Polska - Norwegia, czyli kadra ligowców zaczyna sezon Z czuba i na żywo

• sobota, 18 stycznia 2014
  • KONIEC MECZU

Reprezentacja Polski w krajowym składzie ograła Norwegów 3:0 i tym samym odniosła swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Adama Nawałki. Choć rywal nie był z najwyższej półki (okazuje się, że ligowy skład Norwegii jest jeszcze bardziej nieporadny od naszego), to jednak zwycięstwo, zwłaszcza do zera musi cieszyć. Co ciekawe było to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale też pierwsze bramki Polaków. Pierwsze trafienie u byłego trenera Górnika Zabrze zanotował Lewandowski Bryzski, drugie Błaszczykowski Kucharcyzk, a trzecie Piszczek Linetty.

Z naszej strony to wszystko, zapraszamy na kolejne relacje.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Elyounoussi jeszcze przedziera się przez gąszcz nóg środkiem naszego pola karnego. Nagle orientuje się, że wprawdzie ma przed sobą już tylko bramkarza, ale za to piłkę stracił dwie nogi temu.

• 90. min. + 2

Zmiana (zapewne ostatnia) w reprezentacji Polski. Za Wawrzyniaka wchodzi Lewczuk.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone przez sędziego. Długie podanie do Jodłowca, który popędził lewą stroną, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 90. min.

Ufff! Rzut z autu, Wilusz przepuszcza piłkę, którą powinien przyjąć i Bendiksen wychodzi sam na sam z Leszczyńskim. Na szczęście jest tym tak skołowany, że uderza bez odpowiedniego namaszczenia i piłka leci obok bramki.

• 88. min.

Rzut rożny dla Polaków. Mocne dośrodkowanie, Wilusz rozpędza się, skacze, leci z wielkim impetem, ale na niewielkim pułapie. Piłka leci mu nad głową, przejmują ją obrońcy.

• 87. min.

Brzydki faul Pedersena na Olkowskim, który chyba specjalnie zostawił nogę żeby dać się sfaulować i nie dopuścić do akcji rywala. Po chwili piłka już u bramkarza Norwegii, który stracił kontrolę nad piłką ratując ją przed wybiciem na rzut rożny, przez co Madej miał szansę ją przejąć i wpakować do pustej siatki, ale w ostatniej chwili golkiper Norwegów wybił na aut.

• 85. min.

Rzut wolny dla Norwegów z boku pola karnego po faulu Wawrzyniaka. Gamst Pedersen uderza w kierunku bramki, ale piłka po plecach Zachary wychodzi za linię końcową. Kolejne dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego, ale Singh nie potrafi opanować piłki. Kiedy mu się udaje, Pazdan łatwo blokuje uderzenie. Jeszcze wrzutka w nasze pole karne, ale Bakenga daje się złapać na spalonym.

• 84. min.

Sprytnie podanie do Linnesa, który dzięki temu miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował jednak w pole karne, gdzie było tylko trzech obrońców reprezentacji Polski. Efekt? Wybicie na oślep.

• 83. min.

Kolejny rzut wolny dla Norwegów. Kolejne dośrodkowanie Gamsta Pedersena, ale Wilusz po raz kolejny dobrze blokuje skaczącego do piłki rywala. Po raz kolejny nasi obrońcy wybijają, ale po raz kolejny rywale natychmiast przejmują piłkę.

• 82. min.

Brzydki, niepotrzebny faul Pawłowskiego na Pedersenie, który kończy się słuszna żółtą kartą. Brak kibiców na trybunach sprawił, że nawet w transmisji telewizyjnej było słychać krzyk faulowanego piłkarza Norwegii.

• 81. min.

Elyounoussi dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale Rzeźniczak skutecznie blokuje. Wybicie, ale Norwegowie natychmiast przejmują. Kolejne podanie pod nasze pole karne, ale znów piłkę zatrzymują obrońcy. I znów wybijają. Polacy nawet nie udają, że mają zamiast kontrować.

• 79. min.

Długie podanie do Leszczyńskiego, ten czeka z wybiciem do ostatniej chwili, aż w końcu nie trafia w piłkę i prawie podarował piłkę Bakendze, który chciał przejąć ją wślizgiem. Nie trafił jednak w futbolówkę, a Polak miał okazję do naprawienia swojego błędu. Naprawił.

• 79. min.

Rzut rożny dla Norwegów. Gamst Pedersen dośrodkowuje idealnie w ręce Leszczyńskiego. Polacy wyprowadzają szybką kontrę, tracą piłkę, odzyskują piłkę, po czym uznają, że atakowanie jest przereklamowane i wycofują się na własną połowę.

• 78. min.

Pawłowski wchodzi za Tomasza Brzyskiego. Dobry występ piłkarza Legii. Czy Pawłowski rozbije zasieki defensywne Norwegów i strzeli czwartą bramkę?

• 77. min.

Dalekie podanie w kierunku naszego pola karnego. Ruud goni za piłką, Rzeźniczak coraz mniej chętnie goni za Ruudem, na szczęście piłka znacznie chętniej Norwegowi ucieka i wychodzi za linię końcową.

• 75. min.

Leszczyński w końcu zmuszony do interwencji, a właściwie wyjścia z "piątki", by ubiec Bakenge i zgarnąć piłkę spod jego nóg. Po chwili kiepskie wybicie naszej defensywy, ale Pedersen zamiast uderzyć w kierunki bramki, uderzył wprost w jednego z naszych piłkarzy i piłka wyleciała na aut.

• 73. min.

Cztery zmiany w reprezentacji Polski. Pazdan z Linettego, Olkowski za Bereszyńskiego, Madej za Kucharczyka oraz Zachara za Masłowskiego.

• 72. min.

Jeszcze jedna akcja Norwegów. Seria podań przed naszym polem karnym biernie oglądanych przez coraz bardziej skołowanych obrońców. W końcu Elyounoussi zgrywa piłkę przed bramkę, ale Wilusz orientuje się i wybija daleko od bramki.