Trabzonspor - Legia, czyli Liga Europejska Z Czuba i na żywo

• czwartek, 02 października 2014
  • KONIEC

Dwa mecze, komplet zwycięstw. Dziewiąty z rzędu mecz bez porażki Legii w europejskich pucharach. Licząc potyczki z Celtikiem. Jest pięknie. Jest bardzo ładnie. Gratulujemy. Najbardziej gratulujemy Michałowi Kucharczykowi, który strzelił w pierwszej połowie jedyną bramkę meczu. W drugiej połowie było bardzo nerwowo. Kuciak raz za razem musiał bronić lub piąstkować, a sędzia musiał doliczyć 8 minut. Na nic to się Turkom zdało. I dobrze. Legia prowadzi w grupie L. Trzy punkty ma Trabzonspor i Lokreen, które dzisiaj wygrało 1:0 z Metalistem Charków. Kolejny mecz Legia również zagra na wyjeździe, pojedzie do Lwowa, gdzie zagra z Metalistem. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 9

Koniec meczu.

• 90. min. + 8

Broź próbował strzelił Kuciakowi głową, ale ten był na posterunku. Złapał i zarobił kilka sekund.

• 90. min. + 7

Nie ma! Gol nieuznany! Ufffffffff. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Kuciak faulowany przez Yatabare, piąstkuje, niedaleko, Waris dobija barkiem, trafia w poprzeczkę, ktoś dobija z metra, ale sędzia wtedy odgwizduje wreszcie faul Yatabare.

• 90. min. + 6

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii, kolejne złe wybicie, bo do Papadopoulosa. Ten nie chciał strzelać, zrobił tylko zamach. Zamach nieudany, bo dobiegli do niego obrońcy i piłkę wybili.

• 90. min. + 5

Druga zmiana w Legii. Kosecki za Kucharczyka.

• 90. min. + 4

Turcy protestują, najgłośniej Yilmaz, który dostaje kartkę.

Cardozo świetnie przyjmuje piłkę na klatkę i, chyba wbrew swej woli, zgrywa ją tym samym Yatabare. Francuz potężnie przyłożył z woleja, Junior szczęśliwie stał na drodze piłki i zablokował uderzenie!

• 90. min. + 3

Legia długo utrzymuje się przy piłce, Saganowski był blisko pola karnego, ale po chwili piłkę miał już Kuciak. Po jakimś czasie nastąpiła strata, ale piłkarze Trabzonsporu wybili piłkę za linię końcową.

• 90. min. + 1

Teraz było naprawdę gorąco. Najpierw strzał Constanta trafia w mur, potem Yatabare dostaje piłkę dziesięć metrów od bramki, ale uderza nad poprzeczką.

Sędzia dolicza osiem minut (!).

• 90. min.

Legia mogła grać w "9". Duda sfaulował tuż przed polem karnym. Sędzia był łaskawy. Pierwsza zmiana w Legii. Saganowski za Radovicia.

• 90. min.

Kuciak łapie piłkę, choć trochę strachu było. Wykopuje przez całe boisko i... prawie wyprowadza kolegę na sam na sam z bramkarzem! Ten wychodzi jednak przed pole karne i dobrze interweniuje głową.

• 88. min.

Żyro sfaulował w mało groźnej sytuacji Nizama. Sędzia słusznie pokazał mu żółtą kartkę. A to była druga żółta kartka Żyry. Legia w końcówce będzie osłabiona.

• 87. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: strzały celne na bramkę - Legia: 1, Trabzonspor: 7.

• 86. min.

Legioniści są tak bardzo fair, że oddają piłkę rywalom bez żadnej przyczyny. Serio. Wdzięczni gracze Trabzonsporu nie atakują.

• 84. min.

Znowu groźne dośrodkowanie Bosingwy, a szczęście minęło nie tylko obrońców Legii, ale również atakujących Trabzonsporu. W międzyczasie na boisko powrócił cudownie ozdrowiały Dossa Junior.

• 84. min.

Dossa Junior wytacza się z murawy przy przeraźliwych gwizdach, ale raczej ich nie słyszy - naprawdę go boli. Legia chwilowo w osłabieniu.

• 83. min.

W równolegle rozgrywanym meczu Lokeren prowadzi z Metalistem. Jeśli wyniki spotkań się utrzymają, Legia w kolejnym meczu może wywalczyć awans!

• 82. min.

Kuciak idealnie wybił piłkę w aut. Trabzon kontynuuje ataki. Dostaje kolejny rzut wolny i ma kolejne celne dośrodkowanie. Ma za to niecelny strzał Papadopoulosa głową.

• 80. min.

Na szczęście, cierpiący Kuciak podnosi się z boiska i lekko się zataczając, idzie pogrozić rywalom palcem, ustawić kolegów i wrócić do siebie. W każdym możliwym sensie. W międzyczasie, Duda zgarnia kartkę.

• 80. min.

Znowu Cardozo w polu karnym, znowu niepilnowany. Znaczy pilnowany, ale źle. Uderza, rykoszet i rzut rożny. Dośrodkowanie i Yatabare trafia w poprzeczkę! Dużo szczęścia!

• 80. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: przed rokiem, ale w meczu rozgrywanym w Warszawie, Kivrak również nie dokończył meczu - zszedł wtedy z kontuzją 10 minut wcześniej.

• 79. min.

Tymczasem w sektorze gości kilka stref buforowych i grupka kibiców Legii w środku:

• 77. min.

Ładny przechwyt Brozia, ładne zauważenie Radovicia, ładne podanie, ale Serb za lekko przyjął piłkę i stracił ją na rzecz Papadopoulosa.

• 77. min.

Tym razem zagrożenie przyszło z prawej strony. Yilmaz wyprzedził obrońcę i uderzył z ostrego kąta, Kuciak musiał mocno wyciągnąć ręce i końcówkami palców złapał lecącą po ziemi piłkę.

• 76. min.

Ostatnia zmiana Trabzonsporu. Schodzi Ekici, wchodzi Yatabare.

• 75. min.

Nie ma! Nie ma gola! Cardozo, świetnie wypuszczony przez Warisa, uderza z bardzo ostrego kąta. Ale nikt mu nie przeszkadza. Właściwie, nawet Kuciak mu już nie przeszkadza. Piłka po strzale niespodziewanie mija słupek o milimetry!

• 74. min.

Papadopoulos przerywa kolejną kontrę Legii, faulując w środku pola Radovicia. Sędzia mówi basta!, dosyć tych przerwanych kontr i daje obrońcy gospodarzy żółtą kartkę.

• 73. min.

Kucharczyk na spalonym. Dostaje piłkę, dostaje gwizdek, ale i tak próbuje strzelić. Sędzia, na szczęście, nie wyciąga konsekwencji. Rzut rożny po drugiej stronie boiska kończy się uderzeniem Musy Nizama w rząd trybun z najtańszymi wejściówkami.

• 72. min.

Kontra Legii, drybling Jodłowca, podanie do Radovicia, drybling Radovicia, podanie do Jodłowca, drybling Jodłowca, dośrodkowanie Jodłowca do Kucharczyka, ale piłka trafiła jednak do Papadopoulosa.

• 70. min.

Yilmaz dostaje świetną wrzutkę w pole karne, idealnie nabiega głową i uderza. Piłka zmierza w okienko, Kuciak zakłada pelerynę i pięknie frunie. Przenosi piłkę nad poprzeczką!

• 69. min.

Uff... Było bardzo gorąco. Dośrodkowanie do Cardozo, ten zgrał głową do stojącego na 10 metrów Ekiciego. Ekici miał mnóstwo miejsca, mnóstwo czasu i chyba mnóstwo pomysłów. Ostatecznie zdecydował się na woleja w ziemię. Piłka odbiła się i przeleciała nad bramką.

• 68. min.

Gospodarze rozpoczęli procedurę zamknięcia Legii w jej polu karnym. Legia rozpoczęła procedurę zamykania się i ustawiania autobusu.

• 66. min.

Długa akcja Trabzonsporu, piłka przelatywała z jednej strony boiska na drugą. W końcu wpadła do środka do Cardozo. Ten wycofał ją do Medjaniego, który uderzył z woleja. I tak jak to czynili do tej pory gospodarzy, również to uderzenie było niecelne.

• 65. min.

Swoje miejsce na trybunach odnalazł już trener Trabzonu. To ten siwy pan z miną, jakby przegrywał z polską drużyną 0-1...

• 64. min.

Przy akcji Kucharczyka ucierpiał Kivrak. Konieczna była zmiana bramkarza. Wszedł Ozturk.

• 61. min.

Niewiarygodne! Kucharczyk był sam na sam z bramkarzem, ale nie chciał z nim być sam na sam... Duda podał przez środek boiska. Wszyscy obrońcy się z piłką minęli. Kucharczyk wybiegł przed nich, wpadł w pole karne, ale nie strzelił. Biegł. I biegł. I wracający obrońca wytrącił piłkę zza niego.

• 59. min.

Taktyka wykopów Kuciaka uległa modyfikacji. Tym razem są one mierzone w aut. Trabzonspor z kolei ma nadal podobną taktykę strzałów. Bosingwa z dystansu wysoko nad bramką.

• 57. min.

Z teki redakcyjnego statystyka. Popełnione faule: Trabzonspor - 8, Legia - 21.

• 56. min.

Kucharczyk faulowany. Dośrodkowanie Brzyskiego i Dossa zamiast trafić w piłkę, trafił w bramkarza. Kolejny faul do kolekcji. Duża przewaga Legii w tym elemencie gry.

• 55. min.

Ekici dośrodkowuje z rzutu wolnego, Kuciak wychodzi z bramki i - atakowany przez wielu piłkarzy - niepewnie piąstkuje. Wszystko kończy się dobrze, czyli w dużej odległości od bramki Legii.

• 54. min.

Bosingwa dośrodkował lekko i po ziemi. A na dodatek do Kuciaka. Szybkie wybicie i szybki faul Jodłowca. W faulach jesteśmy mocni.

• 53. min.

Papadopoulos nie należy dziś do najszczęśliwszych ludzi na świecie. Tym razem zostaje zmasakrowany przez Dudę, ale kartki za to nie ma.

• 52. min.

Żyro pomknął prawym skrzydłem, rozejrzał się, nie miał komu podać, ściął do środka, znowu się rozejrzał, znowu nie miał komu podać, więc uderzył. Piłka po nodze obrońcy trafiła do rękawic bramkarza.

• 51. min.

Constant uderza z rzutu wolnego. Poprzeczka nawet nie drgnęła ze strachu.

• 50. min.

Dossa Junior odbija piłkę ręką, sędzia dobija go żółtą kartką. Słuszną.

• 50. min.

Błąd sędziego, ale to nam nie przeszkadza. Spalony Żyry, którego nie było. Ale do piłki i tak nie doszedł.

• 49. min.

Jest też zmiana w zespole Legii. Realizatorzy pokazali, że Henning Berg na ławce trenerskiej zastąpił Jana Urbana.

• 48. min.

Niezła próba dogrania w pole karne gospodarzy, ale obrońca się tego zagrania spodziewał. Akcja Trabzonsporu. Waris podaje, Cardozo strzela, Kuciak ma dużo czasu, żeby się rzucić.

• 47. min.

Trabzon atakuje obiecująco i zgodnie z trendem z pierwszej połowy w ostatniej chwili obiecywanie się kończy. Ekici fatalnie podał do Warisa, piłka wyszła za boisko.

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę! Zmiana u gospodarzy. Schodzi Atik, wchodzi Yilmaz

• PRZERWA

Jak donosi oficjalny kanał Legii na Twitterze, "w trenera Berga poleciał napój i pojemnik rozbił się tuż za nim na bieżni". Na szczęście to jedyna rzecz, jaka była w pierwszej połowie rozbita w zespole gości. Zobaczymy, co przygotuje Trabzonspor na drugą połowę.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 2

Trener gospodarzy miał pewne problemy ze znalezieniem sobie miejsca na stadionie, ale życzliwi ludzie wskazali mu kierunek:

Trabzonspor miał rzut wolny, a po chwili rzut rożny. I nic mu nie wyszło. Piłka na aucie po fatalnym dośrodkowaniu. Stałe fragmenty mają fatalne.

• 45. min.

Vrdoljak ruszył z kontrą, Constant ruszył z faulem. Ten drugi wygrał rywalizację, choć wmieszał się w nią jeszcze sędzia z żółtą kartką dla zawodnika gospodarzy.

• 44. min.

Zamieszanie w polu karnym Legii, w końcu odrobinę miejsca na uderzenie z 16 metrów znalazł Waris, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z obrońców i Kuciak w świetnym stylu ratuje Legię.

• 44. min.

Kilku panów w kurtkach z napisami UEFA wreszcie namówiło Vahida Halihodżicia do opuszczenia ławki. Wszystko odbyło się na specjalne życzenie sędziego, który zdziwił się, gdy zobaczył trenera Trabzonsporu tam, gdzie nie spodziewał się go już zobaczyć.

• 43. min.

Nerwowo, oj nerwowo. Kucharczyk nie chciał dać wykonać rywalom rzutu wolnego. Sędzie zechciał pokazać mu za to żółtą kartkę.

• 42. min.

Czerwona kartka, ale nie cieszcie się tak jeszcze, bo z boiska wyrzucony został trener Trabzonsporu. Bliski był już po golu dla Legii, wreszcie się doigrał. Tyle że... trener gospodarzy wcale na trybuny się nie wybiera.

• 41. min.

Bosingwa urządził slalom między tyczkami piłkarzami Legii i znowu dośrodkował. Na szczęście Jodłowiec sięgnął piłki głową i zażegnał niebezpieczeństwo.

• 40. min.

Kucharczyk okazuje się szybszy od dwóch rywali, dzięki czemu wpada samotnie w pole karne! Drugi z przeciwników jest jednak tuż za nim i... sprawia, że Kucharczyk się przewraca. Czy sprawia to np. za pomocą piłki, a zatem legalnie? Tego bez powtórki się nie dowiemy. Wiemy tylko, że nie ma rzutu karnego.

• 39. min.

Uff! Bosingwa znowu w pole karne, Waris niepilnowany, wyskoczył i uderzył głową. Piłka przeleciała tuż nad bramką. Dobrze, że tak zrobiła, bo inaczej byłaby kontrowersja, bo piłkarz gospodarzy był na spalonym, którego sędzia nie zauważył.

• 37. min.

Turcy przyspieszają bez ostrzeżenia, wymieniają kilka przypadkiem nieźle się składających podań i Ekici uderza niemrawo z dystansu. Przy tym słupku, przy którym akurat Kuciaka nie było. Na szczęście, piłka przelatuje dość znacznie obok słupka.

• 36. min.

Ale te dośrodkowania Trabzonsporu słabe. Legia może faulować do woli. Kuciak wyłapuje i uruchamia kontrę. Radović po jakimś czasie wpada w pole karne, kiwa jednego rywala, potem drugi raz tego samego, chciał też trzeci raz, ale to było o ten raz za dużo. Szkoda, mógł strzelać wcześniej.

• 34. min.

Bosingwa ucieka. Brzyski uznał, że właśnie jemu. I sprawił, że Bosingwa przestał uciekać. Sędzia sprawił, że Brzyski dostał żółtą kartkę.

• 33. min.

Kolejny faul z odległości z której można dośrodkować. Tym razem Vrdoljak odepchnął Bosingwę. I kolejne dośrodkowanie, które byłoby słabe, gdyby nie nieudane wybicie piłki przez Brozia. Strzał, blok i rzut rożny. Kolejne dośrodkowanie, piąstkowanie Kuciaka i znowu uderzenie Bosingwy. Niecelne. Koniec akcji.

• 31. min.

Waris znowu próbuje z dystansu, Kuciak znowu nie musi się starać, żeby złapać. Piłka na dłużej przenosi się pod pole karne gospodarzy, ale nie stwarza tam większego zagrożenia.

• 30. min.

Papadopoulos sfaulowany przez Dudę. Z rzutu wolnego dośrodkował Constat, trafił w bandę umieszczoną za linią końcową.

• 29. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: a może gospodarze już zapomnieli, jak się strzela gole Legii? W składzie Trabzonu tylko dwóch piłkarzy (Kivrak i Bosingwa), którzy mierzyli się z polską drużyną rok temu. Wśród legionistów aż ośmiu.

• 28. min.

Tak wyglądała bramka Kucharczyka. W środku kadru leży jeden z Turków. Gdyby siedział, zażartowalibyśmy, że siedzi po turecku. No ale nie siedzi:

• 27. min.

Kolejna wrzutka w pole karne Kuciaka i kolejne nieskuteczne. Broź wybija, Legia idzie z kontrą, Vrdoljak robi kółeczko, potem drugie, a potem jest faulowany. I tak kontra została zakończona.

• 25. min.

Kolejna podniebna egzekucja na Papadopoulosie. Żyro mógł go poważnie uszkodzić i słusznie dostał kartkę.

• 24. min.

Radović niepotrzebnie próbował zagrać piętą do Dudy. wystarczyło się rozejrzeć i wypuścić Kucharczyka sam na sam. Skrzydłowy Legii ze słusznymi pretensjami. Trabzon takich efektownych akcji nie ma. Carl spróbował uderzyć z 25 metrów, ale uderzył tak, jakby od dziecka był stałym widzem ligi polskiej.

• 23. min.

Wrzutka w pole karne. Kuciak wychodzi z bramki, ale Waris jest szybszy. Tyle że ma kłopoty z takim wycelowaniem, by przyjąć piłkę. Kuciak blokuje rywalowi dostęp do bramki i gdy już jest w zasadzie po wszystkim... podstawia mu nogę. Sędzia musiał oglądać akurat inny mecz, bo karnego dla gospodarzy nie dostrzegł.

• 21. min.

Bosingwa znowu dośrodkował w pole karne, Cardozo oparł się na Rzeźniczaku i oparł na arbitrze swoje nadzieje na rzut karny. Sędzia je rozwiał, nakazał grać dalej.

• 19. min.

Musa Nizam wytrącony z równowagi przez Żyrę. Faul. Ekici wykonuje rzut wolny, piłka natychmiast zostaje z pola karnego Legii wyrzucona.

• 17. min.

Trabzon rzucił się do ataku natychmiast. Dośrodkowanie w pole karne Legii, Cardozo uderzył głową, ale prosto w Kuciaka.

• 16. min.

Jodłowiec pozbył się Ekiciego, daleka wrzutka do Kucharczyka, który okazał się nie być na spalonym (i fatalnie przyjąć piłkę), ale Kucharczykowi udało się jeszcze uderzyć na dalszy słupek. Pokonał Onura Kivraka!

• GOOOOOOL

16. min.

0:1! Kucharczyk!

• 16. min.

Wow! Co za strzał Radovicia! Z 25 metrów i piłka ledwo doturlała się do bramkarza. Uff

• 15. min.

Brzyski dośrodkowuje z rzutu rożnego, małe zamieszanie, duże wyekspediowanie. Oscar Cardozo próbuje uderzenia z drugiej strony boiska, ale Kuciak pewnie łapie mocny strzał w środek bramki.

• 14. min.

Wspaniały popis gry w "dziadka" w środku pola zaprezentowany przez Trabzonspor. Wymienili kilkanaście podań, nie zdobyli nawet metra terenu. Legia piłkę odebrała, Radović zagrał prostopadle do Jodłowca, ten wyszedł sam na sam. Niestety wyszedł sam na sam już przy linii środkowej. Zanim dobiegł do pola karnego, udało się go kilka razy dogonić. I piłkę w polu karnym odebrać zanim pomocnik Legii zdołał oddać strzał.

• 12. min.

Najpierw Turcy bez owijania w bawełnę dośrodkowali prosto w ręce Kuciaka. Potem długo owijali, groźnie się napinali, a w końcu i tak ponownie wrzucili piłkę do bramkarza Legii.

• 10. min.

Legia trochę zmodyfikowała taktykę. Wykop zastosował tym razem Broź, a adresatem został Kivrak, bramkarz gospodarzy. To będzie długie, jeszcze 80 minut.

• 10. min.

Bardzo kulawa akcja Legia, z której największą korzyścią było, że gospodarze nie mogli w tym czasie zaatakować polskiego zespołu. Ale piłka w końcu minęła linię końcową i posiadanie się odwróciło.

• 8. min.

Taktyka Legii na razie jest prosta. Wycofanie do Kuciaka, wykop i strata. Taktyka Trabzonsoru też niczego sobie. Podanie do Kuciaka, nakłonienie go do wykopu i przejęcie piłki.

• 6. min.

Na razie gra toczy się od faulu do faulu. Żyro już chciał wbiegać w pole karne po piłkę i uderzenie, ale sędzia oznajmił gwizdkiem, że to już pora na kolejny faul. Legionista wykosił w powietrzu Papadopoulosa.

• 5. min.

Radović gonił króliczka i go dogonił. Zabrał mu piłkę i sam został króliczkiem. I jemu też zabrali piłkę. Oddali ją Ekiciemu, który bał się zostać króliczkiem i uderzył z bardzo daleka. Bardzo niecelnie.

• 4. min.

To, że UEFA świetnie umie liczyć mecze pauzy za żółte kartki, już wiemy. Okazuje się, że z liczeniem trenerów Legii jest nieco na bakier:

• 3. min.

W Turcji mają nieświeże informację. Oby ich gra była podobna

• 2. min.

Legia nie boi się miejscowych kibiców. Szybka piłka na lewe skrzydło do Kucharczyka, który biegnie, przeciska się przez rywala ostatkiem sił fizycznych i wrzuca w pole karne. Nic z tego nie wyszło, ale sygnał został wysłany.

• 1. min.

Gramy.

• Prawda, że nas lubicie? Prawda, że mamy fajną aplikację? Sport.pl LIVE się nazywa i walczy w konkursie. Zagłosujecie?

• Z teki redakcyjnego statystyka: Legia ma w tym sezonie bardzo dobrą passę jeśli chodzi o europejskie puchary - jeśli wziąć pod uwagę wyniki uzyskane na boisku, warszawiacy wygrali sześć kolejnych spotkań kolejno eliminacji Ligi Mistrzów, eliminacji Ligi Europy i pierwszej kolejki fazy grupowej LE. Również w Ekstraklasie obrońcy tytułu spisują się co najmniej przyzwoicie, mimo dużej rotacji w składzie przewodzą tabeli i strzelili zdecydowanie najwięcej bramek. Z kolei Trabzonspor, który również wygrał w pierwszej kolejce LE, w lidze tureckiej okazał się bardzo... ugodowy. Zremisował wszystkie cztery spotkania i ledwo wystaje nad strefę spadkową.

• Wow! Co za rekord! Prawie świata! Trzymamy kciuki! Wow!

Dziewięć meczów bez porażki w europejskich pucharach? Legia krok od wyrównania rekordu

Jeśli w czwartek Legia wygra bądź zremisuje w meczu Ligi Europy z Trabzonsporem, wyrówna osiągnięcie Górnika Zabrze, który w latach 80. nie przegrał dziewięciu kolejnych spotkań w europejskich pucharach.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Viktor Kassai. Fanom skoków narciarskich spieszymy donieść, że to nie Japończyk, ale Węgier. Arbiter zasłynął na EURO 2012, kiedy nie zauważył, że w meczu Ukrainy z Anglią piłka całym obwodem minęła linię angielskiej bramki. Dlatego legionistom radzimy dziś strzelać mocno - tak na wszelki wypadek.

• Hop hop! To my! Podążamy za Legią w europejskich pucharach wszędzie. Wy pewnie nie zawsze możecie. I może macie też jakieś obowiązki przez które nie możecie śledzić jedynej polskiej drużyny w pucharach na komputerach. Spokojnie, nic się nie stało. Mamy też aplikację Sport.pl LIVE, której możecie używać na swoich telefonach. Zapraszamy!

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Oba zespoły spotkały się w tej samej fazie LE rok temu. Wówczas oba mecze wygrali Turcy, a Legia zajęła ostatnie miejsce w grupie, zdobywając punkty dopiero w ostatniej kolejce, gdy wynik nie zmieniał już niczego. Legioniści wydają się lepszą drużyną niż przy okazji poprzedniej potyczki - wtedy z powodu złamania ręki nie mógł wystąpić Radović, a grali m.in. Dwaliszwili, Skaba i Ojamaa, żadnego z nich w klubie już nie ma. Z kolei z Trabzonsporu zdążył w tym czasie odejść Adrian Mierzejewski, który wybrał kontrakt karierę w Arabii Saudyjskiej.