FC Barcelona - Chelsea, czyli półfinał Ligi Mistrzów Z czuba i na żywo

• wtorek, 24 kwietnia 2012
  • KONIEC

Barcelona nie zostanie pierwszą drużyną w historii, która dwa razy z rzędu wygra Ligę Mistrzów. Za to Chelsea stanie przed szansą na uratowanie sezonu, który wydawał się koszmarem. A kto będzie jej rywalem - Bayern, czy prowadzony przez Jose Mourinho Real, tego dowiemy się jutro. Zapraszamy na relację, a dziś już dziękujemy bardzo. Dobranoc!

• KONIEC

Piękny mecz, ale przede wszystkim piękna historia. Dwie bramki Barcelony, szaleństwo i czerwona kartka Terry'ego, a potem gol Ramiresa, który dał Chelsea nadzieję. Dramat Messiego, który w kluczowym momencie nie strzelił karnego i przebudzenie Torresa, który w kluczowym momencie strzelił. Gdyby ktoś chciał zrobić o tym film sportowy - nawet nie musiałby niczego wymyślać, wystarczyłoby po prostu rozpisać wydarzenia meczowe na scenariusz i ewentualnie w dialogach podmienić wulgaryzmy na żarciki.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• GOOOOOOL

90. min. + 2

goal

Torres! Napastnik Chelsea od linii środkowej biegł sam na Valdesa. Bramkarz wychodzi, ale Torres obiega go i strzela do pustej bramki.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 90. min.

Dlatego Mascherano uderza sprzed pola karnego. Cech wybija na rzut rożny.

• 89. min.

yellowCard

Torres się rozpędza, wpada na Mascherano, który zabiera mu piłkę. Mascherano się rozpędza, wpada na Meirelesa, który fauluje. I dostaje żółtą kartkę.

• 89. min.

Im bliżej końca meczu, tym bardziej Barcelona nie potrafi przedostać się w pole karne Chelsea.

• 87. min.

Tak, zaczęła. Messi po prostu wrzuca w pole karne. W bardzo białe pole karne. Tłum piłkarzy Chelsea bez trudu wybija.

• 85. min.

Czy tylko nam się zdaje, czy Barcelona zaczęła grać "na chaos"? Wrzutka w pole karne Chelsea leci prosto w ręce Cecha.

• 84. min.

Może Drogba nie wymodlił u sędziego, ale wymodlił u Messiego.

• 83. min.

Messi przyjmuje piłkę przed polem karnym, odwraca się i wali z całej siły. Cech się rzuca, trąca piłkę, która dzięki temu trafia w słupek!

• 82. min.

Podanie na prawe skrzydło do Daniego Alvesa, który od razu zagrywa do środka do Sancheza. Napastnik trafia do bramki tuż przy słupku i zaczyna świętować. I wtedy sędzia odgwizduje (słusznego) spalonego.

• 80. min.

Zmiana w Chelsea. Za Drogbę wchodzi Torres.

• 79. min.

Gracze Barcelony od jakiegoś czasu wymieniają się piłką na łuku przed polem karnym Chelsea i kompletnie nie mają pomysłu, jak dostać się do środka. Nic dziwnego, skoro w polu karnym zorganizowano naprędce kilkanaście minute temu zajezdnię autobusową.

• 78. min.

Miękka wrzutka w pole karne Chelsea, zgranie, obrońcy nie są w stanie wybić. Do piłki dopada Busquets, ale najwyraźniej on strzela raz w roku. I ten raz już nastąpił. Piłka leci nad poprzeczką.

• 76. min.

Tanie sztuczki z fruwaniem nie wystarczą, żeby dziś awansować.

• 74. min.

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Za Fabregasa wchodzi Keita.

• 73. min.

Messi ślicznie rozgrywa z Iniestą w polu karnym, ale uderzenie Iniesty zostaje łatwo zablokowane. Próbuje jeszcze Xavi. Cech łapie piłkę.

• 73. min.

yellowCard

Meireles zabiera piłkę Messiemu, oddaje ją Lampardowi. Messi wycina Lamparda, za co dostaje żółtą kartkę.

• 72. min.

yellowCard

Lampard sprawdza wytrzymałość nóg Fabregasa i dostaje żółtą kartkę.

• 70. min.

Na murawie leży Drogba. Jego koledzy wybijają piłkę. Daleko. I wtedy Drogba wstaje. Sędzia prosi, żeby Drogba następnym razem lepiej doznał jakiejś kontuzji, jeśli ma już zamiar kłaść się na murawie.

• 70. min.

Dominika:

korespondencja

Ja też mam już cytat dnia za sobą. Dialog u mnie w mieszkaniu:
    Moja koleżanka: I jak meczyk ,wygrywają?
    Mój kolega: Na razie przegrywają, remisując i mając awans jednocześnie. Pozwól ,że nie będe ci tłumaczył szczegółów.

• 69. min.

Nieporozumienie w obronie Barcelony. Gdzie dwóch zawodników nie poczuwa się do odpowiedzialności, tam napastnik rywali korzysta. No chyba że piłkę piąstkuje Valdes.

• 68. min.

Druga zmiana w Barcelonie. Tello za Cuenkę.

• 66. min.

Gospodarze znowu wdzierają się w pole karne rywali, stosując metodę krótkich podań. Sanchez zagrywa z lewej strony pola karnego do środka do Messiego, ale Argentyńczyk nie ma już miejsca, żeby cokolwiek zrobić.

• 64. min.

Rzut rożny dla Chelsea. mocna wrzutka, do piłki dopada Ivanović, ale uderza nad poprzeczką. W terminologii komentatorów sportowych to się chyba nazywa "zyskiwaniem cennych sekund".

• 63. min.

Xavi wrzuca piłkę z rzutu rożnego. Nabiega na nią niezwykle aktywny w ataku Puyol, ale potyka się i nie trafia. Wybucha panika. Obrońcom udaje się po jakimś czasie ewakuować piłkę.

• 62. min.

Messi przejmuje piłkę przed polem karnym, Iniesta wpada w pole karne, przyjmuje piłkę i zaraz oddaje ją do Cuenki. Skrzydłowy Barcelony strzela prosto w wychodzącego z bramki Cecha.

• 61. min.

Messi podaje na lewe skrzydło do Cuencozaura, który przyśnił mu się wczoraj w nocy. Na lewym skrzydle był jednak tylko o jakieś trzy metry za niski Isaac Cuenca.

• 59. min.

yellowCard

Żółta kartka dla Cecha za coś, co kiedyś stanie się inspiracją dla tomu wierszy "Z rozmyślań przy wybijaniu piłki".

• 59. min.

Puyol skacze w polu karnym do przypadkowej piłki i uderza równie przypadkowo, bo tyłem głowy. A piłka wcale nie mija tak znacząco bramki gości.

• 58. min.

Zmiana w Chelsea. Za Matę wchodzi Kalou.

• 57. min.

Prostopadłe podanie w pole karne Chelsea. Rozpędzony Messi goni za piłką, ale Cech goni za nią również. I to szybciej.

• 56. min.

Chelsea ucieka z kontrą. Ale niedaleko. Ledwie przekroczywszy połowę boiska, biegnąc przy prawym skrzydłem, Drogba postanawia uderzyć. Wysunięty Valdes łapie piłkę ze sporymi kłopotami!

• 54. min.

Dani Alves przerzuca piłkę z prawej strony na głowę Sancheza, który do piłki wyskakiwał z pewnymi obawami, bo przed oczami miał buty Cole'a. I uderzył obok słupka.

• 53. min.

Cytat dnia mamy już za sobą. Z dialogu w redakcji:

quote

Decyzja sędziego prawidłowa, a Messi nie strzelił karnego, bo jest cienki.

• 52. min.

Podanie Mascherano przed pole karne, Lampard przewraca Fabregasa, Fabregas podcina Lamparda, Messi chce Lamparda bić, robi się zamieszanie.

• 50. min.

yellowCard

Iniesta, obrażony na Drogbę za podarowanie karnego, który na nic się nie przydał, fauluje go i dostaje żółtą kartkę.

• 49. min.

Messi z rzutu karnego trafia w poprzeczkę! Piłka odbija się i opuszcza pole karne.

• 48. min.

yellowCard

Protestujący Ivanović dostaje żółtą kartkę.

• 48. min.

KARNY DLA BARCELONY! Podanie do Fabregasa, Drogba robi wślizg, Fabregas pada. Sędzia nie ma wątpliwości. My mamy.

• 47. min.

Kolejna okazja Barcelony. Obrońcy się nieco pogubili. Krótkie podanie w polu karnym do Iniesty, który ładnie, technicznie odgrywa do Iniesty, ale jego uderzenie odbija się od rywala i wypada na rzut rożny.

• 46. min.

Gramy.

• PRZERWA

Terry może być tu zaskoczony tylko tym, jak bardzo Sanchez zwija się z bólu.

• PRZERWA

Jeśli czujecie, że od nadmiaru emocji musicie się przewietrzyć - możecie to zrobić, a jednocześnie nadal śledzić naszej relację ma smartfonach z Androidem lub iPhone'ach. Wystarczy znaleźć aplikację Relacje Z czuba i na żywo w AppStore lub Android Market, ściągnąć i zainstalować.

• PRZERWA

Wydawało się, że nic nie uratuje Chelsea - stracili jednego stopera, zaraz potem stracili bramkę, potem kolejnego stopera, za którego w dodatku nie mogli wprowadzić nawet Fernanda Torresa, potem kolejną bramkę. A potem Ramires strzelił bramkę, po której mecz... Ok, obrona Częstochowy może zacząć się od początku.

• 45. min. + 2

Rzut rożny dla Barcelony. Wrzutka w pole karne, obrońcy wybijają, sędzia kończy pierwszą połowę.

• 45. min.

Barcelona zwykle wymienia między sobą setki podań. Dzisiaj wymienia setki podań prostopadłych. I za każdym razem obrońcy Chelsea mają się czego obawiać.

• GOOOOOOL

45. min. + 1

goal

Ramires! Prostopadłe podanie Lamparda, Ramires wychodzi sam na sam z Valdesem i ślicznie podcina piłkę nad nim!

• GOOOOOOL

43. min.

goal

Sanchez podaje Messiemu. Messi rusza z atakiem na bramkę na Chelsea. Podaje w pole karne do wybiegającego na dobrą pozycję, stojącego na linii z obroną Iniesty, który podbiega jeszcze kawałek i posyła piłkę do bramki obok Cecha.

• 41. min.

Gospodarze zajęli się posyłaniem krosów w pole karne. Zagrożenia dla bramki z Chelsea tego nie ma, ale sporo niepokoju jest na pewno.

• 39. min.

W końcu udało się wznowić grę. Rzut wolny dla Barcelony, Xavi trąca piłkę Messiemu, który z całej siły trafia w mur.

• 37. min.

redCard

Czerwona kartka dla Johna Terry'ego! Obrońca Chelsea skorzystał z tego, że przechodził obok Sancheza i... postanowił uderzyć go kolanem w pośladki.

• GOOOOOOL

35. min.

goal

Busquets! Rzut rożny wybity przez obrońców, Barcelona przejmuje piłkę, Dani Alves podaje w pole karne do Cuenki, który zgrywa przed bramkę. Do piłki dopada Busquets i wpycha ją do pustej bramki.

• 34. min.

To niesamowite, ale Cech zaczyna grać na czas godzinę przed końcem meczu.

• 32. min.

yellowCard

Żółta kartka dla Mikela, któremu nie spodobało się, że Sanchez ma nogi.

• 31. min.

Iniesta dopada do piłki, przyjmuje ją na linii pola karnego i natychmiast uderza. Kibice Barcelony jęczą z rozczarowania, bandy jęczą z bólu.

• 30. min.

Kolejna akcja Barcelony. Podanie w pole karne, rozpędzony Messi biegnie za piłką ale natychmiast się zatrzymuje, bo po kapitalnym wślizgu Terry'ego piłka leciu daleeeeko poza pole karne.

• 29. min.

Marcin prosi o chwilę uwagi:

chciałbym prosić by ta fascynacja zachodnimi klubami nie rozproszyła nam wspomnień wielkiego meczu na Wembley

Nie wydaje nam się, żeby kiedykolwiek dano nam o nim zapomnieć.

• 28. min.

Rzut rożny dla Barcelony. Wrzutka w pole karne, Puyol ucieka obrońcom, ale zapomina uciec Drogbie, który wybija piłkę.

• 27. min.

Latający Hiszpan.

• 26. min.

A jednak boli też Piquego. Na boisku zastępuje go... Dani Alves.

• 25. min.

Kolejne dalekie podanie w kierunku Drogby, który wpada w pole karne, przepycha Pique i uderza. Jego strzał niemal z linii końcowej trafia w boczną siatkę.

• 24. min.

Dalekie podanie w okolice pola karnego Barcelony. Obrońcy strącają piłkę w okolice Drogby, który strzela nie czekając nawet aż będzie stał twarzą do bramki. Jego kopnięcie nad głową okazuje się także kopnięciem nad poprzeczką.

• 23. min.

Na przykład tak jak teraz, gdy znienacka i z dystansu uderza Mascherano, a piłka przelatuje tuż nad bramką, a wcześniej tuż nad wyciągniętą ręką zaskoczonego Cecha.

• 22. min.

Po początkowym okresie burzy i naporu Barcelona nieco się uspokoiła. Nieco uspokojona Barcelona to Barcelona atakująca groźnie raz na dwie minuty, a nie dwa razy na minutę.

• 21. min.

Barcelona przedziera się na połowę Chelsea, ale zasieki postawione przez Ramiresa okazują się zbyt gęste. Głownie dlatego, że składają się z samego Ramiresa.

• 19. min.

Kapitalna klepka gospodarzy w polu karnym. Messi wychodzi sam na sam z Cechem, ale Czech broni niezbyt dobry strzał Argentyńczyka. Piłka odbija się i trafia na linię pola karnego do Iniesty, który natychmiast uderza. Wybija stojący obok bramkarza obrońca.

• 17. min.

Pique leży i nie wstaje po tym, jak został znokautowany przez Valdesa. Swoją drogą, uratował tym samym życie Drgobie, który był pierwotnym celem ataku Valdesa.

• 15. min.

Miny graczy Chelsea dość wyraźnie mówią, co sądzą oni na temat wbiegającego w ich pole karne Messiego. Ten obrazek powtórzy się dziś zapewne jeszcze wiele razy.

• 14. min.

Barcelona próbuję strzelić Chelsea bramkę po dalekiej wrzutce górą w pole karne. Jest to koncepcja nazbyt z czuba nawet jak dla nas.

• 13. min.

Tym razem prawą stroną zmierza Cuenca. Mocno wbija piłkę w pole karne, ale tam piłka natrafia na mocne i stanowcze nogi obrońcy.

• 12. min.

A jednak Cahilla boli. Schodzi z boiska, Bosingwa wchodzi.

• 11. min.

Kolejna dobra akcja Barcelony. Piłka trafia do Iniesty, który w polu karnym dobiega już prawie do linii końcowej, więc szybko przerzuca piłkę na drugą stronę. W bramce nie ma Cecha, ale jest zastępstwo. Obrońca wybija piłkę.

• 10. min.

Bosingwa był już gotowy do wejścia za Cahilla. Sędzia techniczny zdążył włączyć sobie świetlną tablicę, a oficjalna strona UEFA napisać, że zmiana była. A potem Bosingwa wrócił na ławkę, bo Cahill uznał, że wcale go nie boli tak bardzo.

• 9. min.

Gospodarze próbują w polu karnym zagrań do tyłu, do góry, do boku i innych alternatywnych, hipsterskich podań. Cechowi się podoba. Może dlatego, że łatwo łapie piłkę.

• 8. min.

Cech natychmiast wykopuje piłkę poza boisko pokazując na Gary'ego Cahilla, który nie wygląda, jakby miał w najbliższym czasie wstać. Głównie dlatego, że tarcie zrobiło mu żarcik ruchowy i przestało działać na jego kończyny i to tak, że każda udała się w kierunku innego bieguna.

• 7. min.

Piłka w pole karne Chelsea, ale nie wiadomo, do kogo. I wtedy Sanchez wyłącza niewidzialność, wyłania się zza obrońców, przejmuje piłkę, ale ta gubi się gdzieś między jego nogami i po chwili gospodarze zostają z pola karnego wypchnięci.

• 6. min.

Cuenca przyjmuje piłkę na prawym skrzydle, robi zwód w prawo, robi zwód w lewo, po czym potyka się i przewraca. Ashley Cole zabiera mu piłkę.

• 5. min.

Messi dostaje świetne, krótkie podanie na prawą stroną, natychmiast wbiega w pole karne, ale uderzać musi z bardzo ostrego kąta. Boczna siatka czuje się dotknięta, wszyscy gracze Chelsea czują się spoceni.

• 4. min.

Barcelona się odgryza. Podanie Xaviego w pole karne, rozpędzony Sanchez pędzi za piłką, ale piłka okazuje się szybsza i ucieka poza boisko.

• 3. min.

Barcelona nadal wygląda, jak ta zagubiona Barcelona z meczu z Realem. Głupia strata piłki w środku pola sprawiła, że Katalończycy musieli ratować się szybkim faulem, żeby cała sytuacja nie zakończyła się kolejnym groźnym atakiem.

• 2. min.

Jeśli ktoś spodziewał się, że Chelsea zaparkuje autobus we własnym polu karnym, to na razie chyba trwa przerwa na papierosa. Ashley Cole pędzi lewym skrzydłem, wpada w pole karne i dośrodkowuje do wbiegającego Ramiresa. Obrońcy jednak blokują piłkę.

• 1. min.

Gramy.

• Jeśli Barcelona dziś wygra - będzie miała szansę na wyczyn bezprecedensowy, będzie mogła zostać pierwszą drużyną w historii, która obroni puchar Ligi Mistrzów. Gdyby jednak nie wygrała, grozi jej klęska - sezon bez żadnego trofeum, na które ostatnią nadzieją będzie już tylko finał Pucharu Króla. Chociaż oczywiście zawsze warto się pocieszyć i uświadomić sobie, że bywają klęski większe i mniejsze.

Gdyby Józef Wojciechowski był prezesem FC Barcelony w tym sezonie...

Józef Wojciechowski nie chce zejść z afisza. Kończy jeden spektakl i zaczyna drugi. Po zapowiedzi, że kończy z Polonią Warszawa, teraz podobno jest skłonny wybaczyć podopiecznym dotychczasowe grzechy, jeśli wygrają pozostałe mecze w tym sezonie. Mamy wrażenie, że prezes Polonii stworzony jest do większych celów, niż zwycięstwo w Ekstraklasie. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić symulację sezonu FC Barcelony z Józefem Wojciechowskim za jej sterami.

• Wiele osób spodziewa się, że dzisiejszy mecz zrelacjonować można za pomocą takiego oto tysiąca słów:

• Jeśli obawiacie się, że nadmiar emocji i dobrego futbolu spali wasze kineskopy oraz komputery, możecie śledzić naszą relację za pomocą aplikacji na smartfony z Androidem i iPhone'y. Znajdźcie aplikację Relacje Z Czuba w Google Play i App Store, ściągnijcie i zainstalujcie.

• Barcelona najpierw przegrała sześć dni temu z Chelsea 0:1, a potem uległa Realowi w lidze na własnym stadionie 1:2, żegnając się już niemal z marzeniami o obronie tytułu. Dwie porażki z rzędu najgorsza seria Katalończyków od trzech lat. Jeżeli Barcelona przegra również dzisiaj, będzie to jej najgorsza seria od dziewięciu lat. Zeszłoroczni triumfatorzy Ligi Mistrzów są jednak dobrej myśli. Trudno powiedzieć, jakiej myśli są piłkarze Chelsea, która pod wodzą trenera Johna Terry'ego Roberta Di Mattea wraca do formy. Łatwo powiedzieć, że czekają nas wielkie emocje.