Manchesterze City, nie oddawaj Owena Hargreavesa!

Wiecie, kto zdobył w ciągu ostatnich pięciu sezonów najwięcej tytułów Premier League? Owen Hargreaves, który w latach 2007-2011 występował w Manchesterze United, a przed rozpoczęciem tego roku rozgrywkowego przeniósł się do lokalnego rywala ''Czerwonych Diabłów''.

Pokaż jak kibicujesz i wygraj nagrodę - weź udział w konkursie

Choć tak szczerze mówiąc to prawo do tytułu dostał tylko w pierwszym sezonie w Anglii, kiedy to w Ferguson United wystąpił w lidze 23 razy. Później przypałętały się kontuzje, jeszcze więcej kontuzji i jeszcze więcej, przez co samego Hargreavesa nie było niemalże spod tych urazów już widać i przez następne trzy lata zagrał dla ekipy z Old Trafford łącznie zaledwie pięć spotkań.

Po przejściu do Manchesteru City wcale nie było lepiej, a niektórzy zrzucali to na fakt, że przy transferze Sir Aleksowi zostało jeszcze kilka luźnych części Owena Hargreavesa, z którymi nie bardzo wiedział, co ma zrobić, a które okazały się być niezbędne do bycia niezłym piłkarzem. W sezonie 2011/2012 wyszedł na boisko zaledwie cztery razy, z czego raz w lidze. Ale co przyniósł szczęście swojemu zespołowi po raz kolejny, to przyniósł i w ciągu pięciu lat na Wyspach nie udało się Hargreavesowemu klubowi zdobyć mistrzostwa kraju tylko raz, w roku rozgrywkowym 2009/2010, kiedy to w Premier League triumfowała Chelsea.

Dlatego tak dziwi decyzja Manchesteru City, który nie zamierza przedłużyć kontraktu z urodzonym w Kanadzie angielskim pomocnikiem. Biorąc pod uwagę szczęście jakie przynosi ekipom z Manchesteru i fakt, że jego roczna pensja to dla szejków tyle, ile przez przypadek potrafią zostawić przy automacie z napojami... Dziwne. A jeszcze dziwniejsze będzie, jeśli teraz Hargreaves trafi do Wigan Athletic, które zostanie mistrzem Anglii 2013.

Z innych newsów zawierających w sobie kluczowe słowa, takie jak: ''Manchester'', ''kontuzje'' i ''Owen'' - MU nie przedłuży kontaktu z Michaelem Owenem. Tak, on wciąż był zawodnikiem tego klubu. Tak, w połączeniu ze sprawą Hargreavesa... Węszymy tu jakiś zahaczający o najwyższe kręgi władzy spisek.

ŁM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Skomentuj:
Manchesterze City, nie oddawaj Owena Hargreavesa!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX