Anagram prawdę ci powie

Caster Semenya

Caster Semenya (AP/Michael Sohn)

Po co komu testy medyczne IAAF, skoro sprawę płci biegaczki z RPA, Caster Semenyi można wyjaśnić przestawiając literki w jej imieniu i nazwisku.

Mirror.co.uk pozamiatał. Portal wrzucił krótką notkę przypominającą o kontrowersjach związanych z Semenyą po czym postanowił nie brać jeńców i zasugerował, że nie trzeba wcale czekać na wyniki testów, skoro odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie znajduje się w jej imieniu i nazwisku, które po małej żonglerce literami daje anagram: ''A secret man? Yes'' (Sekretny mężczyzna? Tak).

Wszystko jasne? Jak dla nas tak. Caster Semenya to ''sekretny mężczyzna, tak''. Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i poszukać w jej nazwisku innych tajemnic. Zatem...

Co jeszcze mówi nam nazwisko biegaczki? Ano mówi... ''Says: Create Men''. Ha! Co więcej? Caster Semenya nie tylko jest sekretnym mężczyzną, jest też członkiem sekty. O tym mówi nam anagram ''A Sectary Semen''. A jak sekta, to wiadomo, że i diabeł gdzieś się czai. Kremowy diabeł, przynajmniej wg tego anagramu: ''Creme Satan Yes''.

Ci, którzy uważają, że ukrywanie płci to niesprawiedliwe ułatwienie sobie sprawy, ba nawet przerażające w kontekście potencjalnych naśladowców, też mają rację. ''Caster Semenya'' = ''Scary Easement''.

Z anagramów dowiadujemy się też co nieco o charakterze Caster. Np czego nie lubi: ''A Actress Enemy''. Nie przepada także za artystami i bezdomnymi, prawdę mówiąc najchętniej by z nimi skończył(a): ''Cease Artsy Men'', ''Cease Stray Men''.

Mniej ważne wątki (takie jak np. ''Necessary Meat'') pominęliśmy, ale i tak odkryliśmy wystarczającą ilość brudnych sekretów. Co nie dziwi, skoro anagramem ''Caster Semenya'' jest także ''A Meany Secrets''.