Camila Giorgi prawie jak Anna Kurnikowa. Tylko trochę inaczej i na odwrót

Camila Giorgi - Anna Kurnikowa

Camila Giorgi - Anna Kurnikowa (fot. Internet)

Anna Kurnikowa była tenisistką utalentowaną i piękną. Na tyle piękną, że w wieku 22 lat odłożyła rakietę w kąt, by zarabiać już tylko swoją urodą. Rakieta się kurzy do dziś, uroda tak jakby trochę też... A gdyby tak najpierw zaprezentować swe wdzięki, a dopiero potem zabrać się za granie? Okazuje się, że można i tak.

Kariera 20-letniej dziś Camili Giorgi przebiega dość ciekawie. Gdy miała 14 lat i nie zagrała jeszcze w żadnym zawodowym turnieju, jej ojciec Sergio w rozmowie z ''La Gazzetta dello Sport'' wypalił, że w ciągu 2-3 lat jego córka będzie numerem 1 rankingu WTA. Wszyscy śmiali się długo, uderzając przy tym dłońmi o uda, tarzając się i wzywając imienia Eddiego Izzarda http://pl.wikipedia.org/wiki/Eddie_Izzard nadaremno.

Szybko okazało się, że sprawa nie jest aż tak prosta. W wieku 17 lat Camila była 285. na świecie i bardziej niż sukcesami na korcie zwracała na siebie uwagę urodą. Jeszcze przed 18. urodzinami zdecydowała się na dość odważną sesję zdjęciową u francuskiego fotografa Erica Cassiniego.Czy miało to bezpośredni wpływ na rozwój jej kariery - nie wiadomo. Wiadomo za to, że od czasu sesji Włoszka kolejnymi występami przed obiektywem się nie wsławiła, a na korcie idzie jej coraz lepiej. W poniedziałek odniosła życiowy sukces pokonując w pierwszej rundzie Wimbledonu swoją rodaczkę Flavię Pennettę, siedemnastą rakietę świata. W kolejnym meczu zmierzy się z Gruzinką Anną Tatiszwili (WTA 73) i jeśli ją pokona, to po turnieju będzie tuż za pierwszą setką rankingu WTA.

Zaraz, chwileczkę. Ale jak tu porównywać Giorgi do Kurnikowej, skoro ta druga w wieku 19 lat była ósma na świecie? Ano była. Wyżej już nie zaszła, turnieju WTA nie wygrała i jak już zostało napisane trzy lata później karierę bezpowrotnie zakończyła. A Giorgi dopiero się rozkręca. Poza tym te baby Włoszki są jakieś inne. 25 turniejów WTA wygrały w sumie: Francesca Schiavone (5, w tym Roland Garros), Flavia Pennetta (9), Sara Errani (5) i Roberta Vinci (6). W wieku 19 lat żadna z nich nie była tak wysoko jak Camila.

Tabelka z wynikami Camili Giorgi w porównaniu z wynikami innych Włoszek


Poczekajmy zatem, a na razie, w przerwach od czekania, pooglądajmy.

Camila Giorgi

 

Camila Giorgi

 

06/21/2012 - Camila Giorgi - 2012 Tennis - WTA Tour Pre-Wimbledon Party - Arrivals - The Roof Gardens, Kensington High Street - London, UK - Keywords: LMK73-39537-220612 Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Landmark / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1

TKA

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU