Dlaczego Jose Mourinho jest ?The Chosen One"?

Bo mówi. Pięknie i dużo. Mamy dla Was wybór cytatów ze słynnego Portugalczyka
Nie jesteśmy najlepsi z powodu wysokiego budżetu. Zdobywamy tyle trofeów, bo ciężko pracuję.

Jestem bardzo szczęśliwy, że klub bije rekordy w sprzedaży koszulek. Nie sprzedaję ich, ale jest zależność pomiędzy postawą drużyny a ilością sprzedanych koszulek.

Gdyby Roman Abramowicz pomagałby mi w trenowaniu zajmowalibyśmy ostatnie miejsce w Premier League. Gdybym, ja mu pomagał w biznesie, zbankrutowalibyśmy.

Wszyscy czekają aż Chelsea przestanie wygrywać. Kiedy w końcu przegramy ogłoszą święto narodowe. Jesteśmy na to gotowi

Z młodymi piłkarzami jest jak z melonami. Tylko jeśli obierzesz i spróbujesz melona możesz być pewien, że jest w 100 procentach dobry.

Claude Makelele nie jest piłkarzem. Jest niewolnikiem. Dał z siebie wszystko w finale mistrzostw świata i powiedział, że chce zrezygnować z gry w kadrze. A selekcjoner Francuzów mówi, że jeśli nie wystąpi w reprezentacji nie będzie mógł grać w klubie. Znamy zasady. Zero wolności, zero niezależności, zero demokracji, zero praw człowieka.

Jak długo Szewczenko nie będzie strzelał goli tak długo będzie grał w pierwszym składzie.

Muszą dawać z siebie wszystko i grać dla klubu i dla mnie, ale nie muszą mnie kochać - o zawodnikach.

Człowiek, który jest pracownikiem klubu nie powinien udzielać się w federacji. Federacja to federacja, klub to klub - o byłym już wiceprezesie Arsenalu i członku angielskiej federacji Davidzie Deinie

Nie chcę, żeby uczył mnie jak przegrać finał Ligi Mistrzów 0:4, bo nie chce tego umieć - o Johanie Cruyffie, który skrytykował styl Chelsea.

Jedynej rzeczy, której nie kontrolujemy podczas meczu to nasi kibice.

Mamy najlepszych piłkarzy i, przepraszam za arogancję, mamy najlepszego trenera.