Kibice Marsylii bardzo chcą, żeby Olympique przegrał swój następny mecz

Kibice Olympique Marsylia

Kibice Olympique Marsylia (Fot. Charles Platiau Reuters)

Olympique przegrawszy niedzielny mecz z PSG (1:2), zaliczył dziesiątą porażkę w jedenastu ostatnich spotkaniach (łącznie z porażkami w Champions League z Bayernem). PSG jest w znacznie lepszej sytuacji, wspólnie z Montpellier prowadzi w tabeli Ligue 1, ale rozegrało o jeden mecz więcej od rywali do mistrzostwa. Ową zaległą grę Montpellier ma w środę właśnie z Marsylią, której fani bardzo by chcieli przegrać w tym meczu.

By wytłumaczyć niechęć marsylczyków do Paris Saint Germain, musimy cofnąć się do 1999 roku. Wówczas na jedną kolejkę przed końcem sezonu prowadziło Bordeaux, ale w ostatniej kolejce Żyrondyści grali z PSG i Marsylia będąca na drugim miejscu liczyła, że rywale stracą w Paryżu punkty. Nie stracili, wygrali 3:2, a kibice Olympique posądzili zespół PSG o oddanie zwycięstwa w końcówce meczu.

Teraz Marsylia chce się zemścić na paryżanach dając łatwe punkty ich rywalowi z Montpellier. Na forum fanów Olympique pojawiają się tego typu sformułowania:

Pozwólmy wygrać Montpellier, wyciągnijmy lekcję z historii. Pozwólmy im zatrzymać marsz PSG po mistrzostwo w tym roku.

Mecz Marsylia - Montpellier już w środę. Kto ma możliwość, koniecznie niech zerknie. To może być bardzo interesujące spotkanie obfitujące w sytuacje podbramkowe. Nie jesteśmy pewni, czy właśnie takie odrabianie lekcji z historii znamy z lekcji z historii, ale załóżmy, że po zburzeniu Bastylii niewiele innych akcji odwetowych względem paryżan biedni marsylczycy znają. Mimo wszystko liczymy, że mistrz Francji 2012 będzie najlepszą drużyną tej ligi.

 

Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Skomentuj:
Kibice Marsylii bardzo chcą, żeby Olympique przegrał swój następny mecz
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX