Liverpool - Real Madryt, czyli Liga Mistrzów z czuba i na żywo

• środa, 22 października 2014
  • KONIEC

Druga połowa nas wymęczyła. Bardzo. Ostatnie dziesięć minut trwało około dwóch godzin. A to wszystko przez Real, który w pierwszej połowie zagrał świetnie i strzelił trzy gole. W drugiej już się oszczędzali na sobotnie Gran Derbi. A Liverpool nic nie potrafił. Nic. Liga hiszpańska znowu góruje nad angielskiej. Więc w sobotę zrobimy Wam relację z ligi hiszpańskiej z meczu Barcelona - Real. Zapraszamy serdecznie i dziękujemy za dzisiaj.

• KONIEC

Z teki redakcyjnego statystyka: 1. połowa - 3 bramki Realu, 2. połowa - 3 zmiany w Realu.

• 90. min.

Uff! Koniec

• 90. min.

Na trybunach niesie się "You'll never walk alone", ale przez cały dzisiejszy mecz trybuny na Anfield Road raczej nie poniosły tamtejszych ulubieńców. Tylko dwie minuty doliczone.

• 87. min.

Nadal nic. Teraz też nic. O! Dla odmiany nic. NIC SIĘ NIE DZIEJE! Czemuż o Realu strzelił tak szybko te bramki? Czemuż o Królewscy zepsuliście te widowisko?

• 84. min.

Kolejna zmiana w ekipie "Królewskich" Nacho zastępuje Marcelo.

• 83. min.

Groźne dośrodkowanie Johnsona w pole karne, Sterling ładnie doszedł do piłki, uderzył jednak nad bramką. No, chyba im się dzisiaj nie uda.

• 81. min.

Kroos schodzi z boiska. Zastępuje go Illaramendi.

• 80. min.

Doskonale Rodriguez w pole karne do Isco, ten oddał do Benzemy. Pierwszy strzał Francuza zablokowany, drugi też, piłka powędrowała do Modricia, który uderzył z dystansu celnie, ale lekko. Mignolet broni bez problemu.

• 77. min.

Cóż, chcielibyśmy opisać Wam kolejne efektowne akcje którejś z drużyn, ale musielibyśmy Was okłamać. Napiszemy więc wprost: Nic się nie dzieje.

• 75. min.

Zmiana w Realu. Ronaldo odpoczywa już przed Gran Derbi, a wchodzi Khedira.

• 74. min.

Ronaldo chyba chce dziś w pojedynkę rozbić Liverpool. Niestety porwał się na zbyt wielką liczbę obrońców i stracił piłkę.

• 73. min.

A teraz kontra Realu, Rodriguez podał na prawo do Benzemy, ten natychmiast oddał piłkę Kolumbijczykowi, który uderzył z pierwszej piłki, ale ta postanowiła minąć bramkę o 127 centymetrów.

• 69. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Liverpoolu. Sterling podał wzdłuż jedenastego metra, Marković podał do Allena, który jednak źle przyjął i nie zdołał oddać strzału

• 71. min.

Kontra Liverpoolu, ładnie tam pognał Can, ale brzydka tam podał do Markovicia, który nie miał szans dojść piłki.

• 69. min.

Sterling ładnie uderza z piętnastu metrów, ale dobrze interweniuje Casillas. A wracając do wymiany koszulek, to ta, którą dostał Pepe będzie z niespodzianką

• 66. min.

Sterling wyszedł sam na sam i strzelił gola. Ale ze spalonego. I Liverpool zmienia. Can za Hendersona i Marković za Coutinho.

• 66. min.

Skrtel wybija piłkę na rzut rożny. Piłka trafiła jednak prawie na środek boiska i gdyby nie Marcelo, wylądowałaby pod nogami Sterlinga, który popędziłby z nią na bramkę Casillasa

• 64. min.

Co za zepsuta akcja Ronaldo! Benzema zgrał do Portugalczyka, ten minął obrońcę, wyszedł sam na sam i Mignolet genialnie obronił!

• 62. min.

Tymczasem w drugim meczu tej grupy Basel remisuje na wyjeździe z Ludogorcem, w dodatku grając w dziesiątkę. I jest to dobra wiadomość dla Liverpoolu. Zła jest taka, że ciągle pozostało pół godziny meczu z Realem.

• 62. min.

Ronaldo pędził środkiem boiska, jego podanie przeciął jeden z obrońców Liverpoolu, ale cóż z tego, skoro i tak piłka wróciła pod nogi Portugalczyka. Jego uderzenie odbił jednak Mignolet.

• 58. min.

Liverpool chwilowo zamknął Real w ich polu karnym. Lallana i Sterling raz po raz wpadają w pole karne i raz po raz w decydującym momencie tracą piłę.

• 57. min.

Marcelo za mocno dośrodkował, piłka przeleciała na drugie skrzydło, gdzie czekał już na nią Ronaldo. Ten zbiegł do środka i strzelił, ale uderzenie nie było nawet bliskie celnego.

• 55. min.

Benzema przerzucił piłkę nad Johnsonem i pognał w pole karne. Francuz chciał podać do Isco, ale przewidział to Lovren i stanął na linii podania. I wybił.

• 54. min.

Real długo rozgrywał piłkę w środku boiska. Tak długo, że w końcu przejął ją Sterling, ale ten zamiast pomknąć do przodu stanął jak zamurowany. W końcu i jemu odebrano piłkę.

• 52. min.

Liverpool zaczął atakować, nieźle mu to wychodzi. Znowu przedostał się w pole karne, znowu piłkę miał Sterling, ale znowu się zagubił. Ale wywalczył rzut rożny, który nic dobrego nie przyniósł.

• 50. min.

Isco uderzył po ziemi, ale piłka po rykoszecie powoli potoczyła się wprost w ręce Mignoleta...

• 49. min.

Sterling dobiegł do niesamowicie trudnej piłki, dośrodkował i ktoś wybił. Ale ktoś wybił do Lallany, który uderzył, a jego strzał zablokował Varane. I to na tyle.

• 48. min.

Liverpool próbuje już w pierwszych minutach drugiej połowy odrabiać straty, ale dośrodkowanie Gerrarda z rzutu karnego było fatalne...

• 46. min.

Gramy!

• PRZERWA

"Miarka się przebrała!" powiedział donośnie w szatni w przerwie Brendan Rodgers. I wprowadził Lallane za Balotellego

• Tymczasem w przerwie...

• Z teki redakcyjnego statystyka: dzisiejszym golem Ronaldo zbliżył się do rekordu Raula, który ma najwięcej bramek w Lidze Mistrzów - 71. Portugalczyk ma już ich 70, tuż za nim Messi z 69 trafieniami.

• PRZERWA

To będzie długi wieczór na Anfield dla kibiców Liverpoolu. Trzy bramki w pierwszej połowie niepoprawnym optymistom zapewne skojarzą się z pamiętnym finałem w Stambule, ale chyba mało kto wierzy w podobny scenariusz dzisiejszego wieczoru. Gole Ronaldo i Benzemy szybko sprowadziły fanów "The Reds" na ziemię i wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie pozostanie im modlić się o jak najniższy wymiar kary.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy!

• 45. min.

Coutinho pięknie huknął z dystansu, ale piłka zamiast wylądować w bramce, odbiła się od słupka.

• 45. min.

Kibice Realu opanowali stadion. "Ole" po każdym podaniu Królewskich. A, że tych podań jest milion, to i "ole" jest milion.

• 43. min.

Balotelli nie mogąc samemu strzelić postanowił, że spróbuje asystować, ładnie podał do Allena przed pole karne, ten uderzył całkiem precyzyjnie, ale Casillas był na posterunku.

• GOOOOOOL

41. min.

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spada do Pepe, ten oddaje do Benzemy, który z dwóch metrów trafia do pustej bramki. Może być dzisiaj pogrom.

• GOOOOOOL

41. min.

Gol! 0:3! Gromimy!

• 40. min.

Ależ cudowne podanie Benzemy do Ronaldo, który dużo wcześniej przewidział, jak potoczy się akcja. Pomknął kompletnie niepilnowany lewym skrzydłem, a gdy w końcu dobiegł do niego Johnson... stracił piłkę

• 39. min.

Gra zwolniła, Liverpool nie umie, Real odpoczywa. Chrap, chrap

• 38. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: posiadanie piłki Liverpool 39%25, Real 61%25. Jak mawiają Anglicy - that's escalated quickly.

• 38. min.

Ronaldo robi co może by podwyższyć jeszcze swój dorobek bramkowy. Teraz wpada w pole karne z lewego skrzydła i i próbuje z dość ostrego kąta przelobować Mignoleta, ale zabrakło w tym uderzeniu precyzji.

• 35. min.

Sterling ładnie minął dwóch rywali, trzeciego nie dał rady, bo był faulowany. A faulującym był Kroos. I tak oto Niemiec trafił do notesu sędziego z adnotacją o żółtej kartce.

• 34. min.

Na boisku dzieje się w końcu trochę mniej. Mamy więc okazję, by zaprezentować gola Benzemy:

• 32. min.

Real chyba nie ma dość. Cały czas utrzymuje się przy piłce. Liverpool absolutnie nie istnieje. Absolutnie. Zupełnie. Liverpoolu nie ma. Nie ma niczego.

• 30. min.

Po zdobyciu bramki zawsze możesz liczyć na darmowe ułożenie fryzury:

• 30. min.

Ronaldo powstrzymany przez Johnsona, ale "Królewscy" mieli rzut rożny. Dośrodkowanie jednak za mocne, piłka trafia przed szesnastkę do Kroosa, który dośrodkował wprost na głowę Benzemy, który przelobował Mignoleta.

• GOOOOOOL

30. min.

Benzema!!! 2:0!

• 28. min.

A tak strzelał Cristiano Ronaldo

• 28. min.

Benzema przypadkowo, ale ładnie przyjął piłkę piętą, od razu oddał ją do Ronaldo, który zrobił jeden, dobry zwód i uderzył! I obok! I goooaaaniema

• 26. min.

Balotelli póki co bezradny, najpierw fatalnie "podał w kierunku" Sterlinga, a później nie wykorzystał podania jednego ze swoich kolegów

• 25. min.

Liverpool próbuje się odgryźć, Sterling w polu karnym oddaje piłkę Balotellemu, który uderza natychmiast, a jego strzał natychmiast jest zablokowany.

• 23. min.

Cudowne podanie Rodrigueza nad linią obrony, Lovren nie nadążył i Cristiano Ronaldo strzelił mu bramkę dosłownie z przed twarzy.

• GOOOOOOL

23. min.

Ronaldo!!!

• 21. min.

Marcelo miał dużo miejsca do strzału, ale jemu było mało. Zwlekał więc, a potem próbował kiwać. Zakiwał się. Stracił piłkę i tyle dobrego.

• 20. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: posiadanie piłki Liverpool 44%25, Real 56%25

• 19. min.

Ładna współpraca Marcelo i Ronaldo, ten pierwszy w końcu próbuje odegrać do Benzemy, ale jeden z obrońców wybija na rzut rożny

• 17. min.

Real długo rozgrywa atak pozycyjny. Bardzo długo i nieskutecznie. Dośrodkowanie Arbeloi złe, dośrodkowanie Marcelo złe. I tak dalej, i tak dalej.

• 15. min.

Najpierw Rodriguez dużo czasu spędził poza boiskiem z powodu urazu głowy, a po chwili musiał jeszcze, na polecenie sędziego, zmienić koszulkę.

• 13. min.

Rzut rożny dla Liverpoolu po wybiciu Pepe. Dośrodkowanie i Pepe znowu wybija. Drugie dośrodkowanie i mały kiks Casillasa. Zrobił się gorąco, ale Pepe, tym razem wybił przed siebie.

• 12. min.

Modrić zagrywa ładną, prostopadłą piłkę do Benzemy, który bardzo długo czekał na podanie na skrzydle i cały ten czas bardzo się pilnować, by nie być na pozycji spalonej. Mimo to sędzia koniec końców podniósł chorągiewkę.

• 11. min.

Gerrard zdecydował się na zaskakujące uderzenie z 35 metrów i zrobił to naprawdę nieźle. Piłka odbiła się od ziemi tuż przed Casillasem i bramkarz Realu z problemami wybił ją do boku.

• 10. min.

Ronaldo ładnie wywalczył sobie miejsce na lewej stronie, spróbował dośrodkować, ale Lovren przeciął to dogranie i wybił piłkę na aut.

• 8. min.

Ronaldo minął Johnsona, jego dośrodkowanie zablokował Gerrard. Piłkę przejął Marcelo i od razu oddał do Ronaldo, który ściął do środku, przebieżył kilka metrów i uderzył po ziemi. Mocno, ale w środek bramki. Mignolet broni.

• 7. min.

Chaos na boisku, najpierw szczęśliwa interwencja Pepego, który wybił nogę spod nóg Sterlinga, a po chwili Johnson wygrywa pierwszy pojedynek indywidualny z Cristiano Ronaldo.

• 6. min.

Ładne prostopadłe podanie do Sterlinga, ten groźnie dośrodkował, ale po chwili musiał się zmartwić. Sędzia zauważył spalonego.

• 6. min.

Pierwsz próba długiego podania do Balotellego w wykonaniu Gerrarda, ale nic z tego nie wyszło. Skuteczna interwencja Arbeloi.

• 4. min.

Marcelo dośrodkował niczym najlepsi specjaliści z naszej ekstraklasy. Wysoko, baloniasto i za linię końcową.

• 3. min.

Sterling przed pole karne podaje do Allena, ten zbiera się do strzału, ale robi to mniej więcej 40 minut, więc w międzyczasie zdążył do niego dobiec jeden z obrońców

• 2. min.

Wysoki pressing Realu i Liverpool musi rozgrywać Mignoletem w jego "piątce". To na dłuższą metę może być ryzykowną taktyką.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Z teki redakcyjnego sanitariusza: Carlo Ancelotti nie zabrał ze sobą Garetha Bale'a oraz Sergio Ramosa. Kontuzjowani są również Jese oraz Coentrao. Po stronie gospodarzy na pewno nie wystąpi pauzujący już od dłuższego czasu Daniel Sturridge, a także Sakho oraz Flanagan.

• I jeszcze: Sytuacja w grupie B nie wygląda najlepiej dla gospodarzy dzisiejszego meczu. Liverpool narobił sobie problemów ponosząc wyjazdową porażkę z Basel. Łatwo nie było również w domowej potyczce z Ludogorcem - jeszcze w 90. minucie na tablicy wyników widniał remis. Jeśli Real okaże się dziś dla Anglików zbyt mocny, a jednocześnie Bazylea wygra z Ludogorcem, zespół Rodgersa do awansu będzie potrzebował przynajmniej dwóch przekonujących zwycięstw w rewanżach zarówno z Bułgarami, jak i Szwajcarami.

• Z teki redakcyjnego statystyka: najlepszy strzelec Realu, Cristiano Ronaldo, zdobył w tym sezonie już 19 bramek w 12 meczach. Z kolei cały zespół Liverpoolu ma na koncie 14 trafień w 10 spotkaniach, a teoretyczny lider ataku Anglików, Mario Balotelli, przez 611 minut trafił do siatki zaledwie raz. Nieco optymistyczniej podopiecznych Brendana Rodgersa może nastrajać historia spotkań między klubami - wszystkie trzy konfrontacje za każdym razem kończyły się triumfem Liverpoolu, w tym wysokim 4-0 z 2009 roku. Wtedy w 1/8 LM "The Reds" wyeliminowali "Królewskich". Jednak od tego czasu losy obu drużyn potoczyły się zupełnie odmienne: Anglicy wpadli w kryzys i na kilka lat pożegnali się z Ligą Mistrzów, zaś Real zdołał przełamać niemoc i zaczął przebijać się przez pechową wcześniej 1/8 finału, w zeszłym sezonie wygrywając całe rozgrywki.