PSG - FC Barcelona, czyli Liga Mistrzów Z Czuba i na żywo

• wtorek, 30 września 2014
  • KONIEC

Fantastyczną ucztę zaserwowali nam we wtorkowy wieczór piłkarze PSG i Barcelony. Miejscowi kibice opuszczą jednak stadion z pełnymi brzuchami, a Katalończycy - choć z pustymi brzuszkami - smętnie powłóczyć będą nogami w drodze do domu. Nawet bez Zlatana Ibrahimovicia paryżanie zasłużenie wygrywają z Barcą. Dziękujemy za udział w relacji, na drugą część emocji w Lidze Mistrzów zapraszamy jutro.

Piłkarze PSG zaczęli już przygotowywać okazjonalną <s>kartoniadę</s> ludzką rzeźbę, na początek V jak Victoria

• 90. min. + 5

Bahebeck wywalczył rzut rożny. Sędzia uznał, że można go już sobie odpuścić. Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Głośne buczenie na trybunach stadionu w Paryżu. Przy piłce Barcelona, która za wszelką cenę próbuje przedrzeć się w pole karne rywali. Cztery minuty doliczone już minęły, ale sędzia pozwala jeszcze grać.

• 90. min. + 2

Barcelona odsłonięta. Dobrze wystawiona Cavaniemu piłka, Argentyńczyk daje się jednak zablokować. Rzut rożny był, ale jakby go nie było.

• 90. min.

Jeszcze jedna zmiana w ekipie PSG. Bahebeck za Lucasa.

• 89. min.

Neymar miał znakomitą okazję, próbował przyszykować sobie pozycję i zawiódł. Wtedy, po drugiej stronie, kapitalną piłkę przez pół boiska dostał Cavani. Dogonił ją, ale wdał się w zbędny drybling. Nie miał już sił, by uderzyć i ter Stegen bez trudu złapał.

• 88. min.

Gracze PSG mogli przypieczętować zwycięstwo, ale skrzydłowy źle dośrodkowywał w pole karne Barcelony i piłkę wybili obrońcy.

• 86. min.

Druga zmiana w PSG. Pastore zastąpiony przez Chantome'a.

• 85. min.

Munir w słupek! Barcelona długo rozgrywała piłkę, ale znów nie mogła wejść w pole karne rywali. Wreszcie młokos Munir zdecydował się na strzał zza pola karnego. Trafił tylko w słupek bramki.

• 84. min.

Neymar bardzo kiepsko dośrodkowuje. Alba ratuje piłkę. Jest rzut rożny. Xavi wrzuca. Nie za dobrze. Barca ciągle przy piłce. Ale nic nie zwiastuje ew. gola.

• 83. min.

Ofensywna zmiana Barcelony. Sandro wchodzi za Alvesa.

• 82. min.

Alba znakomicie dośrodkowuje z pierwszej piłki do zamykającego akcję Neymara. Brazylijczyk bardziej podaje, niż strzela, ale może nawet udałoby mu się pokonać z tej odległości Sirigu, gdyby nie blokujący w ostatniej chwili rywal.

• 81. min.

Barcelona długo rozgrywają piłkę przed polem karnym rywali, ale nie jej zawodnicy nie decydują się na strzał zza pola karne. Wreszcie Alves dośrodkował w pole karne, ale Iniesta przegrał pojedynek główkowy z obrońcą PSG.

• 79. min.

Zawodnicy Barcelony podają sobie nawzajem na połowie PSG. Jeśli to ich zadowala, no to wygląda na to, że wszyscy zakończą mecz szczęśliwi.

• 77. min.

Messi ładnie rozegrał do wbiegającego w pole karne Alby, ale jego dośrodkowanie zablokowali obrońcy. Barcelona miała jeszcze rzut rożny, ale nie zagroziła bramce Sirigu.

• 75. min.

Pastore przepięknym trikiem mija dwóch rywali na połowie boiska, zostaje bez krycia i rzuca się w te pędy przed siebie. Dobiegając w pole karne, ma już jednak towarzystwo. Chce je zwieźć ostatnim dryblingiem przed strzałem i kiksuje.

• 74. min.

Rzut wolny dla Barcelony po faulu na Messim. Piłka wybita przez obrońców spadła pod nogi Iniesty, ale Hiszpan strzelił nad poprzeczką.

• 72. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: dzisiejsze trafienie Messiego jest 500 golem strzelonym przez Barcę w Lidze Mistrzów. Sam Argentyńczyk ma już 68 trafień, dzięki czemu jest najskuteczniejszym zawodnikiem Blaugrany w tych rozgrywkach. Do najlepszego snajpera LM, Raula, brakuje mu jeszcze 3 bramek.

• 70. min.

Zmiana w barwach PSG. Verratti opuszcza boisko, a zastępuje go Cabaye.

• 69. min.

Druga zmiana w Barcelonie. Xavi za Rakiticia.

• 68. min.

Mascherano włączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu i dograł pod pole karne do Messiego. Katalończycy wymienili kilka podań i Rakitić strzelał na bramkę Sirigu, ale został zablokowany.

• 66. min.

Sędzia wrócił do taktyki dawania kartki zawsze wtedy, kiedy da się to jakoś wytłumaczyć. Van der Wiel ukarany za faul na Neymarze.

• 65. min.

Długa akcja Barcelony, wreszcie piłka przeniesiona z prawej flanki na lewą, skąd Alba dogrywał przed bramkę Sirigu. Zrobiło się z tego małe zamieszanie w polu karnym, ale obrońcy PSG zdołali wybić piłkę.

• 63. min.

Goście mają coraz więcej swobody 20-30 m od bramki PSG. I nadal bardzo mało w kluczowych strefach. Dalekie wybicie pod pole karne Barcy mogło okazać się niezłym atakiem, ale ter Stegen wybiegł przed pole karne i wykopał piłkę przed siebie.

• 62. min.

Pierwsza zmiana w składzie Barcelony. Munir zmienia Pedro.

• 62. min.

Najpierw dobrze prawą stroną zaatakował Dani Alves, później efektownie z drugiej strony w pole karne wpadł Iniesta, ale nie było tyle miejsca, żeby (mocno) uderzyć.

• 61. min.

Przed spotkaniem Luis Enrique określił PSG mianem "kandydata do wygrania Ligi Mistrzów". Jak na razie wygląda na to, że zawodnicy obu drużyn mu uwierzyli. No, może jeden Neymar jeszcze nie dowierza.

• 60. min.

Motta znów wyłuskał piłkę na połowie Barcelony i podał prostopadle do Cavaniego, ale ten trafił wprost w ręce Ter Stegena. Po chwili znów atak PSG, ale Pastore także trafił w bramkarza Barcelony.

• 58. min.

Zdjął dwóch za jednym zamachem!

• 56. min.

Znów błyskawiczna odpowiedź Barcelony! Alves dośrodkował w pole karne, obrońcy poszli do Messiego, a piłka spadła pod nogami Neymara, który strzelił technicznie przy samym słupku. Sirigu nie miał szans na obronę.

• 56. min.

3:2! Neymar!

• 54. min.

Pastore ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Żaden z środkowych obrońców nie zdążył zablokować nisko lecącej piłki, Cavani też nie zdołał dostawić stopy, ale już zamykający akcję Matuidi dostawił but i ucieszył cały stadion.

• GOOOOOOL

54. min.

3:1! Matuidi!

• 53. min.

Pastore poradził sobie przy linii bocznej boiska z dwoma zawodnikami Barcelony i dograł na dalszy słupek. Tam był Cavani, ale nie sięgnął tej piłki.

• 51. min.

Paryżanie nadal tworzą bardzo ładne akcje. Ale to goście pomknęli właśnie z szybką, bardzo dobrą kontrą, Messi dostał piłkę w pole karne i... nie miał miejsca. Został zablokowany.

• 50. min.

Znów prawą stroną na bramkę Barcelony ruszył Lucas. Łatwo ograł Albę zwodem i szybko uciekł lewemu obrońcy Barcelony. Gracz PSG został jednak zatrzymany przed polem karnym przez Mathieu.

• 48. min.

Kontra paryżan. Pastore dobrze ruszył z piłkę, delikatnie wystawił ją Cavaniemu w pole karne, a jego rodak popełnił jakiś taktyczny błąd, może znowu próbował dorzucić niepotrzebny drybling, i nie zdołał uderzyć.

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Jeżeli ktoś spodziewał się, że hit wieczoru zawiedzie, to musiał się zawieść - pierwsze 45 minut upłynęło w kwadrans i choć Barcelona złożyła kilka niezłych akcji, to PSG złożyło ich więcej (a gościom nie złożyło się w obronie). Na razie, zasłużenie prowadzą Francuzi. Zobaczymy, co zobaczymy w drugiej połowie.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Messi długo się przymierzał do wykonania rzutu wolnego. To była dobra pozycja dla Argentyńczyka. Uderzył ponad murem, ale i ponad bramką.

• 44. min.

Dobra piłka do wbiegającego w pole karne Messiego. Wbiegającego w planach i domyśle, bo chwilę wcześniej Matuidi zdążył ściąć Argentyńczyka. Słuszna żółta kartka... choć po powtórce może się wydawać że faulu nie było. Czyżby Messi się położył?

• 43. min.

Jeszcze jedno zdjęcie z cyklu Szczęśliwi Ludzie Na Trybunach: David Beckham ocenia interwencje obrońców Barcelony

• 42. min.

Znów szybka akcja Barcelony i wymiana podań bez przyjęcia. Messi w pole karne do Iniesty, ale za pomocnikiem Barcelony wrócił Cavani i nie pozwolił mu na oddanie strzału.

• 40. min.

Bardzo ładna kontra Luiza, który został jednak w końcu zatrzymany. Po chwili z równie dobrym kontratakiem wychodzi już pół francuskiego zespołu. Piłka wędruje ładnie i płynnie, ale wrzutko-strzał zostaje zablokowany.

• 38. min.

Teraz przewaga PSG. Na prawej stronie co chwilę akcje napędza Lucas, ale tym razem po zejściu do środka boiska zatrzymał się na obrońcach. Piłkę przejął jeszcze Pastore, ale nic z tej akcji już nie wyszło.

• 36. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: jeśli dotąd nie kojarzyliście Verratiego z masą bramek, to całkiem słusznie - Włoch do tej pory miał w dorobku zero goli dla PSG. Ale miał też coś jeszcze - 165 centymetrów wzrostu. Na strzelenie głową Barcelonie dziś wystarczyło.

• 34. min.

Długa piłka z obrony do Lucasa. Zawodnik PSG pokazał swoją szybkość i zdołał dobiec do piłki ale w starciu fizycznym z Mathieu nie miał szans i stracił futbolówkę.

• 32. min.

Niestety nie obrońcy Barcelony, ale fotoreporterzy zlokalizowali już Zlatana. Wygląda na zadowolonego z prowadzenia:

• 31. min.

Kapitalna akcja Barcelony, szansę na uderzenie otrzymuje Mascherano, uderza więc... piłka bardzo dziwnie odbija się od rywala, bardzo dziwnie leci i... nie wpada do bramki.

• 30. min.

Rakitić ograł zawodnika PSG w narożniku boiska i dograł przed pole karne do Messiego. Argentyńczyk do Iniesty, a ten znów do Rakiticia, który wbijał piłkę z woleja pod bramkę, ale zablokowali go obrońcy.

• 29. min.

Jak na razie rywalizacja przebiega w atmosferze Fair Play, zawodnicy PSG pomogli nawet przeciwnikowi zrobić szpagat:

• 28. min.

Verratti bardzo brzydko skosił Iniestę i wkróce po golu w pełni zasłużył na kartkę.

• 26. min.

Dośrodkowanie Motty z narożnika boiska na dalszy słupek bramki. Ter Stegen wyszedł z bramki, ale nie wybił piłki. Rakitić do niej nawet nie skakał i do bramki wbił ją Verratti.

• GOOOOOOL

26. min.

2:1! Verratti!

• 26. min.

Lucas stracił piłkę, paryżanie ruszali z kontrą, ale Pastore nie poradził sobie z wrzuceniem piłki. Za to będzie rzut rożny.

• 25. min.

Szybka konta Barcelony. Messi przed polem karnym i wybiegają do niego dwaj obrońcy. Argentyńczyk odgrywa górą w pole karne do Neymara. Brazylijczyk strzela nad bramkarzem, ale nie trafia w bramkę.

• 23. min.

Fenomenalna akcja gospodarzy! Cavani tak zamaszyście realizował drybling, że w końcu sam się pogubił, ale udało się odegrać na prawe skrzydło, skąd piłka wrzucona w pole karne została niemal wbita do bramki Barcelony przez jej własnych, spieszących z wybiciem obrońców.

• 22. min.

Zagrożenie pod bramką PSG po rzucie rożnym. Najpierw nożycami próbował strzelać Mathieu, ale piłkę wybili obrońcy. Dobijał ją jeszce Messi.. również nożycami, ale piłkę wybił Sirigu.

• 20. min.

Dani Alves próbował dryblingu na prawym skrzydle, ale okazało się, że go nie umie. Piłkę udało się przejąć Messiemu, który minął Luiza i założył siatkę Pastoremu. Barca wywalczyła róg.

• 19. min.

Piłka do Neymara, którego podwajają obrońcy, ale Brazylijczyk wychodzi z opresji fantastycznym zwodem i dogrywa pod pole karne do Pedro. Pedro przekłada na lewą nogę i robi zwód... potem na prawą i strzela na bramkę. Nad poprzeczką.

• 17. min.

David Luiz jest dziś człowiekiem jednej miny - tak cieszył się z bramki i podobnie szeroko mógł mieć otwarte usta ze zdziwienia przy golu Messiego:

• 15. min.

Barcelona teraz bardzo długo wymieniała piłkę przed polem karnym PSG. Wreszcie Messi zagrał między obrońcami do Pedro, ale Kanaryjczyk został natychmiast podwojony i stracił piłkę. Jego koledzy próbowali jeszcze ją szybko odzyskać pressingiem.

• 13. min.

Cavani dostaje piłkę na 20. metr, ładnie manewruje między rywalami i piekielnie mocno uderza. Wszystko pięknie, tyle że nad poprzeczką. A w tej sytuacji powinien jednak trafić w bramkę.

• 11. min.

Szybka odpowiedź Barcelony! Wymiana piłki bez przyjęcia, wreszcie Messi podał do Iniesty w pole karne, a ten wycofał znów do Argentyńczyka, który pokonuje płaskim strzałem Sirigu.

• GOOOOOOL

11. min.

1:1! Messi!

• 10. min.

Lucas dośrodkowuje z rzutu rożnego, gracze Barcelony znowu kiepsko wyskakują do wybicia. Piłka trafia do stojącego parę metrów przed bramką Luiza. Koło niego są jeszcze dziesiątki innych piłkarzy, ale Brazylijczyk znajduje lukę, przez którą kopie piłkę. Sirigu nie miał szans, kompletnie nic nie widział.

• GOOOOOOL

10. min.

1:0! David Luiz!

• 9. min.

Dani Alves z pełną świadomością kartki zatrzymuje Maxwella.

• 8. min.

Akcja Barcelony. Alves podawał za obrońców do Pedro, ale Kanaryjczyk bardzo źle odgrywał do Messiego. PSG ruszyło z kontrą, ale Cavani nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu.

• 6. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Barcelony. Bardzo groźne. Piłka zostaje jednak strącona przed pole karne, gdzie nabiega na nią Matuidi a dwóch kolegów robi wszystko, by nie pozwolić mu na uderzenie. Matuidi znajduje lukę i uderza między dwoma graczami PSG. Utrudnili mu na tyle, że, ostatecznie, strzał zablokował Rakitić. Goście ruszyli ze świetną kontrą, ale jej finalizacji była bardzo kiepska.

• 5. min.

Barcelona nie mogła wyjść z piłką z własnej połowy boiska i gospodarzom udało się odebrać piłkę. Szybka akcja i strzał Motty, ale wysoko nad bramką.

• 3. min.

Katalończycy zaczynają od zabaw z piłką pod polem karnym PSG. Francuska obrona jest jednak tak szczelna, że nie ma szans, by przedostać się do środka.

• 1. min.

Gramy.

• A tak wyglądał rozruch przedmeczowy. Drużyna po prawej ćwiczy podania, drużyna po lewej ćwiczy... no, coś innego.

• Za nami już pierwszy mecz dzisiejszego dnia. Niestety, bez goli Lewandowskiego (i zachwytów nad nim). Ale mistrzowie Niemiec i tak sobie poradzili. Ledwo, ledwo.

Liga Mistrzów. Bayern wygrał w Moskwie, ale nie zachwycił

Bayern Monachium wygrał z CSKA Moskwa 1:0 po bramce Thomasa Muellera z rzutu karnego. Bawarczycy po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów mają na koncie sześć punktów.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, bo nie oglądacie meczów bez Ibrahimovicia, jesteśmy jeszcze my, nasza relacja i wasz telefon! Czytać nas możecie w naszej aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony z Androidem, iPhone'y oraz Windows Phone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Obie drużyny spotkały się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013. Awansowała Barcelona dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe - mecze kończyły się rezultatami 2-2 i 1-1. Sporo wskazuje na to, że dzisiejsza potyczka równiez może skonczyć się remisem, bo PSG nie przegrało w żadnym z ostatnich 29 meczów w Europie na własnym boisku, z kolei Blaugrana wygrała zaledwie 4 z poprzednich 13 wyjazdowych gier w LM. Wobec braku Ibrahimovicia głównym kandydatem do pokonania bramkarza jest Messi, który zdobył 11 goli w ostatnich 12 meczach Ligi Mistrzów. W oczekiwaniu na bramki warto być dziś cierpliwym, bo ostatnie 10 z 11 goli zdobytych w spotkaniach między PSG i Barcą padło po przerwie.

• Bilans Barcelony w lidze może imponować: pięć zwycięstw, remis, 17 strzelonych bramek i żadnej wpuszczonej. Katalończycy nie stracili też gola na inaugurację Ligi Mistrzów, kiedy skromnie pokonali APOEL 1-0. O zepsucie tych statystyk PSG powalczy dziś bez najlepszego snajpera, Zlatana Ibrahimovicia. Ale póki co nawet ze Szwedem w składzie paryżanie nie imponują, faworyt Ligue 1 traci do lidera już 5 punktów. Na bramki dla gospodarzy się więc nie zanosi, za to w zespole gości szansę na jubileuszowy, setny występ w LM będzie miał Iniesta. Wcześniej tę samą barierę przekroczyła tylko trójka graczy Blaugrany: Xavi (on z kolei może dziś przegonić Raula - obaj mają po 142 występy), Puyol oraz Valdes.