Puchar Niemiec. Rafał Gikiewicz poprawił nieoficjalny rekord

Eintracht Brunszwik odpadł w środę w Pucharu Niemiec, ale Rafał Gikiewicz rozegrał bardzo dobre spotkanie i zapisał się w księgach statystyków.

Drugoligowy Eintracht Brunszwik przegrał po dogrywce z VfB Stuttgart 2:3 (po 90 minutach było 1:1). Gikiewicz puścił trzy bramki, ale rozegrał bardzo dobry mecz. W 36. minucie obronił nawet rzut karny wykonywany przez Alexandru Maxima.

Jak policzyli statystycy, Gikiewicz w całym meczu obronił 16 strzałów, ustanawiając nowy rekord Pucharu Niemiec. Rekord jest jednak nieoficjalny, bo takie statystyki są liczone od sezonu 2008/09.