Kogo powinien sprzedać Manchester City?

Manchester City

Manchester City (GETTY IMAGES/Clive Brunskill)

Manchester City zbroi się po zęby. Na czarnym rynku skupuje rakiety dalekiego zasięgu, przenośne bunkry i nowych piłkarzy. ''The Citizens'' nie tylko kończą się niemal dwucyfrowe numery na koszulki, mają też już w składzie więcej ludzi niż mieszka w niejednym pomniejszym europejskim państwie. Czy szejkowie się kogoś pozbędą?

Skład Tego-Drugiego-Ale-Nie-Wiadomo-Jak-Jeszcze-Długo Manchesteru na chwilę obecną (29 lipca 2010, g. 10.00) wygląda następująco:

1 Shay Given
2 Micah Richards
3 Wayne Bridge
4 Nedum Onuoha
5 Pablo Zabaleta
6 Michael Johnson
7 Stephen Ireland
8 Shaun Wright-Phillips
10 Robinho
11 Adam Johnson
12 Stuart Taylor
14 Roque Santa Cruz
15 Javier Garrido
17 Jerome Boateng
18 Gareth Barry
19 Joleon Lescott
20 Felipe Caicedo
21 David Silva
24 Patrick Vieira
25 Emmanuel Adebayor
26 David Gonzalez
28 Kolo Toure
29 Kelvin Etuhu
30 Shaleum Logan
32 Carlos Tevez
33 Vincent Kompany
34 Nigel de Jong
36 Javan Vidal
37 Gunnar Nielsen
39 Craig Bellamy
40 Vladimir Weiss
42 Yaya Toure
44 Dedryck Boyata
45 Greg Cunningham
48 Abdisalam Ibrahim
52 Alex Nimely

Bez numeru:
Joe Hart
Jo
Aleksandar Kolarow

Na papierze to może być skład na mistrza kraju. Na papierze to się jednak gra w statki, a nie w piłkę nożną. Jeśli też szukalibyście kiedykolwiek w słowniku zwrotu ''nadmiar zawodników'', już nie musicie, wystarczy, że cofniecie się wzrokiem o kilkadziesiąt wersów w górę. Ciągle spekuluje się zatem na temat tego, kto opuści szatnię na City of Manchester Stadium - czy będzie to...

Stephen Ireland


Bo o ile w roku rozgrywkowym 2008/2009 ciągnął cały zespół na swoich barkach zakolach, o tyle w Anno Premier Leagui 2009/2010 był już w cieniu innych gwiazd. Dodatkowo ma więcej babć niż wynikałoby to z prostych praw natury, jest wielokrotnie notowanym zabójcą fryzur i jeździ czymś, czego posiadanie w 9 krajach na 10 karane jest śmiercią przez słuchanie audiobooków z ''Romeo i Julią'' w autorskiej interpretacji Antoniego Piechniczka i Jacka Gmocha.

Kolo Toure


Bo istnieje kilka prawd niepodważalnych: To miasto ten klub jest za mały dla dwóch Toure. Yaya Toure już sam w sobie jest powtórzeniem. Poza tym lepszy nowszy Toure niż starszy Toure.

Jo


Zdecydowanie, na pewno, z pewnością marzy o karierze raperskiej.

Nigel de Jong


Skoro seria ''Karate Kid'' okazała się nierdzewna niczym M1 Abrams, holenderski defensywny pomocnik już przygotowuje się do występu w kolejnej części.

Wayne Bridge

Maleją szanse na sprowadzenie Johna Terry`ego. A City of Manchester Stadium jest zazdrosny o coś... o kogoś, kto nazywa się jak stadion Cardiff City.

Robinho

Klasyczny przykład ''syndromu Adriano'': Brazylijczyk, w Europie, z dziesiątką, nie do końca spełniający pokładane w nim nadzieję, niechętnie rozstający się z ojczystą ziemią. Robinho świetnie czuje się w Santosie. Poza tym raczej nie będzie już drugim Pele. A z taką celnością, jaką prezentuje obecnie, nie trafiłby do promu kosmicznego nawet gdyby był najbardziej rozwiniętym procesorem świata.

Nedum Onuoha


Jego nazwisko było zaledwie pierwszym krokiem. Teraz, kiedy tylko odejdzie z Manchesteru City będzie mógł wreszcie zrealizować swoje marzenia o zostaniu małym archipelagiem na Pacyfiku.

Łukasz Miszewski

Manchester City powinien opuścić...
Skomentuj:
Kogo powinien sprzedać Manchester City?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX