Sport.pl

Wszystkie reprezentacje mundialu w Brazylii - jak je widzą, jak je piszą

Cambridge University Press opublikowało listę trzech najczęściej używanych wobec każdej z mundialowych reprezentacji słów. Amerykanie byli m.in. "bohaterscy", Urugwaj okrył się "hańbą", a Argentyna "Messi", "Messi", "Messi"

Najstarsze nieprzerwanie działające wydawnictwo na świecie nie powinno się mylić, ale czy ktoś uwierzy, że Anglia była przede wszystkim "fascynująca"? No ale to nie wina Cambridge, jeśli rzeczywiście tak mówiono i pisano o Anglikach w mediach.

Argentyna była m.in. "nieprzekonująca", Belgowie to rzeczywiście "czarne konie", Kolumbia była "nieprzewidywalna", Chorwacja "niebezpieczna", a Francja "defensywna".

Jeśli idzie o Ghanę, to idzie przede wszystkim o "pieniądze". I "strajk". Włosi grali "wolno" i wzbudzali "pesymizm".

Japonia była "rozczarowująca" i "sfrustrowana", Meksyk "zdeterminowany" i "utalentowany", a Holandia "zapierająca dech w piersiach".

W przypadku Portugalii dominowały "frustracja", "ego" i "rozczarowanie", w przypadku Hiszpanii "upokorzenie" i to, że było "słabo".

Amerykanie, jakżeby inaczej, byli "bohaterscy" i "odważni", a jeśli mówiło się o Urugwaju, to najczęściej używanym słowem było... "ugryzienie". Tuż za nim uplasowała się "hańba", czyli ulubione (jedno z dwóch) słówko Didiera Drogby.

Oto pełna lista:

Jak ich pisząCambridge

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
 • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
 • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
 • Krzysztof Piątek zaatakowany przez Włochów. Krzysztof Piątek zaatakowany przez Włochów. "Stracił kontakt z rzeczywistością"
 • Komentarze (7)
  Wszystkie reprezentacje mundialu w Brazylii - jak je widzą, jak je piszą
  Zaloguj się
  • 68jacekw

   Oceniono 105 razy 95

   3 słowa o reprezantacji Polski-kasa,żel,beznadzieja.

  • ami_lii

   Oceniono 70 razy 68

   O naszej reprezentacji byłyby nawet 4 słowa : NIC SIĘ NIE STAŁO!

  • bladyks

   Oceniono 6 razy 4

   Polska - skóra, fura i fryzura xD

  • smith81

   Oceniono 2 razy 2

   Polska - amatorzy, półamatorzy, amatorzy pełną gębą...

  • potp

   Oceniono 29 razy -15

   Przetłumaczyć pełnej listy to już ponad możliwości redaktorków? Niech czytelnik sam siada ze słownikiem i traci cenne godziny, efekt? jak szybko się weszło na tą stronę tak szybko się ją opuszcza..

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX