Co Owen Hargreaves ma wspólnego z Robertem Mateją?

20.01.2012 09:49
Owen Hargreaves

Owen Hargreaves (fot. internet)

Najlepszy nieaktywny angielski piłkarz bez kolan (nie mylić z Ledleyem Kingiem - najlepszym angielskim aktywnym piłkarzem bez kolan) ma nowe zajęcie. Zamiast grać w piłkę będzie siedział na ławce rezerwowych i kręcił.

Bardziej szczegółowo - Manchester City chce pokazać kibicom jak wygląda mecz z perspektywy zawodnika siedzącego na ławce i uznał, że do tej roli idealnie nadaje się Hargreaves. Do koszulki zawodnika podczas meczów będzie przyczepiona miniaturowa kamera, a obraz z niej będzie pokazywany na oficjalnej stronie klubu. Kiedy zawodnik pójedzie się rozgrzewać - kamera będzie szła z nim, dzięki czemu kibice dostaną kolejne niepowtarzalne doświadczenie - przekonają się, jak wygląda mecz z perspektywy rozgrzewającego się zawodnika. A kiedy zawodnik wejdzie na boisko...

Cóż, niestety, kiedy zawodnik wejdzie na boisko, transmisja zostanie przerwana, UEFA bowiem zabrania wnoszenia na murawę takich urządzeń. A szkoda. Kto nie chciałby zobaczyć, jak wygląda świat oczami Leo Messiego, Wayne'a Rooneya czy Pepe. Chociaż w tym ostatnim przypadku zapewne obraz powinien być czerwony.

Ale nawet w tak okrojonej wersji niezwykle mocno kibicuję tej nowince. Mam szczerą nadzieję, że wkrótce stanie się powszechnością w całej Europie. W końcu który kibic nie chciałby poczuć się dokładnie tak samo, jak jego idole i zobaczyć jak wygląda mecz z ławki rezerwowych Realu Madryt, Manchesteru United, Arsenalu czy Borussii Dortmund.

Gdybym był jednak Owenem Hargreavesem - trochę byłoby mi przykro. Po pierwsze, podejrzewam, że wybór zawodnika do testowania nowiki nie był przypadkowy i raczej wybrano cżłowieka, po którym nie można się spodziewać, że będzie wchodził za często na boisko i przerywał transmisję. A po drugie - i to może być większy cios, Owen Hargreaves znajdzie się w ten sposób w elitarnym klubie ludzi, którzy ze sportowców zmienili się w sportowych operatorów. A to chyba nie będzie dla niego idealne zwieńczenie kariery.

PM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Skomentuj:
Co Owen Hargreaves ma wspólnego z Robertem Mateją?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX