Pięć i pół mgnienia zakazu transferów dla Chelsea

Chelsea

Chelsea (Fot. DYLAN MARTINEZ REUTERS)

Jeszcze dwa dni temu Gael Kakuta był, odpowiednio - dla kibiców reprezentacji Francji ''nowym Henrym'', dla kibiców Lens ''tym zdrajcą, który poszedł do Chelsea'', dla kibiców Port Vale ''tym kolesiem, który wbił naszym juniorom hat tricka'', a dla reszty świata był ''Gaelem Kakoco?'' Od czwartku dla całego świata jest ''tym kolesiem, przez którego Chelsea dostała roczny zakaz transferów''.

1. Gael Kakuta? Dostać roczny zakaz transferów za transfer Geala Kakuty? Nie Cristiano Ronaldo, Kaki czy Zlatana Ibrahimovicia, nawet nie za transfer Antonio Valencii, ale Gaela Kakuty? Chelsea nawet po odejściu Jose Mourinho potrafi być klubem wyjątkowo z czuba.

2. Roczny zakaz transferów i 130 tysięcy euro do zapłacenia Lens dla Chelsea oraz 780 tysięcy euro grzywny i czteromiesięczne zawieszenie dla piłkarza. To z pewnością najdroższy hat trick przeciwko juniorom Port Vale w historii futbolu.

3. To chyba kończy sagę Robinho/Pirlo/Ribery'ego/Pato/Gattuso/Pawła Brożka w Chelsea. Przynajmniej na jakiś czas. Teraz zamiast plotek o ewentualnych transferach Chelsea czekają nas za to plotki o ewentualnym zniesieniu zakazu transferowego dla Chelsea.

4. Albo i nie kończy. Nie wierzę, w utrzymanie tego zakazu do stycznia 2011 r. Roma też dostała roczny zakaz transferów i po pół roku został skrócony. FC Sion dostało roczny zakaz transferów, który został zamrożony na czas postępowania w Sportowym Trybunale Arbitrażowym (CAS). Z Chelsea pewnie będzie podobnie.

5. Z jednej strony - należało się. Transfery Ashleya Cole'a i Johna Obi Mikela, to przypadki, o których trąbiła prasa. O ilu nigdy nie słyszeliśmy? Z drugiej - Chelsea wcale nie jest jedynym łobuzem na podwórku. Podobne sztuczki stosują wszyscy, a przypadki Juventusu i Cannavaro, Man Utd i Berbatova czy Liverpoolu i Robbie'ego Keane'a to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Nie mówiąc już o dwuletniej sadze pt. Cristiano Ronaldo idzie do Realu. Czy na kolejnym posiedzeniu FIFA zajmie się Realem? No właśnie.

5,5. Za ostro? W sam raz? Co sądzicie?

Piotr Mikołajczyk

Kara dla Chelsea była...
Skomentuj:
Pięć i pół mgnienia zakazu transferów dla Chelsea
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX