jedna wrzutka, na szczęście Piszczek schodzi w pole karne i wybija piłkę.

• 22. min.

Teraz Szkoci w natarciu i okazuje się, że stare dobre metdoy jak gra poziomą piłką między stoperami mają czasem walor skuteczności, do tego stopnia, że gdy już doprowadzają do bliskości pola karnego, Maciej Rybus musi faulować i robi to całym sercem, za co sędzia od serca i spod serca, wyciąga mu żółtą kartkę.

• 20. min.

Polacy spokojnie wymieniają podania, w końcu Piszczek posyła prostopadłą piłkę do Błaszczykowskiego. Za mocno, Marshall wychodzi z bramki i łapie. Ale zaraz potem Polacy znów odzyskują piłkę i znów zaczynają spokojnie ją rozgrywać.

• 18. min.

Hmmm. Mamy wrażenie, że dzieją się rzeczy dość niebywałe i stajemy w obliczu konieczności wypracowania nowego języka opisu. No bo z jednej jest taka fraza "robią co chcą" i moglibyśmy jej użyć w odniesieniu do Polaków (co jest w naszej karierze pewnym, bądź co bądź, novum), którzy bez najmniejszych przeszkód wymieniają piłkę przed nosem osowiałych szkockich piłkarzy, ale z drugiej strony - dlaczego wynika z tego, że "chcą", odsunąć się z akcją od pola karnego rywali? Hmmm, na pewno mają jakiś sprytny plan.

• 16. min.

Świetna akcja Polaków, podanie przed pole karne do Lewandowskiego, ten oddaje wybiegającemu mu zza pleców Grosickiemu, ale odrobinę za mocno. Obrońca przejmuje piłkę i wybija. Polacy szybko odzyskują piłkę i zaczynają ją szanować. I my to szanujemy.

• 14. min.

Kolejna długa piłka do Lewandowskiego, Lewandowski chyba dla zasady, bo nie wierzymy, że wierzył, że minie dwóch obrońców Szkocji i pokona bramkarza, chociaż, wait, mówimy przecież o Lewandowskim, no ale nie minął, a zresztą i tak był na spalonym.

• 13. min.

Szkoci postanowili zaatakować nas w sposób oscarowy. Nie, nie, niczego nie udawali, zamiast tego Forrest i Whittaker rozegrali piłkę na lewym skrzydle. Dośrodkowanie, na szczęście nasi obrońcy wybijają. Rzut rożny dla rywali, wrzutka na piąty metr, na chwilę robi się nieprzyjemnie, na szczęście Fabiański wychodzi z bramki i piąstkuje.

• 12. min.

Krychowiak ruszył z szarżą, świetnie podał do Grosickiego, zrobiło się groźnie, ale Grosicki w sposób wielce malowniczy minął się z piłką.

• 10. min.

Rzut rożny dla Polaków, dośrodkowanie okazuje się absolutnie zaskakujące dla wszystkich obrońców, niestety, okazuje się równie zaskakujące dla wszystkich Polaków. Prawdę mówiąc, fizyka również wydaje się zaskoczona trajektorią lotu piłki.

• 10. min.

Polacy prawie jak Barcelona, jeśli przez Barceloną rozumiemy okupację przedpola karnego. Lewandowski ślicznie do Piszczka, Piszczek do środka, potem Szkoci jakby zatrzepotali do kontry, ale Błaszczykowski ukrócił ich ambicje znów ostrzeliwując pole karne, wybył Marshall, ale znów jesteśmy w natarciu.

• Szkoci próbują nacierać tak, jak spodziewalibyśmy się po Szkotach. Dośrodkowanie Darrena Fletchera w kierunku Stevena Fletchera. Na szczęście za mocne, piłka wychodzi za linię. Pośmialibyśmy się z rywali, ale jakoś ciężko się śmiać w stanie nerwowej drżączki.

• 7. min.

No dobra, Szkoci się ogarnęli, jeśli przez ogarnięcie rozumiemy kilka podań w defensywie i sfaulowanie Krychowiaka. Potem Pazdan gra na Milika, Milik do tyłu, Mączyński ambitnie, przez gromadę Szkotów na przedpolu, kończy się na wybiciu przez Marshalla.

• 5. min.

Piszczek świetnie przejmuje piłkę na połowie Szkotów, podaje do Milika, który piętą oddaje do Błaszczykowskiego. Dośrodkowanie, ale obrońcy wybijają. I robi się groźnie, bo Szkoci wychodzą z błyskawiczną kontrą. Podanie do Naismitha, na szczęście Pazdan świetnie przecina podanie i kończy akcję.

• 3. min.

Ech, jak już chcieliśmy pisać, że w pierwszych sekundach Szkoci i w piłkę są lepsi, Lewandowski spojrzał na nas tym swoim urokliwym spojrzeniem, spytał "jak możecie?", odebrał podanie od Milika, wysforował się do przodu i bum! Ślicznie wykończył. A była to 140. sekunda meczu.

• GOOOOOOL

3. min.

0:1! Lewandowski!

• 1. min.

Pierwsza zła wiadomość jest taka, że Szkoci są lepsi w śpiewaniu hymnu. Like - dużo lepsi.

• 1. min.

Gramy!

• No dobra, ale właściwie kto tu jest faworytem? Zła wiadomość jest taka, że wcale niekoniecznie Polacy. Paweł Wilkowicz i Michał Zachodny są w Glasgow i zastanawiają się nad kluczowym pytaniem: dlaczego wmówiliśmy sobie, że jesteśmy faworytem. Czy rzeczywiście jest tak, że w grę wchodzi zwycięstwo, a każdy inny wynik będzie zaskoczeniem. Dużą rolę odgrywają tu na pewno ostatnie spektakularne sukcesy Roberta Lewandowskiego. - Nie widzę innego argumentu, biorąc pod uwagę, że to pierwsze spotkanie w Warszawie wcale nie przypominało walki wielkiej Polski. Szkoci to też bardzo dobry zespół, mają kilu piłkarzy, którzy prezentują naprawdę dobrą formę - mówi Zachodny.

• Być może postanowiliście się poświęcić i oglądać mecz Irlandia - Niemcy, żeby się upewnić, że wysiłek piłkarzy Nawałki nie zostanie zaprzepaszczony. Taką postawę należy nagrodzić i my ją nagrodzimy - wszystkie informacje o meczu Polaków dostarczymy Wam na telefon dzięki darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Adam Nawałka postanowił zagrać odważnie i ustawić zawodników w 4-4-2. Na skrzydłach zagrają Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik zagrają w ataku. W sumie, skoro gramy o zwycięstwo, ma to sens.

Szkocja - Polska. Znamy składy! Błaszczykowski od pierwszej minuty

Mamy już oficjalne składy reprezentacji Polski i Szkocji na mecz eliminacji mistrzostw Europy we Francji. Biało-czerwoni od pierwszej minuty zagrają mocno ofensywnym ustawieniem z Jakubem Błaszczykowskim i Kamilem Grosickim

• To jeszcze nie jest ten dzień. Ale może być. Musimy tylko wygrać ze Szkotami, a Niemcy nie mogą przegrać z Irlandią. Tylko. Tylko jak do tej pory zarówno Szkocji, jak i Irlandii, z którą w niedzielę zagramy na Stadionie Narodowym w tych eliminacjach nie pokonaliśmy. Ale mimo wszystko ani nasze zwycięstwo, ani tym bardziej zwycięstwo lub remis Niemców sensacją nie będzie.

To może inaczej... To może jest ten dzień, tylko jeszcze tego nie wiemy.